Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Szerintetek mi lesz a halál...

Szerintetek mi lesz a halál után feltámadás vagy reinkarnáció vagy esetleg semmi?Van-e valamilyen bizonyíték egyiknek a létezésére?

Figyelt kérdés
2022. máj. 14. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A halál közeli beszámolók eggyezősége gyanús, szóval valami lehet.


Reinkarnációra talán van, gyerekek akik emlékeznek előző életek darabjaira.

2022. máj. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 SZücsöm ***** válasza:
57%

1 Annyira nem eggyezőek azok a beszámolók sőt. Rengetegnél vannak hasonló motívumok. pl alagút,fény stb. Viszont rengeteg olyan is akad ahol ezek nem szerepelnek, sőt jelentősen eltérnek. Van ahol Jézus várta a haldoklót, van ahol Mohamed van ahol Krisna stb. stb.


Ez bőven ad gyanút arra is hogy a tudatalattidtól függ hogy mit érzékelsz egy hké közben. Értsd. hallucináció, biológiai,kémiai folyamatok.


Továbbá az előző életes sztorik sajnos nehezen bizonyíthatóak. Állítani viszont bármit lehet.


Sőt még ha valóban rendelkeznek oda nem illő "emlékképekkel" az még nem jelenti azt hogy azok az előző életükből származnak.

Lehet materialista vagy akár más ezotérikus magyarázatot ráhúzni a jelenségre.

2022. máj. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom mit gondoljak,de a reinkarnaciót legalább lehet valamennyire vizsgalni (pl gyerekek spontán visszaemlékezéseik) de a feltámadást már semennyire(nem is értem miért hisznek ennyien ebben amikor erre aztán tényleg semmi bizonyíték nincs)
2022. máj. 14. 20:49
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokat foglalkoztam ezzel a témával .


Próbálták a halál közeli élményeket agyi aktivitással stb magyarázni, ami sokszor helytálló is, hiszen bizonyos agyi idegek meg élnek a halál után és képesek ilyesmi hallucinaciot okozni, és érdekes, sok beszámoló hasonlít, de voltak olyan történetek is, ahol ez már nem volt életszerű .


Másrészt nekem is vannak születés előtti furcsa emlékeim , amit nem tudok hova tenni, ill par napos koromtól szinte mindenre emlékszem ( ettől sokan ki akadnak, de azóta találtam hasonló embereket ) szóval biztosan nem ebben az életben szereztem ezeket az emlekeket. Én emiatt hiszek a reinkarnációban, vagy ilyesmi felében . ( nem feltétlen csak emberi múltban hiszek ) . Nekem ilyen meg érzéseim és emlékeim vannak, halál közeli elmenyem szerencsére meg nem volt.


Illetve számomra a mai napig meglepő, hogy no vagyok. Mindig is férfi kent gondoltam magamra ( nem identitás zavar, elfogadtam, hogy no vagyok és nem vonzodom a nőkhöz ) , de valahogy ha felebredek egy 30as sotet hajú férfit várok a tükörben, de mégsem . Ezeket nem tudom mással magyarázni . Kiskoromban sokáig tartott feldolgozni ezt, fiukkal barátkoztam és úgy is viselkedtem. De közben tudtam, hogy lány vagyok. Aztán szépen lassan elfogadtam, hogy most ez van, de valamiért ébredés után mindig kell pár másodperc, hogy felfogjam, ki is vagyok most és mit kell tennem, pl munkába menni ..

2022. máj. 21. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!