Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Változtatható a karmánk még...

Változtatható a karmánk még életünkben?

Figyelt kérdés
hogyan?
2011. okt. 24. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Buddhista nézetet követve változtatható, hisz ők a szándékot keresik a karmában. S az, hogy mit milyen szándékkal teszel, az csak Tőled függ.

Ha erről több infot szeretnél tudni, olvasd el Téchy Olivér: Buddha c. könyvét. Én 250 ft-ért vásároltam egy bolhapiacon, tehát nem drága.

2011. okt. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Azért vagy itt, hogy ledolgozd a karmát.( és lehetőség szerint ne halmozz fel újat)
2011. okt. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor elvileg megválthatom a karmám?

Mondjuk valami rosszat tettem előzőleg, vagy hibáztam, vagy valamit nem tettem meg, akkor itt most mindenképp meg kell tennem, vagy meg kell bűnhődnöm? És ha igen, akkor egész életen át, vagy mondjuk egy tettel megváltom magam, és utána mintegy tiszta lappal élem tovább jelenlegi életem?

2011. okt. 24. 17:41
 4/7 anonim ***** válasza:

A Védikus írások szerint minden cselekedet karmákat teremt, vagy jót, vagy rosszat. Ezeknek a rossz karmáknak visszahatásai lesznek, a jó karmáknak pedig "gyümölcsei", amik által fejlődhetsz.


De nézzük mit is mondasz! Azért akarsz jót cselekedni hogy változtass a karmádon, azaz önös érdekből teszed. Ez így nem fog pozitív dolgokat hozni, mert önzetlenül kell meghozni ezeket a döntéseket, nem annak érdekében hogy neked jobb legyen.


Itt van ezzel kapcsolatban egy kis írás, hogy még világosabb legyen:

[link]


Egyébként csak jó karmákat teremteni a mai nyugati civilizációban élve -rohanó világ,fogyasztó társadalom,a pénz hatalma mindenek felett- szerintem nagyon nagy feladat, teljes életmód/gondolkodásmód váltást igényel, nem véletlen húzódnak vissza a megvilágosodást keresők a civilizációtól, és élnek kolostorokban/kis önfenntartó közösségekben.

2011. okt. 25. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek. Kezdem érteni.
2011. okt. 25. 10:34
 6/7 anonim ***** válasza:
pozitiv tettekkel és pozitiv gondolatokkal!
2011. okt. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, igen, a szeretet irányába kell menni, és a karmánk egyre jobb és jobb lesz. A szeretet eléggé elcsépelt szó, talán a "jóindulat", "önzetlenség" lehetnek jó szinonímák.
2011. okt. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!