Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miből lehet tudni, hogy...

Miből lehet tudni, hogy valaki mennyire haladó vagy kezdő lélek?

Figyelt kérdés
2022. aug. 8. 01:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%
Onnan lehet tudni, hogy ilyen nincs.
2022. aug. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ha nem hiszel ilyenben miért olvasod az ezoteria kategóriát?
2022. aug. 8. 07:03
 3/14 anonim ***** válasza:
18%
Hát ha az alap premissza hibás, azt illik megmondani.
2022. aug. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
15%

Én halandó lélek vagyok. Kezdetben csak haladtam, de mára már képes vagyok differenciákat is felmutatni. Minden esetben az elmozdulás mutatja meg a természetem esszenciáját.

Jóslátó Cili voltam.

2022. aug. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsesség,erkölcsi értékrend mélységei...rugalmasság,megértés,intuíció stb..
2022. aug. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

- Abból, hogy gyorsan átlátja (ok-okozat, hatások) a tanítások lényegét. Nem csak fogalmi szinten.

- A világi előrejutás, ezer-féle vágy kielégítése már nincs jelen az életében.

- Önzés (kisajátítás, önmagát előtérbe helyezni) nincs jelen az életében.

- Társadalmi szolgálat egyre fontosabbá válik számára. Felerősödik az empátia mindenki iránt.

- Nem gondolkodik azon, hogy mennyire fejlett vagy nem lelkileg. Teszi a dolgát, amit helyesnek érez, amit helyesnek hisz.

- Nincs benne félelem.

- Nincs benne harag, nincs benne gyűlölet, nincs benne megvetés.

- Elfogadó, türelmes.

- Szabadon, egyedien gondolkodó, nem dogmatikus.

2022. aug. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Van egy kiskori bevésődésem egy dologról. Nem tudtam miért, felnőttként értettem meg a miérteket, és akkor állt össze a kép. A lélek fejlettségének egyik jele, hogy összerakod homályos sejtéseid, mint a kis puzzledarabokat. Még azzal is találkoztan, akivel a karma szerint találkoznom KELLETT.
2022. aug. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
A haladó lélek hozott anyagból dolgozik, ami többnyire bölcsességgel is társul. Tudása van, de vagy tudja honnan tudja, vagy nem. Ezen felül érdeklődik a szellemiség iránt, már nem annyira vonzzák az anyagi dolgok, de abban is megállja a helyét, ha kell. Élete alatt emlékek törhetnek fel belőle, amik kisebb-nagyobb összefüggésekké állhatnak össze benne. Egyre inkább az ok-okozat függvényében szemléli a dolgokat. Előrelátóbb lehet másoknál. Majdnem mindenkit megért, őt azonban kevesebben értik. Nem feltétlenül magányos, lehet társasági ember, de sokat van egyedül és nagyobb igénye lehet erre. Mivel a világ teljesen ellentétes irányban halad (lefelé a lejtőn), nem igen tud vele azonosulni.
2022. aug. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Extrém előre haladó lélekként én úgy tudom, h rá nézek az emberek szemére vagy elolvasom amit írnak. És érzem.


Az első válaszoló nem lát ilyeneket, mert kezdő lélek. Ezért vak, nem érzi az energiákat. Neki mindenki ugyanolyan, nincs mélysége az életének, nem látja a dolgok lenyeget, nem látja a különbséget. Ő azért van hogy a felsobbeket szolgálja, akik az uralmon vannak és képesek látni és irányítani ezeket az energiakat.


Ha tudni akarod ki a kezdő lélek, nézd meg kik cáfolják itt az ezotériában a dolgokat. Ők nekik fingjuk sincs semmiről, de az egójuk nagy. Üvölt belőlük a szintjük. Bár latnatok. Sokat tudnátok nevetni.

2022. aug. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A haladó léleknek éber a jelenléte. Itt létezünk ebben az anyagi világban, itt minden mindennel kölcsönhatásban van, ezáltal folyamatos inger ér minket ahogy ebben a világban létezünk, így folyamatosan érzések és gondolatok váltódnak ki bennünk. A haladó lélek mivel éber, így tudatában van a benne felmerülő érzéseknek és gondolatoknak, így nem azok mozgatják már őt. A kezdő lelkek még ösztönszerűbbek, őket elragadják az érzések mert azonosságba kerülnek velük. Például ha valami kiváltja a düh érzését akkor ha tudatában vagyunk annak hogy felmerült bennünk a düh, akkor nem kerülünk azonoságba vele, mert egyszerűen fogalmazva rálátunk hogy az csak egy érzés bennünk, amit megtudunk figyelni az nem lehetünk, így nem kerülünk azonosságba az érzéssel, így mindig éber figyelemmel/nyugalommal létezünk. Egy kezdő lélekben ha felmerül a düh akkor egyszerűen dühös lesz, ő maga válik az érzéssé és az érzés fogja cselekvésre ösztönözni, talán vitázni kezd vagy el is jár a keze. Na de érzésből rengeteg van és ez csak egy példa volt a végtelen számú érzés közül. A haladó lélek látja hogy mitől szenved a kezdő lélek, hogy a vágyak és érzések kielégítése még a célja, és hogy az érzések mozgatják még őt, ezért a haladó lélekben együttérzés van az ilyen lelkek felé, ezért nem ítélkezik felettük, és próbálja rávezetni őket erre a belső látásmódra, próbálja a többi lelket is felemelni. A haladó lélek már nem elkülönült személyként önös érdekek alapján működik, hanem egységben, mások érdekét figyelembe véve.
2022. aug. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!