Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Lehetséges, hogy valaki előző...

Lehetséges, hogy valaki előző életében istenként vagy félistenként született le, de úgy felélte az összes jó karmáját, hogy utána halandó emberként szenved, nélkülöz, de tudatalatt még vágyik az előző életeben tapasztalt isteni életére?

Figyelt kérdés
A régi mítoszokban is sok isten, félisten történetet lehet olvasni, talán lehet igazságalapja. Aki előző életében ilyen nagyhatalmú isteni lény volt, most emberként nagy szenvedésként élheti meg, hogy már nem rajonganak érte, nem imádkoznak hozzá, állítanak templomokat, szobrokat neki, halandó, esendő, beteges teste van, ki van szolgáltatva másoknak, állandó félelemben élhet, isteni hatalmát és tekintélyét elveszítve, ha nem is tudatosan, előző életbeli emlékeit elveszítve álmodozhat isteni hatalomról.

2021. dec. 18. 07:47
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Nem. A karma nem büntet, pont, hogy semleges. Ha boldogtalan vagy azt saját tetteidnek köszönheted ebben az életben. Jó karmát pedig nem lehet felélni, mert csak akkor van jó karmád ha jót cselekszel.
2021. dec. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 D-Mano ***** válasza:
51%

Ha nem is istenek vagy félistenek, de voltak, vannak itt sokan magasan fejlett lelkek, akik segíteni jöttek a Földre az emberiségnek, és fogjul estek a Föld karma-csapdájába. És most Föld-i, emberi karma-ciklusokban bolyonganak. Elfelejtették, honnan jöttek. Érzik, hogy többre hovatottak, de a karmacsapdából, a hozzájuk képest alacsonyabbrendű emberi sorsukból nehezen tudnak szabadulni.


Bővebben:

[link]

2021. dec. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Grimfox ***** válasza:
100%
A tibeti buddhizmus szerint van ilyen. Ugyanígy lehet a pokolban is születni, és szenvedni, amíg el nem fogy a rossz karma. A legtöbb buddhista irányzat nem foglalkozik komolyabban a témakörrel, mert a jelen helyzetben való törekvés a fontos, nem az, hogy mi voltál korábban. Az általad vázoltakban hívők szerint az emberi lét a legalkalmasabb az összes közül a megvilágosodás elérésére. Az isteni lét kényelme, és elégedettsége nem sarkall megvilágosodásra, a pokoli létben pedig a szenvedéstől nem látsz kiutat. Az ember a kettő között van.
2021. dec. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én most is isteni vagyok.


Nem és nem érdekel mi voltam előtte. Lehetek bukott angyal vagy feledett isten. Nem számít, nem változtat abban ami most van. Az egom fényezné, de az önbecsülésem szetbszná. Mert ha egykor Isten, ark vagy angyal, esetleg császár, király, kán vagy bármilyen magasabb hivatásban részt vettem volna akkor lehozna az életről hogy most meg minimálbérrel sakkozok....

Ettől függetlenül, lehettem vagy eredeti valaki azt, hogy egyszer volt valamivel több mint most. De az szr.

Vagy nézhető úgy is hogy előbb utóbb minden életet meg kell élni.

Eltudom képzelni hogy megvilágosodtam, bementem a nirvánába, majd leszülettem újra S kezdtem előről. Jelenleg be sem lépnék, simán csak leszületnék.

2021. dec. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!