Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha valaki egyke, az mindenképp...

Ha valaki egyke, az mindenképp karmikus eredetű, vagy csak véletlenül született egy ilyen családba és nincs jelentősége?

Figyelt kérdés

Szeritem ez az egyik legmeghatározóbb dolog az életben

Hogy egyedül kell-e felnőnöd, magányban, vagy sem

Teljesen más lesz az élet, a gondolkodásod, a felfogásod, ha van melletted valaki

Én el sem tudom képzelni hogy milyen lehet egy pláne több testvérrel, szerintem az adja a legnagyobb biztonságérzetet hogy nem vagy egyedül a világban. Többet ér mint egy párkapcsolat, vagy bármi más

Az az elméletem hogy az ilyen emberek abszolút magányra vannak ítélve és ez a karmájuk része, hogy ne legyen mellettük egy másik lélek

Mint nekem is

Kiskoromban bántottak is azért hogy én csak egy kis egyke vagyok és de rossz nekem mert mindig egyedül kell lennem

Azóta is egyedül vagyok, nincs senkim, mert egy rossz családba születtem és az anyám nem volt hajlandó még egyszer szülni, én is csak baleset vagyok

Jelentheti ezt az hogy az a karmám hogy mindig nagyon magányos legyek és ezért nincsen semmilyen emberi kapcsolatom?



2022. jún. 2. 17:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%
Nincsenek véletlen családba születések, minden leszületés megtervezetten zajlik a fényvilágban a karmád és azt figyelembe véve,hogyan fejlődhetnél a legtöbbet az adott életben. Átmeneti biztonságérzetet adhat csak az, ha valaki van melletted,és ez így sem belülről jön hanem kívülről, sebezhető nézőpont ez, mert elvehetik tőled, vagy elég az ha nem úgy reagál ahogy szeretnéd és bizalmad elvész iránta. Valószínűleg a karmád és a fejlődésed szempontjából ez volt ideális élet, ha most egyke vagy. Csak azért látod most elszenvedőként magad és a körülményektől függőnek, mert a jéghegy belseje jelenleg nincs nyitva számodra. Az élet amit itt látsz nem gonosz, nem azért van hogy veled kiszúrjon, azért van hogy egy magasabb szintre fejlődhessünk általa, így végtére is ha így nézzük értünk van. Probálj meg nem azonosulni semmivel, nézd kívülről, figyeld meg magad. És ne határozd meg magad a körülmények alapján, mert te nem a körülmény vagy, te nem az azonosuló vagy, te a mindent átható energia vagy, aki figyel és éber, csak még nem fedezte fel magában
2022. jún. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Ennek így kellett lennie.
2022. jún. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
51%

Nehogy azt hidd, hogy akinek van testvére, az nem vágyott néha életében arra, hogy egyke legyen. Az egykék (vagy az elsőszülöttek, amíg nincs testvérük) sok mindent megkapnak, amiről egy második, harmadik, többedik gyerek maximum álmodozhat (nem anyagiakra gondolok).


Az, hogy valakinek jó gyerekkora van-e, vagy sem, az nem a testvérei számától függ, hanem első sorban a szüleitől.


Ha tényleg egy problémás családba születtél, ahol már kiskorodban sem kezelték normálisan az érzéseidet, akkor nem csoda, hogy így magadra vetted a későbbi csúfolódást. A gyerekek mindennel csúfolódnak. Ha barna a hajad, azért is. Remélem, érted, hogy mit akarok ezzel mondani.


Nem alapvető, hogy akinek nincs testvére, az magányos. És szerintem nem a karma része.

2022. jún. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"csak egy kis egyke vagyok és de rossz nekem mert mindig egyedül kell lennem" - Nekem is mondtak ilyeneket, csak én nem azonosultam a gondolattal. "egy rossz családba születtem és az anyám nem volt hajlandó még egyszer szülni, én is csak baleset vagyok" - írod. Hát ez rám is igaz, mert anyámék már nem voltak együtt, amikor kiderült, hogy jövök. Nem terveztek, és apámat, és a "családom" azon ágát nem is érdeklem azóta sem. Anyám pedig ezután nem vállalt már gyereket, nem is keresett párkapcsolatot sem.

A kulcs szerintem csak annyi, hogy nekem anyám elvétve sem mondta, hogy nem akart volna, nem éreztette velem egy családtagom sem, hogy felesleges, nem kívánt lennék. Emiatt fel sem vettem a többi gyerek buta vicceit sem.

Egyedül lenni, vagy magányosnak lenni az két külön dolog. Testvérrel is lehet magányosnak lenni, a családtól is el lehet idegenedni. Meg az ember általában úgy működik normálisan, hogy mindig mást, többet akar, mint ami van neki. Ha testvéred lenne, akkor meg valószínű a párkapcsolatot tartanád fontosnak, és azért éreznéd magad magányosnak.

Annyiban biztosan igazad van, hogy a testvérekkel, nagyobb családban felnövő gyerekek általában jobb kommunikációs készséggel rendelkeznek, könnyebben kezdeményeznek, beszélgetnek a kortársaikkal. Viszont ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy az egykéknek egy barátjuk sincsen. Kicsit választás kérdése is, azé, hogy te mit gondolsz saját magadról. Ha elhiszed, hogy erre vagy ítélve, akkor nem nagyon fog változni a helyzeted. Ha ki akarsz törni, és teszel a magány ellen, elkezdesz közösségbe járni, akkor tudsz változtatni.

