Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Egy intelligensebb elméjű,...

Egy intelligensebb elméjű, magasabb IQ- val rendelkező testben élhet fejletlenebb, fiatalabb lélek, illetve fordítva buta, nehézfelfogású, gyenge értelmi képességű testben élhet fejlettebb, idősebb lélek?

Figyelt kérdés

2021. máj. 1. 20:39
 1/9 Grimfox ***** válasza:
88%
A lélek "kora", és a szellemi képességek nem függnek össze. Egyedül az látszik meg valakin közvetlenül a lélek alapján, ha már több életet is szellemi tanulmányoknak szentelt, és sikeres volt.
2021. máj. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Ez nem különösebben függ össze.
2021. máj. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Stephen Hawking és Kelemen Anna
2021. máj. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Nem a test rendelkezik IQ-val, sem elmével.

Úgyhogy ez egy beugratós kérdés egy jó humorérzékkel bíró idősebb lélektől.

De az is lehet, hogy egy fiatalabb lélek pontatlan fogalmaira alapozott kérdés :D

2021. máj. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Grimfox ***** válasza:
83%
3, szerintem meglehetősen illetlen dolog ezt a két nevet egy mondatban említeni, és nem azért, mert Hawking már meghalt.
2021. máj. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
A testnem van I.Q-ja. Az örökölt génekkel lehet magas intelligenciára szert tenni. Ennek semmi köze sincsen a lélek fejlettségéhez. Lehet fejlett lélek ostoba és egy fejletlen magas I.Q-jú. Utóbbira példa a Good Wil Hunting c. film
2021. máj. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

Ha egy fiatal lélek magasabb intelligenciára tesz szert, akkor ez csupán az intellektusában nyilvánul meg, de nem fog hozzá bölcsesség társulni.


Valószínűleg teljesen materialista lesz, aki mindent logikai úton próbál megoldani, az érzelmi intelligenciája viszont alacsony szinten marad. Az ilyen személyiségek jó analizálók, de nem képesek meglátni a magasabb összefüggéseket. Tipikus példa erre Vágó István. :)

2021. aug. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Erre azt tudom mondani, hogy én már gyerekkoromban is eléggé fejlett voltam és már akkora emlékszem arra, amikor a Lelkem beszélt hozzám, elég okos voltam, gyorsan fejlődtem és sok könyvet is olvastam.


Míg a testvéreim kevésbé voltak ilyenek. Most is azt mondják, hogy jóval utolérem a velem egykorúak korát és fiatalabb koromban is azt mondták, hogy olyan mintha egy bölcs, távoli bolygóról jött lény vagyok, aki azért jött a Földre, hogy tanítsa az embereket és megváltoztassa őket.


De nekem ez sosem volt szokatlan. De ahogy megfigyeltem eddig másokat az életemben valóban mindenki akivel eddig találkoztam nálam egy alacsonyabb szinten állt.:)

2021. aug. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis erre azt tudnám mondani, hogy én már kezdetektől fogva spirituálisan születtem és mellette még sok volt az iqm is. Furcsa mert a családomban senki sem hitt vagy hisz az ilyenekben...:) De én nagyjából mindenre tudom és tudtam a választ, amik tovább mennek a Földön túl is.
2021. aug. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!