Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Egy növény meggyilkolása, egy...

Egy növény meggyilkolása, egy hangya eltaposása, egy ember meggyilkolása közt van különbség a karmában? Csak mert mindegyikünknek van lelke.

Figyelt kérdés
2011. okt. 27. 22:07
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
igen. nem mind1 melyiknek mekkora szenvedést okozol. minél fejlettebb egy létforma, annál jobban szenved a benne lévő lélek, ha bántod azt. a földi létforma során mindenképp szenvedést okozol, de a feladatod az, hogy ez a másoknak okozott szenvedést minimalizáld.
2011. okt. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
olyan 20 év börtön a különdség, ha karma, ha nem.
2011. okt. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, szerinted? Van különbség, ha leszakítasz egy mezei virágot, vagy ha elvágod a torkát egy embernek?


ok -> okozat láncolatban működik a létesült világ.

Törvényszerűen. Más ok -> más okozatot eredményez.

Logikus, de azért nem lehet ezt olyan egyértelműen látni, mert az okozat néha nagyon hosszú idő után lesz látható. De hogy lesz, az a tett pillanatában már logikusan tudható. Minden tettünknek következménye van. És szándékunknak, és szavunknak is..

Első jókat írt, hozzátenném, hogy nem csak a szenvedés enyhítése a cél, hanem minden érző lény szellemi emelkedésének segítése

2011. okt. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak a szándék a fontos..egy hangyára ráléphetsz akaratlanul,egy emberre nem nagyon.de véletlenül is lehetsz felelős egy ember haláláért(pl baleset)szóval asszem a karmában(ha létezik ilyen)logikusabb,hogy a szándék számitson..
2011. okt. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Miféle választ vársz egy olyan kérdésre, amire legbelül már tudod a választ?:)
2011. okt. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%
A 2. kommentelőnek jár a pirospont. :P
2011. okt. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vannak vallások, ahol nem eszik meg pl. a sárgarépát, vagy más gyökérnövényt, mert azáltal elpusztítják. Pl. ha egy almát eszel, nem pusztul el az almafa, hanem az almafa az almát nekünk adja szándékosan. Én egy időben követtem ezt, de sok töprengés után feladtam. Pl. a mézet sem ettem, mert erőszakkal veszik el a méhektől. Érdemes rajta elgodnolkodni. Mert bármit termelünk is, ez van. Elpusztítunk pl. egy csomó gyomot, hogy a borsónkat felnevelhessük. Az a jó hozzáállás, amit valaki írt, hoyg minél kevesebb pusztítás legyen, és csak annyit vegyünk el a Természettől, amennyit föltétlenül szükséges. Pl. ha bármiből sokat eszünk, többet mint amennyire szükségünk van, akkor többet vettünk el. Állatot megölni nagyobb rossz, mint növényt, mert az állat húsával magunkba vesszük a félelmét, a fájdalmát is. Aki karddal öl, kard által hal meg. És a mindenféle ölő eszközökre is igaz ez. Csak persze esetleg nem ugyanabban az életben történik meg a "kard által " való meghalás, és így nem látjuk bizonyítotnak.
2011. okt. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kovacs magdolna2 ***** válasza:
A világegyetem számára mindenki egyforma, mi teszünk különbséget úgy hogy mi vagyunk a legnagyobb f.rgek a földön
2023. okt. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!