Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha létezik a lélekvándorlás,...

Ha létezik a lélekvándorlás, akkor az emberi lélek miért mindig a Földön születik újjá, miért nem valamilyen más idegen bolygón egy másik faj bőrébe bújva?

Figyelt kérdés

A mi galaxisunkban jelenleg kb 100-400 milliárd csillag található. Tételezzük fel azt, hogy csak minden 1 milliomodik csillag rendelkezik bolygórendszerrel és azok közül is csak minden 100. rendszerben található legalább egy olyan jellegű bolygó, mint a Föld - azaz amely legalább a földi szintű életforma kialakulásához szükséges (de ugyanakkor ott vannak a feltételezett szilícium alapú életformák ill. azok, amelyeknek nem kell sem oxigén, sem a földi atmoszféra - tehát ebből a nézőpontból ugyanúgy lehetnek élőlények olyan "mostoha" bolygókon, mint a Vénusz, a Mars, esetleg a Plútó (a holdakat pedig még meg sem említettem pl. Titán vagy Európa). Ha ahhoz a nagyon primitív és földhözragadt gondolkodásmódhoz ragaszkodunk, hogy csupán a Földön találhatók elengedhetetlenül szükséges előfeltételek az élethez, még akkor is legalább kb. 1000-4000 számú bolygó fordulhatna elő CSAK A MI GALAXISUNKBAN ahol minden előfeltétel adott egy minden bizonnyal értelmes élet kialakulásához, ha pedig az értelmes élet létrejött, mi a kizáró oka annak, hogy adott esetben azok a lények gyorsabb ütemben érjék el a fejlettségük csúcsát hozzánk képest? És ez csak a MI GALAXISUNK volt, mi a helyzet az egész (általunk ismert) Világegyetem 100-800 milliárd szám közötti galaxisával még akkor is, ha csak minden 10 milliomodik galaxis rendelkezik csillagrendszerekkel? Ezek csupán teljesen laikus feltételezések, de még így is a nagy számok törvénye dominál. Pedig a valóságban lehetséges, hogy az értelmes élettel rendelkező bolygók száma (ami nem csak a Föld-típusú bolygókra vonatkozik) egy olyan hatalmas szám lenne, amit felfogni is alig bírnánk.


De mégis, mi a magyarázata annak, hogy egy Földre született adott lélek csupán a Földön születhet újjá?


(Olvastam annó olyasmit, hogy a Föld egy "börtönbolygó", ahová a "lelkeket száműzik".)


Én nem hiszek sem ebben, sem abban, elsősorban az empirikus gondolkodásmód vezérel (azaz az egyéni tapasztalásból származó tények), de ez a lélekvándorlás dolog annyira érdekes és izgalmas - legalábbis hogy eltérő történelmi korszaktól, kultúráktól, sőt még egyéni személyektől eltérően is gyakran botlok azonosságokba - hogy egyszerűen nem tudok napirendre térni fölötte. Főleg olyan személyek esetében, akik állítólag visszatértek a halálból, akiknek az elbeszélése korszaktól és kultúrától függetlenül szinte teljesen megegyezik. (Amelybe pl. beletartozik a "karma" is.)



2021. aug. 29. 21:02
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
72%

Ha olvastal volna reinkarnacios beszamolokat akkor most tudnad hogy pszihologus altal vezetett hipnozisban volt aki elozo eleteben foldonkivuli volt es a Deneb bolygon volt katonai szolgalatba. Volt aki azt mondta hogy egy lyukon erkezett ebbe a vilagba kisgyerekek.


Amugy meg egyes jol irja mi alapjan feltetelezed hogy az emberek kozott nincs-e olyan aki elozo eletebe nem a Foldon elt hanem mas galaxisban, mas univerzumban vagy egy masik parhuzamos vilagban.


Egyebkent a Fold nem borton bolygo. Ez hulye elmelet.


