Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mennyi ideig kell ledolgozni...

Mennyi ideig kell ledolgozni egy karmát, ha már sejtem hogy milyen lehettem egyik előző életemben?

Figyelt kérdés
Ugy érzem hogy előző életemben gazdag lehettem,de rossz ember.Ezért ebben az életemben mindíg anyagi gondjaim vannak,és rossz emberek vesznek körül(nem rosszak,csak velem)egész életemben nem szeretett senki,és rosszul bántak mindíg is velem.Valahol felismerhetik bennem amilyen esetleg lehettem,mert aki nem is ismer olyannak hisz,ami egyáltalán nem igaz rám.De dolgozok az ügyben,és próbálom kiegyenlíteni, de ez egész életemben tart,vagy egyszer csak ledolgozom,és megváltozhat az életem?Csak azt szeretném hogy kedveljenek az emberek,legyen 1 normális férjem,és ne legyek szegény.
2011. okt. 5. 08:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
Azért vannak most ilyen gondjaid,mert elhiteted magaddal,hogy volt előző életed. Ne az ilyen ostobaságra görcsölj,hanem a jelenre.
2011. okt. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

"Add azt az embereknek, amit te magad kapni szeretnél!"


Szeretetet, kedvességet, segítséget amiben tudsz, előbb-utóbb anyagi formában is realizálódni fog.

(Ha másként nem, akkor olyan dolgok formájában, amikre neked már költened nem kell = egy csomag kávé, egy kosár gyümölcs, vagy a szomszédod szivességből felrak egy polcot a falra, vagy megszereli a vízcsapodat és nem kell mestert hívnod stb.)

2011. okt. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Itt olcastam egy válasznál, hogy Jótett helyébe ne várj semmit, ne azért tegyél jót, hogy visszakapj érte valamit, hanem mert az úgy helyes. Szerintem ha ezt megérted, sokkal könnyebb lesz, mert rájössz arra, hogy az a lényeg, hogy te korrekt legyél, te fogsz elszámolni a tetteiddel, az, hogy más mit csinál, azzal ő fog elszámolni.
2011. okt. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
olvastam
2011. okt. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

8,41 vagyok!

Egyetértek az előbbiekket. Azt elfelejtettem írni, ha segítel valakinek, azt mindig önzetlenül tedd, vagyis ne várj vissza semmit! Ha bármi elvárásod van az illetővel szemben, akkor (egyrészt csalódás fog érni, másrészt) az általad nyújtott segítség, szeretet, stb. nem volt önzetlen.


Bízd az égiekre, bízd a sorsra, hogy mikor, és kitől kapod vissza azt, amit korábban másokkal cselekedtél!!!!

Bármi volt is az, megkapod!!!

2011. okt. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sokáig.
2011. okt. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,és egyetértek.
2011. okt. 6. 21:34
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát erre én is szeretnék választ kapni.Nekem is baj lehet a karmámmal...
2011. okt. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A karmák ledolgozását száz inkarnációkban számolják. Szóval sok kell. De van idő, mert végtelen sok idő van. És végtelen sok dologból tevődik össze a karma. Nem lehet egyet vagy akár többet így kiemelni. A lényeg: nem ítélkezni, és elfogadni, hogy minden úgy van pont kitalálva, hogy a karmák ledolgozása szempontjából nézve jó legyen. Amiket írtak mások, hogy jóindulatúnak, segítőkésznek lenni, szeretni, együttérzőnek lenni, ezek mind, mind nagyon jó dolgok. Őszinte jó szívvel tegyél mindent.
2011. okt. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nincs egzakt válasz, és nincsenek egzakt számok, ez teljesen szubjektum-függő, hiszen magad teremtetted, és teremted most is a karmádat, így magad is oldhatod fel, a világ legegyszerűbb, legmagátólértetődőbb módján - ahogyan azt már az előttem szólók is írták -, ha csakis a szívedre, a belső iránytűdre, érzéseidre hallgatsz, abból baj nem kehet. :)


a karmád ledolgozhatod most, ebben az életedben is úgy, ha igyekszel mindig minden helyzetben önzetlenül, másoknak kárt, hátrányt nem okozva élni az életed; ha módod van rá, segítesz másoknak, ha nehéz helyzetbe kerülsz, nem a "sorsot" okolod, hanem alázattal viseled - arra gondolva, hogy minden "sorscsapás" és nehézség remek alkalom arra, hogy a karmádból ledolgozz... egyetlen dolgot tarts szem elől, hogy - amint előttem már nagyon bölcsen írták -, bármit teszel, azt elvárások nélkül tedd, mert minden elvárás további karmát teremt, még a jó tettek is, ha cserébe pl. elismerést, megbecsülést vársz...


már azzal, ha "csak" mindent a tőled telhető legjobban, legönzetlenebbül csinálsz, már azzal "jó vagy", abból gond nem lehet, úgy értem, már azzal rengeteget oldasz a karmádon.


de van egyébként egy nagyon jó kis könyvecske - alapmű - ebben a témában, ajánlom elolvasásra: Szvámi Rámától a "Szabadulás a karma kötelékéből" címmel, ebben közérthetően és szemléletesen magyaráz el minden lényegi kérdést, számomra letehetetlen volt (a neten is megtalálható), ajánlom figyelmedbe, mert a karmát nem feltétlen kell ám a szó klasszikus értelmében "ledolgozni"... ;)

2014. aug. 14. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!