Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hisztek az előző életben?

Hisztek az előző életben?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, hogy éltem a viktoriánus korban az USA-ban, mert minden ami ehhez köthető tetszik. Szerintetek lehet benne valami? Viszont nyilvánosan nem merek erről beszélni senkivel, mert tudathasadásosnak gondolnak. Valamint minden ami a boszorkánysághoz köthető, az is szintén tetszik. Itt megint csak azt gondolom, hogy én egy Salemi boszorkányperben kivégzett nő reinkarnációja vagyok. Annyi különbséggel, hogy most férfinak születtem. Én hiszek az élet körforgásában, persze lehet, hogy ez mind csak hülyeség, de olyan jó érzés nekem ebben hinni. Nagyon szeretem az ilyen dolgokat. Vonzódok az USA-hoz is szinte megmagyarázhatatlanul, mindent szeretek ami amerikai. A temetők környékét is imádom (főleg a régi temetőket), és a sötét erdőségeket, az éjszakát.


[link] - Felsőzsolcai régi temető, kegyeleti park



2022. máj. 16. 12:52
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
39 szavazat
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Jelenlegiben se!
2022. máj. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Előző életemben hittem benne, a mostaniban nem.
2022. máj. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Én is hasonlóan vagyok, imádom a viktoriánus kort és a korabeli USA-t, például a second empire stílusú házak a gyengéim, minden vágyam egyszer élőben is látni egyet.
2022. máj. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%
Én az előző életben meg a lélekvándorlásban nem hiszek, abban viszont igen, hogy a gének hordozhatnak emlékképeket érzéseket illatokat hangokat is. Nyilván neked is éltek felmenőid a viktoriánus korban és az ő génjeikből van benned is.
2022. máj. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#4. Ez nagyon érdekes. :) Olyan szívesen visszamennék az időbe, hogy megismerjem a dédnagyimat, üknagyimat, és a még korábbi felmenőimet, hogy ők milyen emberek voltak. Lehet, hogy valamelyikőjük ilyen típus volt mint én, és az ő érzései jönnek ki rajtam. Izgalmas ebbe belegondolni.
2022. máj. 16. 14:16
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
1 kérdés: ki volt az első ember, aki rájött, hogy ő reinkarnálódott? Csak mer arra elvileg nem emlékszünk, sejteni max ha lehet, de az is kétes számomra...
2022. máj. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
6# sok sok reinkarnáció után valódi spirituális tapasztalat nélkül is előjöhetnek emlékek gondolati kivetülés vagy akár álom formájában. Vagy ha valaki "spirituális képességgel" születik, az értelem szerint ők fogékonyabbak a transzcendentális dolgokra,viszont szélsőségebben viselkednek,érzékenyebbek mint sokan mások,ők azok akiket nem tud a világ "megérteni", nem tudja őket hova rakni, hitrendszereket bontanak le,szeretetet,reményt visznek oda ahol nincs,nehezebb dolguk is van, mert tűrniuk kell a folytonos megbélyegzéseket másoktól jobban, mint sokan másoknak.Vagy ha magasan tartasz spirituálisan természetes, ha emlékszel dolgokra előző életekből
2022. máj. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%

Az emberekkel kapcsolatban (és persze nem csak velük) a gauss görbe vagy harang görbe szemlélteti a jellemzőket.

Az emberek nagyon nagy többsége nem emlékszik a korábbi életére -és ez így helyes-, azonban nagyon kevesen emlékeznek. 2-3 éves kor körül azok is elkezdik elfelejteni, akik korábban emlékeztek.

Van azonban nagyon nagyon kevés ember, mondjuk 10-20-50 ezerből 1, aki emlékszik részben utána is.

Néhány spirituális irányzat magasabb szintjein érteni is fogják sokan miért van ez, és honnan jönnek a lelkek, mik a céljai a vallásoknak, miért van olyan sok, stb.

2022. máj. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem van reinkarnáció. Gyermekek beszámolói alapján lehet erre következtetni. De mire eléred a tinikort már biztosan nem emlékezhetsz rá. Eleve sem emlékszik mindenki, de felnőttkorban már pláne nem. Elméletben regressziós hipnózisban feltárhatók az előző életek. Onnan megtudhatod valósat gondolsz-e.

Illetve még kerestetni lehet a pálmalevelet is, ha megtalálják a tiédet, abban benne van az összes életed. De abból nem biztos, hogy kiderül ilyesmi, hogy a viktoriánus korban boszorkányper áldozata lettél volna, legalábbis ilyen részletesen biztosan nem. Nem tudom mennyire kamu vagy igaz, nekem egyik ismerősöm megkerestette, és azt mondta, amit elárultak neki a mostani életéből, az úgy volt és van. Eddig nem tévedett a pálmalevél. Ennyit tudok, mindenesetre érdekes.

Nekem ezzel az emlékező gén elmélettel az a bajom, hogy addig oké, hogy átörökítheőek tanult képességek, készségek, ezt egereknél is megfigyelték. Anyáról öröklődnek bizonyos képességek, például a jobb memória, de csak egy generációt. Viszont azt ez nem magyarázza, amikor a kisgyerek egy a család számára tök idegen emberként jelöli meg magát. Nincs gén, amiben ez benne lehetne.

2022. máj. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
Én a viktoriánus kori Angliáért vagyok oda. Egyszerűen abban a korban érzem otthon magam, szoktam is úgy öltözködni.
2022. máj. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!