Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Aki ártószándékkal éli mindenn...

Aki ártószándékkal éli mindennapjait és másokon átgázolva akar előbbre jutni, az milyen hamar kapja meg méltó büntetését?

Figyelt kérdés

Sok-sok évet kell rá várni?


Ha ennek a valakinek az az életfeladata, hogy így viselkedjen bizonyos emberekkel, akkor is kapni fog büntetést, vagy akkor egyáltalán nem kell tartania ettől?


2020. aug. 31. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:
12%
Ok és okozat? Ha jól csinálja nem fog rajta semilyen karma.
2020. aug. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%
Sajnos soha.
2020. aug. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyon jó kérdés. Én még olyat is hallottam, hogy Hitler és Sztálin isteni tervet hajtottak végre. Most akkor hol van itt a karma, ha ez tényleg így van? Miféle életfeladat az, hogy valaki emberek millióinak ártson? És még finoman is fogalmaztam az ő esetükben. De lehetne sok példát sorolni.

A másik véglet meg az, amikor azt mondják, hogy még a rossz gondolatoknak is következménye van. Ki érti ezt? Pedig én ezoterikus szemléletű vagyok, de ezt az ellentmondást sosem értettem.

2020. aug. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Grimfox ***** válasza:
75%

Folyamatosan hat rá vissza az, amit tesz, de ez nem feltétlen egyértelmű számára. Már az egy korábbi negatív tett, vagy negatív tettek eredménye, hogy ilyen ártalmas gondolkodású, gátlástalan személy. Minél tovább halmozza, annál szembetűnőbb hatásai lesznek később.

Nehéz kérdés, hogy lehet e az a karmája, hogy valakivel gonosznak kell lennie. A karma egy törvény. Nincs szükség egy emberre, aki kivitelezi a "karmikus büntetést", mert mindenképpen hatni fog. Ha a kérdésben szereplő emberrel valamikor rosszat tettek azok, akikkel ő most rosszat tesz, azzal ugyan karma teljesül be, de nem oldódik fel a karmikus kötelék, hanem tovább bonyolódik. Csak akkor szabadulna meg ettől a láncolattól, ha úgy döntene, nem tesz rosszat az illetővel, hanem hagyja, hogy a karma az illető személyen közvetlenül fejtse ki a hatását. A nemcselekvés által nem szerez több negatív karmát, és a kényszerű kapcsolata a valamikor korábban neki ártó személlyel is elkezd feloldódni.


Nincs olyan "életfeladat", hogy valaki megpróbáljon tönkretenni másokat. A karma nem ad életfeladatokat, csak élethelyzeteket. Ezen felül a karma abszolút érvényű, így mindennek van megfelelő hatása. A gondolatoktól kezdve a tettekig. Senki, és semmi sem mentesül.

2020. szept. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
40%
Nem tudom, engem már annyiszor átvert, kihasznált, megalázott néhány ember minden ok nélkül.... És élik világukat mai napig boldogan és vígan. Nem hiszek az ilyenekben.
2020. szept. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Grimfox ***** válasza:
68%
Nem kell hinni a karmában. De ne akard, hogy azok, akik ártottak neked szenvedjenek, és boldogtalanok legyenek. Szerinted ha valaki, aki hajlamos bántani másokat boldogtalan, akkor mit fog tenni? Elgondolkodik azon, miért történik vele mindez, vagy másokon vezeti le a feszültségét, átgázol rajtuk, hogy előrébb jusson? Ha nem hiszed el, hogy mindennek van kiinduló oka, és következménye, akkor egyszerűen könyveld el a sérelmeket, és igyekezz távol kerülni az ilyen emberektől, hogy legközelebb ne te legyél az "áldozatuk". Vagy látni szeretnéd, ahogy megbűnhődnek azért, amit veled csináltak? Ilyesmiken is érdemes elgondolkodnod, még akkor is, ha nem hiszel a karmában.
2020. szept. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!