Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért csak a szenvedés az...

Miért csak a szenvedés az egyetlen módja, hogy a lélek fejlődjön? Nem túl barbár, elvalult tanítási módszer ez egy 5 dimenziós világ tanítóitól?

Figyelt kérdés
Olyan mintha injekció nélkül egy rozsdás csavarhúzóval húznák ki a fogadat, ahelyett hogy spéci fogorvosi ezközökkel és bénító szurival. Azt hinné az ember, hogy a magasabb vibrációs szinten élő lények már kitaláltak volna egy ugyanolyan hatékony módszert, ami kevesebb fájdalommal járna és gyorsabban is fejlődnének a lelkek tőle.

2023. márc. 26. 16:41
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Mi szükség van valakinek olyan traumatikus eseményeken keresztül mennie, amik mármár a lelküket is kettéhasítják, és több kárt okoznak benne, mint hasznot? Pld egy kiskegyerek akit kisbaba kora óta szexuálisan erőszakolnak mégis milyen leckét tanul belőle, amit más úton nem tudott volna megtanulni???
2023. márc. 26. 16:44
 2/19 A kérdező kommentje:
Ja és nem kell jönni azzal, hogy a kisbaba is ugyanezt csinálta az előző életében, ezért bűnhődik. Valahol elindult ez a körfolyamat ok nélkül és valahol be is kell fejeződnie. Ha az a kisgyerek volt pedofil előző életében, akkor most az áldozata bosszúlja meg ezt rajta? Ezekszerint akkor ő sem tanult semmit belőle előző életében, és ha egy idegen ember az aki most ugyanezt csinálja vele, akkor majd ő is ugyanúgy bűnhődik kövi életében, és ezzel egy ördögi körfolyamat alakul ki?
2023. márc. 26. 16:50
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést én is figyelőbe teszem..

Mert nàlam is akkor alakultak ki képességek mikor àtvertek kihasznàltak magamra hagytak és leértékeltem magam..

2023. márc. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
Tudod nállunk nyugati embereknél(civilizált, értelmes) úgy hívjuk emberölő Sátán, aki megerőszakolta a kis gyereket. Ő vezette a szabadakaratán át az embert ennek a büncselekménynek az elkövetéséhez. Nállunk keresztényeknél úgy van ez, hogy a szenvedést a Sátán hozta a világba és az első ember pár bűnbe esése. Nem kell itt ámitani magunkat a keleti tanmesékkel.
2023. márc. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
29%
A fejletlen lélek maga okozza saját magának a szenvedést, pl. komolysággal, meggondolatlansággal, tudatlansággal. Ilyen tudatlanság az is, ha valaki azt hiszi, hogy lehetne javítani a karma rendszerén, hogy akik magasabb szintre jutottak valamit elrontanak.
2023. márc. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
*konoksággal
2023. márc. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Grimfox ***** válasza:
100%

Az ember a jó dolgokból is képes lenne tanulni(nem a lélek, az ember, a halandó). De a jó dolgokat az ember élvezi, átadja magát nekik, és szeretné, ha megismétlődnének. Végül elmerül az élvezetekben, anélkül, hogy bármit is leszűrt volna belőle. A rossz dolgokból az emberek hajlamosabbak tanulni valamit, mert azt el akarják kerülni, a szenvedést le akarják csökkenteni, és le akarják rövidíteni.

Persze nem azért szenvedsz, hogy hajlandóbb legyél tanulni. Azért vagy hajlandó tanulni, mert szenvedsz. A jóból viszont kevesen hajlandók tanulni. Egyiket sem vágja hozzád az élet, vagy valami felsőbb lények. Ezek együtt járnak az életeddel.

Az nem valós, hogy a körfolyamat ok nélkül indult el. Egyszer volt oka. Ki tudja mikor. És azóta az egyén nem tudott belőle kiszállni. Sőt, többnyire halmozta is. Ok nélkül semmi sem történik. Általunk ismeretlen okból igen.

2023. márc. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
63%
Érdekes kérdés. Én inkább úgy gondolom,hogy mindenki jónak születik,csak a sok szenvedés miatt rosszá válik. Ami viszont elgondolkodtat, hogy miért kell bántani a másikat,ok nélkül? Hosszú évek telnek bele mire túlteszi magát rajta,aztán egyből jön egy másik trauma,amit szintén egy másik ember okoz.
2023. márc. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%
Nekem nem érdekes a kérdés, mert én többnyire nem szenvedéssel fejlődök, hanem simán gondolkodással, cselekedettel stb. A szenvedés az, amit annak gondolsz. Én pl sose gondoltam még, hogy valaki kihasznált volna. Átvertek néha, csaltak, loptak, de ott is inkább at gondolom, hogy én bőven benne voltam ezekben. Nem veszem túl súlyosan ezeket az eseteket. Régen azért jöttem le a mérgelődésről, hogy magam ne rongáljam, most meg már nem igazán érdekel, ha valaki mondjuk átver. Nem érzem ettől kevesebbnek magam.
2023. márc. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Minekutan ***** válasza:
100%
Szerintem, ahogy egy előttem szóló is helyesen írta, az ember képes a jó dolgokból is tanulni, csak valahogy a rossz dolgokból előbb tanul az ember, mert szenvedéssel jár, és a szenvedés mélyebb nyomot hagy a lélekben. De lehet szenvedés nélkül is tanulni, de ahhoz már magasabb szintű tudatosság kell.
2023. márc. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!