Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Így is ugyanakkora bűn lenne...

Így is ugyanakkora bűn lenne az öngyilkosság?

Figyelt kérdés

Tegyük fel előző életemben megöltem magam 30 évesen, mostani életemben 27 vagyok és direkt olyan embereket (szülőket) adott mellém a karma hogy ő miattuk ne tudjam megtenni, mert féltem őket és nem akarok szenvedést okozni, stb..

Most akkor mi van, ha kivárom ameddig elmennek a szüleim és utána teszem meg, addig meg gondoskodok arról hogy ne vállaljak be semmi olyat ami a világhoz kötne.

Pl. tegyük fel már 50 leszek és nem vár rám sok minden, elment mindkét szülőm, a szerzett kapcsolataimat direkt elüldözöm magam mellől és nem szomorúságomban hanem csak úgy megteszem?

De ha előbb elmennek, akkor előbb. Csak úgysem fognak.

Tudom hogy a karma azt szeretné hogy ne tegyem meg soha és hozzak ki minél többet az életemből hogy magasabb minőségben éljek, fejlődjek, de én ragaszkodom ahhoz hogy egy nap én döntsek a saját életem felől.

Szerintem gyönyörűszép és szabad döntés, nem olyan alantas mint mikor 89 évesen pelusban meg csövekkel vergődik át valaki a túlvilágra. Nevetségesnek és undorítónak tartom amikor valaki ennyire ragaszkodik önmaga miatt a tyúkszaros kis életéhez. Nem mások miatt…


Így is ugyanakkora bűn lenne mintha mostanában tenném meg, vagy ez így sokkal jobb?



2023. máj. 18. 17:55
A kérdező szavazást indított:
Ugyanolyan rossz lenne és következő életedben ugyanúgy minuszból indulnál
Egy nagyon picivel jobb lenne így
Sokkal jobb lenne
Nem sokat számítana így. Odaát úgy értelmeznék mintha nem is öngyilkos lettél volna és egy jobb életbe mehetnél tovább.
17 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
40%

Az utolsóra szavaztam, de át alakítanám a saját véleményemre.

tehát nem számítana semmit, ezért nem fogsz jobb életbe kerülni mert te utána ölted meg magad van esély rá hogy sokkal rosszabb lesz.

Viszont amit az utolsó előtti bekezdésedtől kezdtél el azt átérzem és hasonló véleményen vagyok.

Csak én attól félek hogy bármikor bekövetkezhet hogy lebénulok vagy bármi más ami mozgáskorlátozottá tesz és nem tudom megölni magam.

2023. máj. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
52%

Mit számít neked az hogy bűn e?

Tedd meg

Én magam is meg akarom előzni az időskori pelenkat, főleg mivel rendkívül gyenge az idegrendszerem, több ember a családból szó szerint megőrült már 45 éves korára… nyilván én is normálisan akarok elmenni, nem idősen bezárva egy zárt osztályra

Tok mindegy mi lesz következő életedben…. Abból te már semmit nem érzel

2023. máj. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Mindenképp meg fogom tenni amikor a szüleim elmennek, addig meg miattuk nem merem mert nem akarok ekkora fájdalmat okozni nekik.


Csak érdekelt hogy számít-e valamit a karmának egy 70% ig leszenvedett élet.

2023. máj. 18. 18:16
 4/22 anonim ***** válasza:
26%

Igen, csak örül hogy beteljesulhet a rossz karma

Szeirtem érdemes kicselezni és minél hamarabb véget vetni a szenvedésnek

2023. máj. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nem lehet mert akkor szenvedni fognak a szüleim.
2023. máj. 18. 18:27
 6/22 anonim ***** válasza:
19%

Hát en magamból indulok ki, en önző vagyok

Másrészt ha rossz az életed az nagyrészt biztosan a szülőknek is köszönhető

2023. máj. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
8%
Karma nem létezik és az öngyilkosság nem megoldás semmire!
2023. máj. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
87%
Ha depressziós vagy és/vagy van egyéb bármilyen mentális problémád, akkor akármit is hozol fel logikus érvnek az öngyilkosság mellett, nem szabad benne bízni. Képtelen az ember ilyenkor egyenes döntést hozni.
2023. máj. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Grimfox ***** válasza:
37%
A karma nem hoz döntéseket, nem számít neki, mennyit éltél. A karma a cselekvés, és következmény törvénye. Törvény, nem egy istenség, vagy bármi más tudatosan döntő dolog. Ha valamit teszel, annak következménye lesz. Mindegy, hogy 30, vagy 50 évesen teszed, ugyanaz a következménye.
2023. máj. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
52%

Nem szavazok, sőt el sem olvasom őket. Pici vagy ahhoz, hogy én hozzám méltó szavazási lehetőséget adhass meg.


Nagyon sok tekintetben ugyanolyan rossz, mert ugyan az van.. Egy életed, amiben jövő, lehetőségek, nincs szenvedés miatti távozás( pl hogy fogoly vagy és megkínoznak, megcsonkítanak). Én csak akkor lennék öngyilkos, ha biztos lennék abban, hogy fizikailag meg leszek kínozva, ha életben maradok.

Viszont sok tekintetben nagyon más. Addigra sokkal másabb elme leszel, és más életben leszel, más belső hullámmal. Szóval ami most vagy, s ebben ok, hogy miért tennéd meg, más, mint ami akkor lenne, és amit most elképzelsz, hogy akkor lenne ilyen és olyan élettel.


De így is úgy is meg kell tanulni a leckét.


Én is gondolkodtam a korai halálon saját magam által, ugyancsak nem szenvedésből, de a csak úgy, azt jelenti, nem tudod az okát, amiért ezzel foglalkozol.

Azért akartam, mert úgy láttam, nincs itt dolgom, és máshol szeretnék lenni, csak addig( hónapokig) gondolkodtam rajta, mert nem volt biztos eredményem, amíg eljutottam az első biztos eredményig, ami azt mondta, ne tedd meg.


Figyelj.


27 vagy. Bármikor akadhat olyan az életben, ami már annyira fontos, és nagy, hogy minden élő úgy döntene, és te is úgy döntenél, akár teljes önzőségből is, hogy megéri élni addig.


A fentiek jobban tudják, mi kell neked, mint mi, tyúkszaros kis majom-testben rekedt, amnéziás, beteg csecsemők. Majd ők döntenek, és vezetnek halálodról, halálba.

Hogy is van ezen a bolygón az a mondás, ami arra sarkall, hogy bízz istenben?

Ember tervez, isten végez.

Te cselekedd, amit látod, hogy cselekedned kell, ami az adás, adás, adás. Ha ekkora léptékű váltás kell, azt majd fentről intézik.


Bármikor felfedezhetsz, megalkothatsz valamit magadban, ami beláthatatlan módokon változtatja majd meg az életedet olyan irányba, ahol nem "csak úgy" lesz az ok, amiért megtedd, hanem ezernyi miért ne, és nem is gondolsz rá majd, mert nem lesz figyelmességed ilyen alantas gondolatokra, illetve nem így.


De nyugodtan tedd meg, ha úgy érzed ez a te utad. A tiéd a végső döntés, és örökké veled vagyunk, segítünk majd.

2023. máj. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!