Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Akinek valamilyen enyhébb...

Akinek valamilyen enyhébb pszichés betegsége van például szorongás, depresszió, de aktívan meditál az nehezebben fog megvilágosodni vagy ez ettől független?

Figyelt kérdés

2021. okt. 3. 01:21
1 2
 1/19 Grimfox ***** válasza:
73%
Ezek a problémák olyan akadályokat jelentenek, amiken át kell jutni. A megfelelő meditáció, ami a megvilágosodást célozza idővel túllendíti az egyént az ilyen problémákon, aztán pedig a problémák forrása is megszűnik.
2021. okt. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező, célszerű - még az aktív meditálás előtt - a fent említett panaszokat megszüntetni. (Az alsó 3 csakrát tisztítani) Ezt önismerettel/terápiával lehet megtenni. És ha ha alsó szintek rendezettek, úgy nekilódulni az aktív meditálásnak. A meditálás a 3 felső csakrához köthető, és itt is érvényes az a mondás, hogy futóhomokra nem lehet házat építeni.
2021. okt. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%

#1 például, minket ajánlsz?

Mert nekem kb ezek voltak ezzel a céllal, de csak a szoham meditációt kaptam az egyik tanitótól meg az agykontroll elemeivel tudtam valamelyest mókolni.

Mióta, elengedtem a megvilágosodást, és más célok vezérelték mint pl önmagam boldogsága önmagamért. Azóta sokat javult. De ha van ami gyorsabb és hatékonyabb akkor az érdekel. Nem a megvilágosodás a célom, hanem a nyugodt békés és boldog élet.

2021. okt. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Grimfox ***** válasza:
Ha az utóbbi a célod, nem sokat tudok mondani. Arra én sem találtam megoldást. De ha a megvilágosodás felé vezető buddhista meditációkat gyakorlod, akkor a tudat, és tudatalatti azon részei, ahonnan a probléma fakad, lassan feloldódnak. Persze évek alatt. És csak megfelelő gyakorlás esetén. Többféle megközelítés van, az egyik az ezoterikusabb módszer, ahol a 2. által írt csakrákon való meditáláson át vezet az út a gyökértől a koronáig, majd tovább, a másik az üresség elérése, és annak megtalálása, ami azon túl van. Én erről a két meditációr módszerről tudok, amiről a legtöbb forrás azt mondja, a megvilágosodáshoz vezet. Ha ez nem célod, esetleg próbáld ki, amit a 2. mondott, és meditálj az első három csakrára lentről felfelé.
2021. okt. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Őszintén, szerintem nem sokban különbözik a megvilágosodás főbb vonásaitól.

Csak nem szeretnék nem újjá születni. Valahogy elszomorít a megvilágosodás ezen része.

Mondjuk nem tudjuk, mi vár ránk a végső nyugalom után. De számomra ez nem túl kellemes.

Úgyhogy e gondolat nélkül. Szeretném elérni a békét, és a boldogságot. Ami nem függ a külsőségek mulandó örömeitől. Ami belülről fakad, és ha még is inog össze nem dől, sőt csiszolva rajta még erősebb lesz.

Röviden nem kívánom felhúzni magam más meg nem érzésén, nem kívánok soránkozni a múlton, S aggódni a jövőn.

Jelenleg ez az egy élet van amiben boldognak kell lennem. S nem fogok még több évet/időt és pénzt vesztegetni a pillanatnyi bánatra.

Lenne okom soránkozni, csak meguntam, ha tovább bánkódnék, és csak a világ szörnyűségeit nézném. Akkor valószínűleg még akarnék világosodni, hogy kiszakadjak ebből a "borzalmas" körforgásból. De ez az út vajon?

Persze tisztelet a kivételnek, mint talán mondtam nem sok lexikális tudás birtokában vagyok ( a Gitát se olvastam 🙁)

Csak olyan emberek köreiben mozogtam akik, számomra ezt az agyrémet vallották. S így igazából a lehet amúgy fsza meditáció sem hatott.

De mindegy lecke, lecke.

2021. okt. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Bszki pedig töröltem mert hosszúnak ítéltem. Átírtam, és hát nem hosszabb??? ok, kicsit tömörebb, de nekem így nézve, sok. Emiatt bocs.
2021. okt. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Grimfox ***** válasza:
74%
A buddhizmus egyes irányzatai szerint vannak, akik megvilágosodnak, de úgy döntenek, hogy még haláluk után is visszatérnek, és vannak, akik közvetlen a megvilágosodás kiteljesedése előtt megállnak, nem lépnek be végleg a nirvanába. Ők a bódhiszattvák.
2021. okt. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam már olyan feltételezést, hogy a magasan funkcionáló autistáknak könnyebb mint másnak, szóval simán.
2021. okt. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Független. A medotációnak az is lényege tud lenni, hogy betegségeket kigyógyíts. Nem nehezebb, csak más út. De olyan is lehet depressziós, aki már eszméletlen magasan tart, és olyna is lehet szinte teljesen egészséges, aki még alig élt.
2021. okt. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyire hiteles forrás, de Osho azt mondta, hogy meditálni kell először, és akkor a problémák szertefoszlanak - mert túlnövünk rajtuk. Ezzel szemben ha egyesével próbáljuk megoldani a problémákat, sosem érünk a végére...
2021. okt. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!