Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Vajon 'halottról vagy jót...

Vajon 'halottról vagy jót vagy semmit' érvényesül, és ezért lesznek híresek a nagy művészek haláluk után? Vagy.

Figyelt kérdés

vagy tényleg feloldódnak az ember életében a karmikus minták és a halott egyén efajta 'megvilágosodása' ösztönzi tudat alatt az embereket a tiszteletre és a megbecsülésre?

Furán hangzik, de mi a véleményetek?:)


2011. szept. 29. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom... Annyit tudok, hogy attól, hogy meghaltak a nagyszüleim pár éve, még nem szeretem őket jobban, hiszen 3 éves korom óta le se sz@rtak...


Na meg ott vannak a híresebb emberek... Attól, hogy Hitler, vagy Sztálin halott, talán mégjobban szidják őket, mint éltükben...

2011. szept. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Halottról csak a jó, használható cuccokat szabad leszedni, vagy semmit.

Viccet félretéve: nem érdekel ez a mondás, akit én nem szerettem életében, arról halála után sem fogok szépeket mondani.

2011. szept. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

ez így van, van pár ember akiről én sem lennék jobb belátással halála után, de azokra gondolok akik nem ismerték személyesen, vagy késöbbi korban éltek... persze itt nem tömeggyilkosokra gondolok, hanem azokra, akik valami jót akartak alkotni, csak életükben nem sikerült nekik...

(Mondjuk szerintem a Hitler téma sem feltétlenül negatívabb irányba tart...sőt szinte virágzásnak indult, ha belegondoltok hogy ma mennyi neo-náci palánta van, már-már 'divattá' vált...)

2011. szept. 29. 12:42
 4/10 A kérdező kommentje:
*persze nem jót alkotni nem sikerült hanem felkelteni tömegek érdeklődését :)
2011. szept. 29. 12:43
 5/10 anonim ***** válasza:
32%
A" Halottról vagy jót vagy semmit" mondásnak az a lényege, hogy már nem tud semmit jóvá tenni, sőt védekezni sem tud, ezért nem szabad bántani. Ha tudsz valami jó cselekedetéről azt elmondhatod róla, mert talán segít a lelkének sőt, kötelesek vagyunk megbocsátani nekik, mert mi még megtehetjük.Régen ez volt a virrasztásnak a lényege. Felemlegették a jó szokásait és a jó tetteit a rosszakról pedig szó sem esett.
2011. szept. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 x) ***** válasza:
Például egy művész művei azért lesznek értékesek a halála után, mert már meghalt, így nem tud olyat, vagy hasonlót alkotni, csak az az egy van a műből. :)
2011. szept. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Vagy csak szimplán tehetségesek voltak.

a legtöbb nagy művész újító volt a maga korában, ezért nehezen fogadták. Akiket pedig életükben ajnároztak, azok később unalmasak lettek, mert rájött a közönség hogy teljesen középszerűek. Könnyű tetten érni ezt a zenészeknél. Most volt nem rég az Amadeus film is. Bár nagyon sok a rendezői túlzás Salieri tényleg ünnepelt zenész volt és ma az ég világon senkit nem érdekel. Mozart pedig abszolút különleges tehetség volt, senki nem kérdőjelezi meg nagyszerűségét. Akkor is szeretjük ha már ez a fajta zene kiment a divatból (értsd nem szereznek klasszikus zenéket már, esetleg neoklasszikust, de az meg modern)

2011. szept. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó lehet igazad van hogy csak utólag tűnt fel mekkorát alkottak, kitudja:D
2011. okt. 2. 12:08
 9/10 anonim ***** válasza:
A véleményem az, hogy rosszul fordították ezt a mondást, ugyanis úgy hangzik valójában, hogy "halottakról IGAZAT, vagy semmit". A művészet megítélése szubjektív, a halál azért értékeli fel -hamisan- azt, mert végleg, egyszer s mindenkorra megszabott "darab" létezik adott művész alkotásából. Mindössze erről van szó - csak egy biznisz.
2011. okt. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Eredetileg így szól a mondás:


De mortuis nil, nisi vere.(Halottakról igazat, vagy semmit.)


A mai ember is hajlamos = jelet tenni a jó és igaz szó közé.

Csak egy példa: jó-magyar = igaz-magyar.

2014. okt. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!