Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Buddhisták, hinduk, taoisták...

Buddhisták, hinduk, taoisták stb.! Berki Krisztián rossz karmával halt meg? Mire számíthat egy következő életben?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy egy olyan gyerekként fog reinkarnálódni, mint az ő gyerekei? Lehet, hogy az édesapja egy celeb lesz, aki Berkihez hasonlóan az egész magánéletét kitárja a médiának, egypárszor félre megy a feleségétől, bűnözői kapcsolatai vannak és nem utolsó sorban ő is egy ilyen, szinte kínosan megakadályozható ok miatt fog meghalni?


Tudom, hogy ezt nem a mi tisztségünk eldönteni, de ettől függetlenül lehet valamit sejteni gondolom, hisz azt is sejthetjük, hogy nem éppen bódhiszattva, illetve a keresztények/muszlimok is sejthetik, hogy nem lesz olyan nyíl egyenes az útja a Mennybe/Paradicsomba, bár senki nem tudhatja pontosan azt, ami a fejében volt ezalatt a 41 éve alatt.



2022. máj. 7. 10:45
 1/8 A kérdező kommentje:

Nyilván rendkívül önző módon halt meg. Családja volt, akiknek függetlenül attól, hogy drogtúladagolás/a szteroidok hatása miatt/öngyilkosság miatt halt meg, hatalmas fájdalmat okozott, és meg is tudta volna ez akadályozni. Például nem drogozik, meg nem is használ szteroidokat.


Bár ahogy említettem, nem ismerhetjük a pontos élettörténetét, hogy miket élt át és mik vezették erre az életútra.

2022. máj. 7. 10:50
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
Milyen öngyilkosság???? Miről beszélsz????
2022. máj. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Egyrészt nagyon messzemenő következtetéseket teszel. Nem tudjuk a halála okát. Nem tudjuk az életének egy csomó részletét, még így sem, hogy a szennyese sokszor a bulvárban volt kiteregetve.

Másrészt az elképzeléseddel az a probléma, hogy a média nem olyan régi találmány az emberiség történetében, a 19. században kezdődött polgársággal, meg fekete-fehér újságokkal, és nyoma sem volt még akkor a celebségnek, ami igazán csak a 20. század végén jelent meg. Na most akkor a mai celebek gyerekei mivel érdemelték ki, hogy celebgyereknek szülessenek. Tehát ez így nem következik, hogy ő celebként rakta ki a gyerekét, akkor ő is hasonló cipőben járó celebgyerek lesz.

Ha tényleg van reinkarnáció, akkor annyit sejthetünk, hogy ennek az embernek vannak még lezáratlan ügyei, és valamikor megint meg kell születnie. Viszont azt nem tudjuk mi volt az eredeti karmája, és mit írt most hozzá, és ez miként fog megjelenni a következő életében.

2022. máj. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Hát ha tényleg van újjászületés ami a karma miatt következik be és tényleg rossz elete lesz annak aki rossz karmát halmoz fel, akkor ő nem éppen egy ideális életbe fog újjá születni…
2022. máj. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szülessen egy olyan családba ahol igazán szeretik!
2022. máj. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
A karma nem anyagi eredetű, de kapcsolatban áll az anyaggal, ezért minden fizikai testben töltött tett hatással lesz a karmádra, attól függően lesz pozitív vagy negatív arányú, milyen mértékű, mennyire segíted magad és mások fejlődését elő vagy éppen vissza,egy bizonyos szintet elérve már nem szükséges sem jutalom, sem büntetés, mert megtanultad a "leckét". Minden tettét értékelni kéne ahhoz, hogy ezt el lehessen mondani, de nem voltunk az ő sejtjei, nem láthattunk bele. Odaát majd értékelik közösen.
2022. máj. 8. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
21%
Vmilyen állat lesz ő mert nem volt a toppon soha emberileg.majd megváltozik most
2022. máj. 8. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%

7 Nem, nem hiszem. Bár elvileg annak kéne lennie.

Én karmikusan inkább a #5 ét pártolom. Egy következetes szerető családba szülessen emberként.

Hogy mégis miért, nem tudom. Valahogy ez tűnik tipikus Karmának. Megadva a lehetőséget, és majd szpatja az életbe, hogy törlesszen.


Bár én nagyon nem bírtam és nem követtem, hogy mi van vele.

A halála, nevezettek kőszívűnek de nem rázott meg, mert ez az élet rendje megszületünk és meghalunk. Ez a két dolog ami felett nem nagyon rendelkezhetünk. Csak hogy a két idő közti szakaszt mivel töltjük ki. Meg talán a hogyant de azt sem igazán.

Amit remélem hogy legalább a temetést tartsák tiszteletben és ne szrtimeljék egy kis extra suskóért... De sajnos ezt a gyerek születése miatt kinéztem.

2022. máj. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!