Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hogyha éppen reinkarnálódnék,...

Hogyha éppen reinkarnálódnék, de nincsen a lelkemnek elérhető fizikai test a világban, akkor a túlvilágon bolyong a lelkem? Vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés
Ha valaki ért a lélekvándorláshoz, meg tudná ezt nekem magyarázni? mert eléggé valószínűtlennek tartom, hogy mindig, minden pillanatban, pontosan ugyanannyi számú élőlény lenne...

2020. dec. 28. 22:03
1 2
 1/11 Grimfox ***** válasza:
61%

A lélek elég sokat várakozhat, mire a karmája miatt rákényszerül, hogy testet öltsön. A karma határozza meg, hogy hol, mikor, milyen körülmények között ölt testet a lélek. Jelenleg elég sok ember él egyszerre, nincs nagy "sorban állás".

Egyes indiai, és tibeti vallási irányzatok szerint nem csak az emberi világban ölthet testet az ember lelke, hanem a pokoltól kezdve a félistenek világáig bárhol, a karmája szerint. Más elgondolások szerint az emberi lélek csak emberként ölthet testet. Ez annyiból valószínű, hogy emberként emberi karmát halmoz fel a lélek, ami más emberekhez köti.

Máshol a lélek amolyan alvó állapotban várakozik, amíg a karmája születésre nem kényszeríti. Mivel a lélek nem érzékel, amikor önmagában van, kizárólag a saját létét észleli, ezért nincs emlék a két élet közötti állapotról. Az emlékekhez testre, és szellemre van szükség, amik képesek érzékelni, és emlékeket gyűjteni ez által.

2020. dec. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köshönöm. mostmár értem
2020. dec. 28. 22:29
 3/11 A kérdező kommentje:
*köszönöm
2020. dec. 28. 22:29
 4/11 A kérdező kommentje:
*most már
2020. dec. 28. 22:29
 5/11 A kérdező kommentje:
#nem tudok írni
2020. dec. 28. 22:29
 6/11 Grimfox ***** válasza:
70%
Az automatikus hibakiemelő nekem is jó barátom.
2020. dec. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
az automatikus hibakiemelőt kikapcsoltam mert többet idegesített mint segített barátom.
2020. dec. 28. 22:58
 8/11 SZücsöm ***** válasza:
100%

Rengetegen állítják azt is hogy az idő relatív tehát ezt értsd úgy hogy legközelebb lehet hogy az 1200 as években születsz újjá egy kínai parasztlányként.


Továbbá azt is sokan állítják hogy léteznek párhuzamos dimenziók és nem feltétlenül születsz mindig ugyan ebbe a dimenzióba.


Egyesek azt állítják hogy rengeteg bolygón van az emberhez nagyon hasonló (vagy különböző) intelligens és lélekkel bíró élet. Állítólag ezekre a bolygókra is leszülethetsz.


És akkor ott van még az a nézet hogy állatként,növényként sőt akár kőként is újjászülethetsz.


Továbbá vannak olyan állítások is hogy vannak olyan lelkek akik egyszerre akár 3 fizikai testben is élhetnek.


Még továbbá vannak akik az állítják hogy a túlvilágon is van tudatod és az idő ott "még relatívabb". Azt is állítják egyesek hogy a saját akaratodból születsz le a fizikai síkra de mivel az idő relatív még ha te úgy is érzed hogy több száz évet töltöttél valamelyik asztrális síkon attól még lehet hogy a fizikai világba pár perccel az előző inkarnációd halála után vagy pár száz évvel előtte fogsz leszületni.


Tehát ezós szempontból van pár opció. De ha ezek közül az állítások közül legalább 1 igaz akkor nem kell minden pillanatban, pontosan ugyanannyi számú élőlénynek lennie az univerzumban. A földön meg még kevésbé.

2020. dec. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Az a helyzet hogy mindenki csak találgat ezzel kapcsolatban. Nincs biztos válasz. Aki pedig magabiztosan kijelent bármit ezzel kapcsolatban az vagy egy félisten, vagy szimplán tudatlan. Eddig összesen 108 milliárd ember élt a földön ha jók a számítások, most pedig 7,8M él. Szóval ha több test kellene akkor, ennek nem lenne akadálya.
2020. dec. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 SZücsöm ***** válasza:
56%

9 Hát én csak a magam nevében beszélek hogy "találgatok". De lehet hogy a 7,8 milliárd ember közül van 1-2 aki tudja is az igazat.


Mert ha téved a jelenlegi tudományos álláspont és nem a "teljes kikapcs" következik a halál után (azaz van lélek) akkor ki tudja hogy mi minden létezhet még.

Persze ahogy írtam én csak találgatok.

2020. dec. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!