Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Milyen helyek, tevékenységek,...

Milyen helyek, tevékenységek, dolgok vannak, amikhez valamilyen megmagyarázhatatlan okból kötődsz és talán előző élethez köthető?

Figyelt kérdés
Én például valamilyen megmagyarázhatatlan okból az 1880 körüli időszakhoz érzek egyfajta megnyugtató kötődést. Maga az akkori épületek, utcalámpák stílusa is szimpatikus és megnyugtató, otthonos érzést ad. Az emberek illedelmesek voltak és magázódtak. A klasszikus zenék is lélekhez szóltak. A mai tegezős, amerikanizálódott, egyhangú, sablon, erkölcstelen, mindenkit el kell taposni, hogy meg tudj élni világ olyan idegen számomra. Lehet ostoba ábránd csak az egész, de lehet másnak is vannak hasonló megmagyarázhatatlan érzései.

2021. márc. 8. 19:16
 1/7 PetheD ***** válasza:
100%
Én is vonzódom néhány régi korhoz, leginkább az 1920-as és '30-as évekhez. A korabeli épületek többsége, bútorok, viseletek, kiegészítők, szokások megnyugtatóan hatnak számomra. A köznemesség, a polgári középosztály és a módosabb gazdaréteg életvitelében is találok szimpatikus elemeket. Az okot nem tudom megfogalmazni.
2021. márc. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 PetheD ***** válasza:
100%
A másik kor az 1700-as évek vége, az 1800-as évek első néhány évtizede, leginkább a (magyar) klasszicizmus. Épületben, viseletben, zenében egyaránt.
2021. márc. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én valamiért Szilvásváradon érzem úgy, hogy volt már közöm hozzá. Ahova felvisz a kisvonat, van ott egy rét, ott mindig ez az érzés fog el, amikor legelőször mentem oda már akkor is.
2021. márc. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Misztikus kötődésem kislánykoromban volt két kártyalaphoz :) Volt egy pakli kártyám, ami kulönböző országok női és férfi népi viseletét ábrázolta szép színes meseszerű rajz formájában. Nagyon érdekes módon kedvencem a holland fapapucsos viselet volt, na nem azért mert tetszett, a ruházat nincs is már előttem, talán csak a fejfedő, éreztem valamiféle kötődést. Ekkor lehettem 10-12 éves, 25 éves koromban párommal Hollandiábában kötöttunk ki :) 10 évet éltunk ott. Mikor ott először megláttam a fapapucsot akkor bevillant a kedvenc kártyalapom, tudom most már hogy nem volt véletlen :)

Egyébként Portugália az az ország ami nagyon durván megfogott, annak déli partja Algarve, mintha jártam volna már ott, teljesen kietlen helyeken magas partszakaszokon jártunk, elektromos bicajjal szeltuk a csendes kis városkában a zegzugos kis egyedi házaktól hemzsegő utcákat. Nagyon erős késztetést érzunk párommal egyutt hogy visszamenjunk ugyanoda, pedig még sok országban nem jártunk.

2021. márc. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 asdasdasdsdafsdgtdsf válasza:
100%
Engem valamiért a szuper alacsony szintű informatika és a 90-es évekbei operációs rencerek játékok és egyéb softwareek pedig akoriban én nem is éltem de valamiért szeretnék használni egy 16 bit-es dos-os gépet.
2021. márc. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Amíg Pesten éltem, Angyalföld volt ez a hely számomra.

Akárhányszor ott jártam, valami hihetetlen nyugalom fogott el,képes voltam órákig lézengeni, vagy épp biciklizni a környéken. Különösen a Röppentyű köz és környéke volt rám ilyen hatással.

2021. márc. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Két világháború közötti korszak, illetve a 2. vh és az utána lévő időszak. Mármint nem a háborúk miatt, hanem az életsílus, ruhák, stb. egyszerűen annyira vonz.
2021. ápr. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!