Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ez miért van, hogyan lehetsége...

Ez miért van, hogyan lehetséges, ha elvileg csak a szent életmóddal, mindenkit szeretve, elfogadva lehet fejlődni szellemileg, haladni a megvilágosodás felé?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy szent buddhista szerzetes, a legtöbb embert fárasztónak, ostobának tartom( bár igyekszem segíteni nekik, ha tudok), illetve eléggé lenézem a legtöbb embert, különösen az alantas állati ösztönöknek élőket,a balhézósokat, verekedősöket, erőszakosakat, azokat, akik nem tartják sokra a tudásanyagok felhalmozását, a tudományokat, a tanulást, a felismeréseket, önálló gondolkodást, csak a szánalmas állati szinttel el vannak. Nem meditálnak, nem filozofálnak, nem kérdeznek, csak birka mód élnek. Ösztönszinten csak szaporodnak, nem gondolkodnak.

Szóval a lényeg, hiába meditálok napi szinten ( talán ezért is), eközben kialakult egy felsőbbrendűségi érzetem. Többnek, magasabbrendűnek látom magam a legtöbb embernél, de közben empatikusabb és segítőkészebb is lettem egyszerre. Szóval ilyen bizarr ellentmondásos kettősség jellemez.

Másnál is van ilyen érzés? Miért a rendszeres meditálásaim után jelent meg ez?

Régen senkit se néztem le, de mióta meditálok egy ideje ez a helyzet.



2021. szept. 23. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Ez nem lenézés, hanem realista gondolkodás. Amíg a viselkedéseddel nem érezteted, hogy nem tartod őket sokra, addig semmi baj azzal, amit gondolsz. Az lenne gond, ha válogatás nélkül mindenkit saját magadnál többre tartanál, szóval a mostani állapotod jó - de amire törekszel, az a beteges kisebbrendűségi érzés volna.
2021. szept. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Grimfox ***** válasza:
93%
Ez azt jelenti, hogy nem a megvilágosodásért, feloldásért meditálsz, hanem hogy a saját ego-d kielégítsd(nem állítom, hogy szándékosan teszel így. az eredmény ez). Ezt mutatja, hogy felsőbbrendűnek érzed magad. Az, hogy empatikusabb lettél, ugyanezt a célt szolgálja. A külvilág látja rajtad, hogy együttérző vagy, segítesz, másokért dolgozol. Ez is táplálja az ego-d, felsőbbrendűnek mutat. Ez nem baj, még akkor sem, ha a saját ego-d táplálására teszed, mert hasznos vagy mások számára, de szellemi szinten alig, vagy semennyire nem fogsz fejlődni ilyen módon. A csekélyebb-magasabb olyan kettősség, ami az Én, és Ők "illúziójából" fakad, és a szellemi fejlődés, megvilágosodás előkövetelménye, hogy megtapasztald ennek a hamis voltát.
2021. szept. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Tudi333 ***** válasza:
37%
Jobban rálatsz az emberekre, ezáltal látod, hogy mennyire szánalmasak. Ez később majd ilyen sajnálatszerűségbe megy át, teljesen normális.
2021. szept. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Spirituális ego ennek a neve. Keress rá a neten.
2021. szept. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Grimfox ***** válasza:
100%
4. utánanéztem, és nem kondom, hogy nem érintett kellemetlenül a dolog. Túl sok hasonlóságot találtam...
2021. szept. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
#5, nekem mondod..? :) <shy>
2021. szept. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%

"és nem kondom....hogy nem érintett kellemetlenül..."

engem úgy érintett...

2021. szept. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
G. ezitt nem 18 karikás kategória fogd vissza magad :D
2021. szept. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Grimfox ***** válasza:
32%
Micsináljak, nem tudok gépelni, na.
2021. szept. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%
Felsőbbrendűségi érzet az önismeret hiányából fakad. Minél objektívebben látod önmagad, annál megértőbb, elfogadóbb vagy másokkal szemben. Van aki már tudja hogy defektes, és van még nem. Csak ennyi a különbség az emberek között.
2021. szept. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!