Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi a különbség a jobbkezes és...

Mi a különbség a jobbkezes és a balkezes tantra között?

Figyelt kérdés

Hallottam és olvastam buddhista szerzetesektől, hogy a buddhista (vadzsrajána) és a taoista tantra hagyományosan jobbkezes az ezoterikus és vallási irányzatok körében, elég csak a szerzetesi hagyományaira gondolni. Viszont azt is olvastam, hogy van balkezes tantrizmus is, ami önállóan is megállhatja a helyét, de például bizonyos hindu szektákba is beépült és a buddhisták általában eretnekségnek és tisztátalanságnak tartják.


Miről szól a balkezes tantra? Mitől tisztátalan? Mi a különbség a jobbkezes és a balkezes között? Miért jobb a jobbkezes?



2022. máj. 3. 16:09
 1/1 Grimfox ***** válasza:
100%
A kama sútra például balkezes. Anyagi élvezeteket használ, hogy megkíséreljen magasabb szellemi állapotba kerülni. A jobbkezes irányzatok, mint pl a jóga az ilyesmit már csak azért is elveti, mert ennek a megközelítésnek a teljes ellentétét tanítja. Szerintük a szellemi felemelkedést az anyagi gyönyörök gátolják. Balkezesnek számít az is, amit a fakírok művelnek, mivel egyfelől önsanyargatást végeznek, amiről Buddha megállapította, hogy nem vezet megvilágosodáshoz, másfelől gyakran vásári mutatványként eladják ezeket. Vannak hasist szívó szekták, akik bódulaton át igyekeznek magasabb szellemi állapotba kerülni, más szekták pedig emberi hamvakkal kenik be az egész testüket. Meg persze vannak a nem nyilvános ágazatok, ahol fekete mágiát gyakorolnak.
2022. máj. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!