2022. jún. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
17%

Én is egyke vagyok, hálistennek. Nem tudom hol álmodtad ezeket a dolgokat: "szerintem az adja a legnagyobb biztonságérzetet hogy nem vagy egyedül a világban. Többet ér mint egy párkapcsolat, vagy bármi más"

A testvéri kapcsolatok 90%-a botrányosan sz@r, a maradékból 9,9% teljesen közömbös, semmilyen, talán van 0,1%, amit valamilyennek lehet nevezni. Az esetek többségében nem is kell ellenség annak, akinek testvére van. Én nagyon örülök, hogy nekem nincs, ha karmikus, ha nem. Ennek meg pláne semmi köze ahhoz, hogy valaki magányos vagy sem, tud-e kapcsolatot teremteni vagy sem. Rengeteg iszonyat jó fej, nagydumás, társaság középpontja jellegű egykét ismerek.

2022. jún. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Kétlem.

Vagy a kínaiak valamit nagyon elbsztak, hogy 20 éve csak egykék születtek:D

2022. jún. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha hiszel a karmában, abból az következik, hogy minden a összefüggésben van vele. Ha a véletlenben hiszel, akkor semmi sem.


De ha hiszel a karmában, akkor tudnod kell azt is, hogy kibogozhatatlan, és csak az őrületbe visz, ha meg akarod érteni az összefüggéseket.


Éld az életed, legyél minél kevésbé ártalmas és offenzív, és ennyi. Ez minden. Bár nem tűnik soknak, mégsem kell több.

2022. jún. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudod lecsekkolni bizonsitani, a sorsról ahány irányzat (ahány oktató) annyiféle meghatarozás törvények . Azt tudni érdemes az linkel aki elkezd egyiptomról / atlantisztól pofázni ki mi volt akkor . Mintha nem volna közepkor ókor stb az elmúlt 3000 - 5000 évben .
2022. jún. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 SZücsöm ***** válasza:

1 Milyen fejlődés? Milyen szintek? Mi haszna van a szinteknek? Mi számít fejlődésnek, ki szabja meg mi a fejlődés? Egy nem anyagi létezőnek mi haszna van abból ha egy anyagi világ anyagi tapasztalásait éli meg? Egy kutyának van haszna abból ha tudja hogyan kell egy ikea-s polcot összeszerelni?


HA létezik karma akkor nagyon erősen kétlem hogy bármi beleszólásod is lenne a leszületés folyamatába. + A tudatnak SZERINTEM (illik jelezni hogy nem tudjuk a választ csak gondoljuk) "semmi köze" nincs a lélekhez. Értsd a lélek nem rendelkezik tudattal/egóval az elpusztul a "porhüvely",agy halálakor. Így nincs mi döntést hozzon, és nincs mi fejlődjön mert így a léleknek nincs hova,miben fejlődnie. Fejlődni csak az tud ami tökéletlen és anyagi.


HA van lélek,reinkarnáció és karma is akkor az VALÓSZÍNŰLEG úgy működik mint minden más természeti jelenség. pl: gravitáció stb.


Nincs beleszólásod a folyamatokba. Max ha ismered a rendszert akkor a rendszer keretein belül "felhasználhatod,formálhatod" az adott "erőt".


A fejlődéses, "fényvilágos" New Age-es Spiri Bullshitek csak azért születtek meg hogy azok akik hisznek a transzcendensben de rettegnek attól hogy a haláluk után elvesztik az ego-jukat hihessenek valamiben ami elhesegeti ezt a félelmüket, és + ban még azt is állítja hogy az emberi életnek/léleknek eredendően van értelme a "fejlődés".


Ami amúgy egy hatalmas blöff mert az örök létezésnek(fejlődésnek) sincs több értelme mint az örök elmúlásnak vagy akár az örök körforgásnak(nem fejlődés). Az hogy van e valaminek értelme egy szubjektív emberi koncepció. Egyéntől függ hogy ki miben talál értelmet. Így az elmúlásban és az öröklétben is lehet találni vagy ennek az ellenkezője.

2022. jún. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Fejlődés alatt a lelki tudatossági szintet értem, de az elmére is ugyanez a hatás vonatkozik általa, a szint a tudatossági szintet jelöli szintúgy. Annyi haszna van, hogy kikerülsz az újjászületések körforgásából, és ha leszületésre kerül sor, egymagad képes leszel megtervezni, de már szükség nélkül születsz le, csak azért hogy másokat szolgálhass. A fejlődést nem lehet szavakkal kifejezni mert megfoghatatlan, de tapasztalataid alapján tudod, ha fejlődtél. Csak azért születünk a fizikai létbe, hogy a vágyakat kiélhessük egyfajta lehetőségként, és hogy ne csábíthasson el minket a testiség, ha mások segítéséről lenne szó majd. El lettél választva a forrástól csak azért hogy önzetlen módon tudj működni más lelkek életében majd, amikor visszatalálsz a forráshoz. Egyébként olvastál megvilágosodott emberek könyveiből? Vagy a buddhizmusról?
2022. jún. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!