Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Nem ellentmondásos az a...

Nem ellentmondásos az a reainkarnációban, hogy az öngyilkosság a legnagyobb bűn és nagyon rossz lesz a következő életed ha megteszed, de közben meg a rossz életet a rossz karmával magyarázzák?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogyha valaki rájön hogy a rossz élete a rossz karma miatt van és ebből nincs kiút, akkor miért várják el hogy szenvedjen itt mint egy kivert kutya és ne fenyegetőzzenek azzal hogy az öngyilkosság után csak még rosszabb lesz a következő élet…

Nekem például olyan életem van hogyha holnaptól minden nap segítenék 20 embernek, akkor is csak a rossz dolgok történnének velem.

Sőt olyan is volt, hogy adtam pénzt hajléktalannak és pár nap múlva kiraboltak… valóban így működne ez a nagyon jó rendszer?

Ha valaki tudja magáról hogy szenvedni született, annak miért mondják azt, hogyha kilép akkor csak még rosszabb lesz?


2022. ápr. 26. 16:10
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Valahol minden vallás logikátlan, ha jobban elmélyülsz benne. Én is kérdeztem itt hasonlót, hogy a karmának elvileg az lenne a lényege, hogy tanuljon belőle az ember. Akármit is csinált az ember az előző életében, arra nem emlékszik, ergo lósz.rt se fog tanulni semmiből, mert nem lesz viszonyítási alapja.
2022. ápr. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Grimfox ***** válasza:
91%

Nem ellentmondás. Amíg élsz, tudsz tenni azért, hogy "ledolgozd" a rossz karmát, és vagy jó karmát gyűjts, vagy az összes karma megszűntetésén dolgozz. Ha meghalsz, erre nincs módod, ezt csak élő emberként teheted meg. A rossz karmát döntések, és cselekedetek okozzák. Ha figyelsz a döntéseidre, igyekszel úgy dönteni, hogy az neked is, másoknak is jó legyen, kerülöd az elhamarkodottságot, akkor jó karmát gyűjtesz. Ugyanígy, amikor a rossz karma eredményeként valami rossz történik veled, te döntöd el, hogyan válaszolsz rá. A döntés szabadsága megvan, de a döntéseidnek következménye lesz. Ez a karma.

Nincs olyan, aki kizárólag szenvedni született. Néhány született betegség persze elég közel van ehhez a kategóriához, de még azok sem határozzák meg kizárólagosan az életet. Olyan van, aki rossz karmával született, szenved, de senki sem tanította meg neki, hogy hogyan tegyen ellene, ezért a szenvedést ismeri csak. És persze vannak akik inkább szenvednek, mert azért nem kell tenni semmit, "kényelmes, ahelyett hogy elkezdenének keményen dolgozni, hogy legalább valamivel jobb legyen.

2022. ápr. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%

Az. Ellentmondásos. Ha hatalmas bűnöket követsz el, pl népírtást is akár, ha megbánod akár életed utolsó pillanataiban is pl Hitlernél, akkor Isten megjutalmazhat a mennyek országába való belépésre vagy mehetsz a tisztítótűzbe, ami egy újabb esély, pedig emberek millióit mészároltad le...


...Viszont, ha békés, jó lelkű voltál és ezért nem tudtál a légynek sem ártani és ebből az életvitelből kifolyólag depresszióba esel, aminek a vége az öngyílkosság, akkor mész autómatikusan a legfeneketlenebb pokolba. Mondá a szentírás

2022. ápr. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
3.: Elolvastad a kérdést? A reinkarnáció a téma, nem a Biblia...
2022. ápr. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
Ha pont így lenne, se lenne ellentmondásos.
2022. ápr. 27. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az benne az ellentmondás, hogy aki rájön arra hogy az egész élete nyomorult lesz, bármit csinál, akkor azt nem hagyják elmenni békében, mert fenyegetik hogy az öngyilkosság az a legnagyobb bűn és még rosszabb lesz a következő élet…

Nekem teljesen mindegy hogy mit csinálok, ugyanaz a séma történik mindig. A rossz

És vele született nagyon súlyos betegségre való hajlamom is van, ami meg is valósította magát és 10+ éve szenvedek tőle. Miért akarja mindenki kényszeríteni a hozzám hasonlókat hogy éljenek és fenyegetik az öngyilkosság miatti rossz karmával? Már eleve az van, amiből ki sem tudok lépni

2022. ápr. 28. 21:22
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért gondoljátok hogy ellentmondásos, mert keveritek a vallásokat, és egy valláson belül is csak néhány fogalmat ismertek felületesen.
2022. ápr. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
7.: Tévedsz azért... Én személyesen javítottam ki a hármast.
2022. ápr. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Mivel nem létezik ez a fajta reinkarnáció, ezért téves az egész felvetés. Egyébként Isten nem tesz különbséget a halálok között, ez a bűnt követsz el, csak az itteni emberek és erkölcsi normák miatt alakult ki. Egyesek, akik vallásosak úgy tartják, hogy azért léteznek új életek, mert az előzőben nem tudtad a feladatodat megoldani, viszont ennek sincs semmi köze ahhoz, hogy azért bűnhődsz egy következőben, ez a sátán játéka. Bár, ha az a bűnhődés, hogy nem tudsz Istenhez közel kerülni, akkor az is egy magyarázat, viszont ez teljesen ellentmond a Bibliával.
2022. máj. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%
Ha valamiért bűnhődnöd kell a jelen életedben, akkor azt meg kell élned (szenvedned), és le kell dolgoznod (jótettekkel). Nem lehet csak úgy kiszállni egy öngyilkossággal, hisz akkor nem teljesül amiért leszületett a lélek, nem tud fejlődni a karma segítségével, és maga után húzza a rosszat még súlyosabb formában egy következő életre.
2022. szept. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!