A Fold gyonyoru bolygo! Es ovni kene ahelyett hogy ilyen badarsagokat beszelnek ezos agymosott emberek.

2021. aug. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
85%
Ja, még SW. Ott ugye a nagy Jedi és Sith mesterek el tudták érni, hogy halálukkor ne szaladjon szét a galaxisban az őket alkotó erő, hanem matadjon együtt. Yoda és Kenobi pl így tudott kommunikálni Luke-kal a halála után is, erőszellemként. Tehát a lélekvándorlás egy olyan rendszer, amiben ez az alapvető. A filmben aztán ugye lélekvándorlás nemörtént, hiszen a lélek nem költözött új testbe, csak tudott kommunikálni az élőkkel. Illetve tudatos volt, míg a lélekvándorlás egy többnyire tudattalan dolog... inkább egy amolyan az energia a legkksebb ellenállás.felé halad dolog... és a legkksebb ellenállás pedig egy újonnan születendő életben van.
2021. aug. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
64%
11. -Egyebkent a Fold nem borton bolygo- Ezt honnan tudod ilyen biztosan? Attól még lehet börtönbolygó mert gyönyörű.
2021. aug. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
46%
Vicces. Emberek magabiztosan írják a lélekkel, reinkarnációval kapcsolatos magabiztos kijelentéseket, de még a lélek létezése sincs bizonyítva, nemhogy a reinkarnáció.
2021. aug. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
83%
14, még az is lehet, hogy egy Mátrixban élünk.
2021. aug. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
47%

14


Az, hogy te nem láttál, tapasztaltál stb. számodra meggyőző erejű bizonyítékot akár a lélek, akár a reinkarnáció a létezésére, az nem azt jelenti hogy senki más sem.

2021. aug. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
43%
16. Honnan tudod hogy nem tapasztaltam? Viszont, tisztában vagyok azzal hogy korlátozott az érzékelésünk + a tévedés lehetőségét is fenntartom. Ezért nem hírdetem az igét és jelentek ki olyan dolgokat amiben senki nem lehet biztos.
2021. aug. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 SZücsöm ***** válasza:
53%

6 Az a különbség hogy ha reinkarnáció van akkor nem áll fenn annak a "veszélye" hogy csótánynak vagy lándzsás útifűnek szüless le a következő etapban. Ez szerintem elég nagy különbség.


9. Amit leírtál az tudtommal a lélekvándorlásra is igaz. Ott se hozol magaddal az előző életedből infót/emléket.


Az már más kérdés hogy egyes halálközeli élmények arra utalnak hogy a másvilágon van tudat és az előző életek emlékei is vissza jönnek. Csak ugyebár a beszámolók igazságtartalma megkérdőjelezhető.


Amúgy rengeteg olyan beszámoló van hogy valaki 1 másik bolygóról született ide. Az már más kérdés hogy szerintem vagy az összes vagy majdnem az összes kamuzik/bolond.

2021. aug. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
90%

18. Szerintem, nem kamuznak de többszörös személyes tapasztalatom alapján, az agy nagyon könnyen becsapható ill. az agy is becsaphatja a "szemlélőt".

A gond hogy ameddig az ember él, nem tudja függetleníteni önmagát a saját fizikai korlátaitól. Biztos van pár kivétel a világon, de nagy átlagban ez a helyzet. Ami a lélekvándorlást kicsit alátámasztja, a 4-5 éves zseni gyerekek akik sokszor olyan képességekkel, tudással rendelkeznek mint egy felnőtt ember.

2021. aug. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 SZücsöm ***** válasza:
73%
19 Az se támasztja alá. Rá lehet mondani hogy csak sokkal nagyobbak a "fizikai korlátai" mint az átlag embernek. Ők se úgy jönnek ki az anyaméhből hogy már pl zongoráznak. Nekik is meg kell tanítani. Csak sokkal gyorsabban megy nekik a tanulás mint az átlag embernek. Ezt pedig rá lehet fogni az agyra.
2021. aug. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!