Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Lehet hogy éltem már egy régi...

Lehet hogy éltem már egy régi korban?

Figyelt kérdés

Most vagyok 30 éves.

Áltanános iskolás koromban pl imádtam a régi tablókat nézegetni, nagyon furcsa érzést adott az egész hangulata.

Középiskolában ugyanez, de az az épület maga is nagyon öreg volt, imádtam ott lenni, az öreg falak között, a régi padban ülni, a kopott régi táblákat nézni.


Ópusztaszer teljesen lenyűgöz, számát sem tudom hányszor voltam. Ugyanaz a furcsa érzés mint amikor a tablókat néztem. A házak berendezése, a szaga, a használati tárgyak, a bútorok...minden.


Olyan 15 évvel ezelőtt volt egy sorozat (Padre Coraje) ami az 50es éveket mutatja be.

Régi autók, telefonközpont és az a telefon amivel a központot hívod, a házak berendezései, a ruhák... teljesen lenyűgözött.

Most újra rátaláltam a neten erre a sorozatra. Most is ugyanolyan imádattal nézem.


Néhány éve külföldön élek, időseket ápolok. Az egyik néninek a mániája hogy napi 25x átválogatja a fényképeit és szortírozza melyiket kire hagyja.

Szóval ezek a fotók láttán, (van benne 50 és 80 éves kép is) is teljesen odavoltam. Amikor a néni alszik, tehát nincs dolgom, órákig is képes vagyok nézegetni.


Mindig azt érzem hogy rossz korba születtem. Szinte honvágyat érzek ilyen régi dolgok láttán.

Nem is foglalkoztam ezzel egy darabig, aztán elkezdtem azon gondolkozni, hogy lehet ez egy reinkarnáció miatt??

Lehet hogy én már éltem egyszer régen, és tudat alatt van valami ami visszahúz oda engem?

Van valaki aki hasonlóan érez?

Mi lehet a magyarázat erre?


2021. febr. 16. 16:58
 1/4 Grimfox ***** válasza:
81%
Ha a reinkarnációt valóságnak tekintjük, akkor nem lehet, hanem biztos, hogy éltél régi korban. De a vágyad ezen korok után nem ebből fakad, hanem abból, hogy a jelenlegi világot, társadalmat nem tudod átérezni, nem tudsz úgy igazán beleilleszkedni. Ez nem ritka dolog, sokan vannak vele így. De ez csak a hamis képzete annak, hogy régen minden jobb volt. A jelen sohasem jó senkinek. Az emberek vagy a régi korokat sírják vissza, vagy a jövőre vágynak, amikor majd biztosan minden jobb lesz. A vágyad a jelen elutasításából fakad.
2021. febr. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem egész egyszerűen csak szereted a régi dolgokat. Gondolj bele, hogy vannak olyan emberek akik odavannak az új, modern dolgokért, akkor ennyi erővel ők a jövőben éltek?

Értem én, hogy mindenben keressük a spiritualitást, de néha elég egyszerűen csak átgondolni a dolgokat logikusan.

Mindenkinek tetszenek dolgok, amik közel állnak a személyiségéhez.

2021. febr. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 PetheD ***** válasza:
100%
Én is hasonlóan vonzódom a régi korokhoz és tárgyakhoz, de nem mindenhez. Valakinek a modern dolgok tetszenek, valakinek a régiek. Más kérdés, ha lehetőségünk volna régi korokban élni, hosszú távon is képesek volnánk-e rá, vagy sietnénk vissza saját korunkba?
2021. febr. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Angel3000 ***** válasza:
Kedves kérdezô! Én is imàdom a régi filmeket, a kosztûmöseket fôleg!
2021. febr. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!