Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha a lelket meg lehet sérteni,...

Ha a lelket meg lehet sérteni, akkor meg is lehet ölni. Tehát a lélek nem halhatatlan ?

Figyelt kérdés

2021. aug. 29. 02:37
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Vannak nézetek miszerint a betegségek egy része lelki eredetű. Ez is a lélek sebezhetőségére utal. Bár talán nem a lélek hanem a test szenvedi el a betegséget. Vagy talán a lélek érzi magát rosszul és azért beteg a test? Mindenesetre egy vagyok a lelkemmel, így logikus
2021. aug. 29. 02:39
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

"Vannak nézetek miszerint a betegségek egy része lelki eredetű."

Ezt úgy kell érteni, hogy a lelkiállapotod kihatással lehet a testi egészségedre is. Sőt van, hogy a lelkiállapotod váltja ki az adott betegséget. S nem a lélek mint olyan elpusztíthatóságáról van szó.

2021. aug. 29. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

A lelki eredetű betegség azt jelenti, hogy a cselekedeteid, a jelenlegi helyzeted miatt a lelked "szenved", és hogy változtass, "ébredj", katalizátorként betegségeket indukál. (Betegségek a lélektől függetlenül is léteznek)

A lélek maga nagyon tartós cucc, de még tud sérülni. Ha életedben olyan szörnyű dolgokat teszel, ami elviselhetetlen szenvedést okoz a lelkednek, akkor két élet között rehabilitációra szorul, egy gyógyítási folyamatban vesz részt, amit alsóbb síknak, pokolnak, purgatóriumnak, gyehennának, stb. hívnak a vallások.

A lélek meg tud sérülni, -az egyedi vibrációs komplexum- ha a test az atomorobbanás energiafelszabadulasa során hal meg, ezután a lélek energetikai és információs rendszere összezavarodik, és külső beavatkozás nélkül nem tudja folytatni, évtizedekre kiesik a játékból.

2021. aug. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
3, erről honnan tudsz?
2021. aug. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Grimfox ***** válasza:
82%
A "lelki eredetű" megtávesztő szóhasználat, nem a lélek beteg, vagy sérült, hanem az elme, az emberi szellem. A pszichés eredetű pontosabb. A lélek nem sérül, nem betegszik, és nem hal meg.
2021. aug. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
A lélek te magad vagy a védikus definíció szerint és halhatatlan, viszont a tested csak olyan mint egy ruha, mondják.
2021. aug. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

A trichotóm szemlélet szerint az ember három részből áll: test-lélek-szellem. A szellem örök és halhatatlan, a lélek viszont csak egy életen át van velünk. Itt vannak a vágyaink, az akaratunk, az érzéseink és a gondolataink. A test halála után ez is feloldódik, csak az marad meg belőle, amit már áthatott a szellem.

869-ben a konstantinápolyi zsinaton eltörölték a hármas világképet, maradt a test és a lélek (dichotomikus szemlélet). A magyar Bibliafordításban már ugyanúgy léleknek fordítják a pneumát (szellem) és a pszükhét is (lélek).

(Csia Lajosnál láttam csak, hogy figyelt erre, és pontosan fordított.)

2021. szept. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Grimfox ***** válasza:
100%
A keleti szemlélet szerint épp fordítva van. A lélek az örök, a szellem a halandó. Bár szerintem ez csak megnevezésből származó eltérés, ami a keleti művek fordítása során adódott.
2021. szept. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem is csak a szavak és a fordítások miatt van ilyen sok félreértés.

Én úgy tudom hogy a lélek a fejlődése során válik szellemé, ami nem a ghost, hanem a spirit. A szellem magasabb minőséget képvisel.

2021. szept. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Grimfox ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a lélek az a mag, amiből az élet fakad. Akár keleti, akár nyugati filozófiát nézünk. A szellem az ember értelme, érzelmei, ösztönei, minden, ami az embert személlyé teszi. A személyes rész képes elérni, és megismerni a személytelen, de örök részt(a lelket), de csak tanulás útján. Legalább is én így tudom, a források, amiket eddig olvastam, döntően így, vagy ehhez hasonlóan írták le a témát.
2021. szept. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!