Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha nincs én, akkor mégis hogy...

Ha nincs én, akkor mégis hogy reinkarnálódnék újra?

Figyelt kérdés
Ha nincs én akkor te most magadnak válaszolod meg a kérdést?
2021. szept. 15. 21:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem tudom hol hallottad, az én által jutsz "haza"
2021. szept. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
Ezt valahogy már én se nyeltem be, hiába bölcs vallás a buddhizmus.
2021. szept. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Grimfox ***** válasza:
100%
A lélek reinkarnálódik, nem te, mint Én, azaz egyén. Az Én csak egy egyszeri megnyilvánulás, amit a lélek arra használ, hogy a világban megnyilvánuljon. Ugyanúgy, ahogy a test is. Az én, és a test ilyen szempontból nem különbözik. Az Én létezik, de csak egyszeri jelenség.
2021. szept. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Van Én és van én.

A nagy betűvel írt Én más néven az Önvalód. A múlhatatlan, időtlen, örök. És te pedig, akinek hiszed magad a korlátozott fizikai érzékszerveid által, a múlandó, a testhez kötött, az az én.

Nem magamnak válaszolom meg a kérdést, mert Te már tudod ezt.

De te nem tudod, hogy Te már tudod ezt.

2021. szept. 16. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Na de aki szerint van én az tudatlan hülye, a másik hagyom szerint meg az én=lélek, a harmadik szerint meg egy külön dolog, hát én meg már agyfaszt kapok!
2021. szept. 16. 05:45
 6/13 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, vannak a magyar nyelvben olyan szavak, amik hangalakja megegyező, de a jelentése különböző. Lásd pl. a levél és a körte szavakat. Az én szó is közéjük tartozik. Sajnos te nem definiáltad a kérdés kiírásakor, mely iskola énfogalmát használod. A buddhistáét? A védikusét? A pszichológiáét? Egyáltalálán nem mindegy. Hogy ne kelljen agyf*szt kapnod, fogalmazz pontosabban.
2021. szept. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Pszichológia, filozófia, hindu, dzsainista, védikus, buddhista, taoista.. módszereket is olvasok, ezt Dzongszár Dzsamjang Khjence könyvében olvastam.
2021. szept. 16. 15:19
 8/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, ez a rész, amit én már mese habbal résznek hívok.
2021. szept. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 HARE_KRISNA ***** válasza:
Az első és legfontosabb, hogy Te nem ez a test vagy ;)
2021. szept. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ha nem is de jelenleg azért elég fontos az anyagi élethez.
2021. szept. 20. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!