Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hiszel a reinkarnációban? Ha...

Hiszel a reinkarnációban? Ha nem, akkor miben hiszel?

Figyelt kérdés
Én hiszek benne.De régebben ateista voltam,nem hittem semmiben.De történt egy furcsa dolog amit nem tudok megmagyarázni és azóta hiszek benne.
2009. ápr. 11. 18:18
1 2
 1/20 anonim válasza:
70%

első amiben nem hiszek az Isten léte.(volt pár dolog ami majdnem h életveszélyes helyzetbe hozott de olyankor mondják h ottvan velem. hát én ezt nem tapasztaltam így nem is hiszem a létét)

semmien term. feletti meg ien idézéses dolgokban sem hiszek.

reinkarnációban sem hiszek mert olyan felesleges azis.

2009. ápr. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
72%

Leirnád, hogy milyen tapasztalatod volt, ami arra vitt téged, hogy higgyél benne?


Én abban hiszek (tudom, jelenleg is 6,5 milliárd bizonyíték van rá), hogy a fogantatáskor 50-50% az anyai és az apai genetikai rész bennünk, így elég nehéz egy korábbi életnek megfelelni.

Ha pedig valami 'lelki', vagy 'szellemi' részünk korábbi kalandjáról van szó, akkor pedig ragaszkodok a Biblia erről szóló tanításához, miszerint ezen fogalmak nem valami halhatatlan és láthatatlan (test)részünket jelentik, hanem a Bibliai 'lélek' - mivel magát az embert jelenti, a maga teljességében - halandó.

Tudom, hogy a kereszténység hiszi a 'halhatatlan lélek' tanát, de nem a bibliából vették.

Persze, a Szentírás amúgy sem támogatja a reinkarnációt.

2009. ápr. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
én hiszek benne. engem is egy furcsa dolog ösztönzött hogy érdeklődjek a téma iránt:)
2009. ápr. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
43%
Reinkarnáció nem létezik,csak azok reinkarnálódnak akiknek ezt Chuck Norris ezt megengedi.
2009. ápr. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%
magamban hiszek
2009. ápr. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
86%

Szia!


IGEN, én hiszem, hogy van ilyen.

Ha gondolod, írhatsz privát üzenetet is, ugyanis komolyabban érdeklődöm a téma iránt.

2009. ápr. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%

ne, iszek sem a reinkarnációban, sem Istenben. Abban hiszek, hogy előre elrendelt sorsunk van, ami hasonlít egy fához. Bizonyos értelemben megválaszthatjuk, melyik ágára lépünk rá, de az ottani történések többé-kevésbé "adottak".

Pl. Eldönthetem, hogy este 9kor beülök az autóba vagy nem. Ha nem, akkor otthon maradok tv-zni, de ha igen, akkor eldönthetem, h bekapcsolom-e a biztonsági övet. Ha bekapcsolom, túlélem a koccanást, ami azon az "ágon" vár rám, ha nem, akkor betörik az orrom... ilyesmi. Nem tudom, mennyire érthető...

2009. ápr. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
97%
Én hiszek benne.. nem hiszem el,hogy egy fizikai testbe, ami azért elég sérülékeny és könnyen elpusztul, ennyire komoly érzelmek, spirituális képességek és gondolatok keletkezzenek,és ezek a halál után, nyomtalanul eltűnjenek. Nem beszélve a deja'vu érzésről, ami elvileg az előző életünkből megmaradt emlékek maradványai. De sajnos nem vagyok okos a témában,de nekem mindenképp ez a leghihetőbb dolog, ráadásul könnyebben feldolgozom a szeretteim halálát, úgy,hogy tudom/remélem,hogy csak az "anyagiakat" veszítem el,a lelkük megmarad,esetleg másban tovább él. És ez nekem nagyon sokszor,sokat segített. Persze sokszor megkapom,hogy ez baromság,ez nagyon rosszul esik. Én sem bántom soha a másban hívőket, nem értem engem miért bántanak miatta.
2009. ápr. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
96%
Én is hiszek benne. Már nem tudom megmagyarázni, hogy miért, egyszerűen csak számomra ez a meggyőző. Rengeteg olyan dolog van, amire számos magyarázat létezik, ki ki eldönti, melyiknek hisz. Én pl. hiszek abban, hogy pl. a dejavu magyarázata is a reinkarnáció. Mások szerint más, szerintem ez.
2009. ápr. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
100%
én igazából teljesen össze vagyok zavarodva, régebben kicsit hittem benne, most már nem tudom eldönteni:D olyan sok minden van hogy összekavarnak:P de engem is nagyon érdekelne, hogy mi az a furcsa dolog, ami történt veled:) szóval lennél oly kedves és megosztanád velünk?:)
2009. ápr. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!