Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hogy lehetne azt elérni hogy...

Hogy lehetne azt elérni hogy ne kelljen többé leszületni az életbe?

Figyelt kérdés

Ha van aki jobban ért itt hozzá

Még nem olvasgattam itt mert nagyon meg akarom ezt kérdezni

Én csak most kezdtem el elmenni a buddhizmus irányába, sok rossz dolog miatt ami ért, sajnos úgy érzem az olvasottak csak még rosszabb irányba vittek

Ott tartok hogy undorodom az élettől és minden egyes emberre szánalommal és sajnálattal nézek, hiszen ide ugye mindenki csak vezekelni született le és az a lényeg hogy ne kelljen többé itt élnünk a fizikai síkban

Sőt most már úgy gondolom hogy akinek jó élete van, azt még inkább sajnálom, mert sokkal nehezebb lesz megöregedni és lemondani minden földi élvezetről

Hülyének nézem azokat, akik szerint az élet egy ajándék

Már hogy lehetne egy ilyen törékeny emberi testben való élet ajándék, miközben annyi borzalom ér minket és pánikolnunk kell a halál gondolata miatt?

Azt tartom szerencsésnek, akit mondjuk elvetettek, vagy elvetéltek vele, hiszen neki nem kell azzal a borzalmas, pánikot keltő tudattal élni hogy meg fogunk halni

Illetve megöregedni sem kell és úgy várni a halált

Nem értem hogy az emberek miért akarnak élni és itt lenni vagy alkotni bármit, mikor egy nap úgyis vége lesz és semmire nem fogunk emlékezni

Már régóta ki szeretnék lépni ebből a borzalmas körforgásból, de elvileg az a legnagyobb bűn ezen vallás szerint

Voltam már pszichiátrián is kísérlet miatt, de persze segíteni nem tudtak

Szóval nem tudom hogy mit kezdjek magammal ilyen információk és világnézet mellett, ezért úgy gondolom a legjobb amit tehetek hogy megpróbálok kiszakadni és soha többé nem leszületni

Lehetséges ez, vagy a rossz életemből újra csak még rosszabb jön majd?


2022. máj. 8. 14:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A buddhizmus mindenféle ágai tanítják a megszabadulást a létforgatagból. A megvilágosodás pont ez.


Akár szerzetes is lehetsz, ha tényleg ennyire eltökélt vagy, és egész életedet a megszabadulásnak szentelheted. Puszán olvasgatással meg gyakorizással persze nem fog menni, de mindenki előtt ott a lehetőség.

2022. máj. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én nem félek a haláltól, de nem is kívánom. Érdekel mi van utána, de majd elég ha akkor megtudom mikor itt lesz az ideje. Nem érdekel hányszor születek újra, úgyis többre tartom magam mint a birka társadalmat. Mindíg ki fogok emelkedni.
2022. máj. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ezt nem kell erőltetni, ha eljutottál a vágyak megvalósításához, meg fogsz világosodni,megtalálod a szükséges eszközöket is hozzá, ha szükséged van rá. Egyébként semmi nem kellene hozzá,mester sem. A fizikai életnek célja van, egy játszótér a vágyak szintjéig,utána válik nemes céllá.
2022. máj. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az esszénusoknak van egy olyan keresztelője amiről úgy tartják, hogy aki megkapja annak már nem kell újra születni.

Vannak fenntartásaim de nem sokára kiderül... :DDD


Igaz azt mondják hogy nem kell ide vissza jönni és nem azt hogy nem kell többet megszületni. Mert hogy megszületni más bolygókon is lehet, a reinkarnációs hitek szerint.

2022. máj. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Hát elég messze állsz az egészséges nézettől.

Majd 5-6 élet múlva már franjó leszel. :)))

2022. máj. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hasonló érzések bennem is támadtak.

De ezeket el kell engedned, vezekelned kell.

Mielőtt leszülettél pontosan tudtad, hogy mit vállalsz.

Ha azt gondolod, hogy véget vetsz az életednek és jobb lesz, akkor szerintem tévedsz.

Karmikus dolgokat kell feloldanunk mindannyiunknak.

Újra és újra fogsz leszületni, mindaddig míg meg nem tapasztalod és érted, miért vagy itt.

2022. máj. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

De nincs értelme egy olyan életnek, amiben minden nap csak pánikolok az elmúlás gondolatától. Minden nap egy gyötrelem. Annyira bánom hogy megszülettem. Mivel beteg vagyok, a családom is az, egyértemű hogy kivételezett szerencsétlenek vagyunk.

Nekem az lenne a jó, ha már a 30-at sem élném meg… de közben meg pánikolok, mert sajnos ember vagyok és bennem van az életösztön.

Undorítónak tartom ezt a bolygót és az élet rendszerét, egyszerűen ki akarok lépni.

2022. máj. 10. 17:39
 8/14 anonim ***** válasza:
Inkább próbáld élvezni az életet addig is, ha már ez vár ránk..
2022. máj. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Gyógyíthatatlan szorongásos depresszióval és elátkozva nehéz lesz
2022. máj. 11. 02:26
 10/14 anonim ***** válasza:
Fogj magadnak barátnőt.
2022. máj. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!