Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Van-e élet a halál után?...

Van-e élet a halál után? Kezdem elveszíteni a reményt, a hitemet.

Figyelt kérdés

Olyannyira szeretnék hinni! Mióta az eszemet tudom, templomba járok, de kezdem elveszíteni a hitemet. Nem tudom, miért...Nagyon szeretnék hinni, hogy nincs vége, hogy volt értelme élni és hogy viszont látom szeretteimet egy jobb, boldogabb életben. De félek...


Valamint egyre többet is tanulok, kezdem a "valóságot" látni. Kiábrándulni mindenből. Segítsetek! Titeket mi tart életben?

18/L



2012. jún. 30. 11:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Az ember ha sokat szenved, vagy sok nehézség elé kell állnia az életben kétféleképpen reagál: vagy elmélyül a hite, vagy meginog. A félelem ebben sok szerephez jut, mert a hit Isten irányába fordított szeretet, és annak a tudata, hogy bármi történik, isten viszont szeret, és nem a bűneidet torolja meg, hanem igyekszik téged olyan útra terelni a hited által, amin nem félelemből nem fogsz bűnt elkövetni(a megtorlástól való félelem, pokoltól való félelem stb) hanem mert a jó cselekedetekben leled örömödet. A félelem viszont nem tűr meg maga mellett jó érzéseket. Tapasztalatból mondom. Ha nem félelemből hiszel istenben, hanem mert hálás vagy neki az életért, és tudod hogy szeret, akkor nem fog inogni a hited. A valóság pedig relatív dolog. Ember ésszel nem érheti fel a valóságot, csak szeletkéit láthatja. A volt főnököm, akit nagyon bölcs embernek tartok(mellékesen római katolikus vallású) azt mondta hogy a hit ajándék. Mivel te nagyon szeretnél hinni, ezért ha a félelmedet félre tudod tenni, akkor szerintem megadatik neked ez az ajándék. Én nem tudok hinni, nincs vallásom, de Isten létében biztos vagyok. Nem hitből ugyan, de biztos vagyok. De neked már megvolt egyszer a hited, és ez azt jelenti hogy újra meg tudod találni.
2012. jún. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
76%

Én is templomba járó, hívő lélek voltam mint te. De idővel rájöttem hogy valami nem stimmel a tanultakkal és hallottakkal, mert rengeteg kérdésre nem adnak választ.

Az a régi hitem szétfoszlott, amit néha sajnálok, mert ismerős volt és biztonságot adott, de ez hamis biztonság volt, nem maradhattam benne, mert az hazugság lenne. Keresni kell tovább, akarni az igazságot megismerni. Azt pedig belül fogod megtalálni, nem leírt törvényekben, meg szakállas istenben. Küldök egy linket, én pont tegnap voltam nagyon megzuhanva, és akkor hallgattam végig, sokat, rengeteget segített már most. A lényeg hogy hallgasd végig, akkor van értelme. Már egy ideje rosszul álltak a dolgaim a barátommal, tegnap végleg kiborultam magamban és elegem lett, hogy nincs megoldás. Meghallgattam ezt a linket, próbáltam este a hallottakat alkalmazni a gondolatokról, és reggel több gyönyörű sms is várt a telefonomban, amit a párom írt, pont úgy mintha ő is meghallgatta volna amit én. Hihetetlennek tűnt, de úgy látszik működik. Ez csak egy lehetséges út, válaszd azt amelyik neked jó, a lényeg hogy ne add fel a keresést, mert van értelme az életnek, meg a hitnek, csak meg kell keresni mi az. http://www.youtube.com/watch?v=kSAK7meticM&feature=youtube_g..

2012. jún. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Én eredendően hittem mindig is Istenben, és nem azért, mert félek attól, hogy a pokolba kerülök; úgy nincs is értelme. Valamint abba is belegondoltam már, hogy én Isten helyében direkt egy olyan világot teremtettem volna, ami nem tudja kimutatni a túlvilág létezését, és az legyen az érték, aki még így is hisz és jót tesz.


Nekem az a bajom, hogy kezdek mindenből kiábrándulni :( Volt reménytelen szerelmem, és habár az elutasításnak már 10 hónapja, de még mindig fáj...cserbenhagytak a barátaim, habár én mindig mellettük voltam...nem támogatnak a szüleim a karrieremmel kapcsolatban (orvos szeretnék lenni)...stb. És tudom, szerencsésnek mondhatom magam, hiszen mindig kitűnő voltam, nyertem már versenyeket, elértem sok célomat, de mégsem vagyok boldog. És ettől a kiégéstől, reménytelenségtől félek.


Mindig is hittem és ez tényleg áldás. De néha olyan monotonnak és igazságtalannak tűnik az élet. Olyan szívesen megyek aludni éjszaka, mert álmodni sokkal jobb!


Épül az életem szépen, hiszen ennél jobban nem is alakulhatott volna, jövőre felvételizem, nem aggódom rajza, hogy meglesznek-e a pontjaim. Van már nyelvvizsgám, most nyáron csinálom a felsőfokút, egészséges is vagyok, normálisnak mondható. De mégis...kezdek eltávolodni a szüleimtől, a barátaimtól, félek bízni az emberekben. Félek szeretni. Pedig mindig is szerettem az embereket, naiv voltam és ártatlan. De ahogy nőttem és többet csalódtam, eltávolodtam mindentől és mindenkitől. És ez rossz, nagyon is rossz. Régen férjhez akartam menni és családod alapítani, most inkább az önmegvalósítás a célom, de mégis rettegek a magánytól. És ilyenkor fordulok Istenhez. De az imádkozás nem segít!

2012. jún. 30. 11:42
 4/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket, most nézem :)
2012. jún. 30. 11:43
 5/25 anonim ***** válasza:
81%

Valószínűleg lepontoznak, de hidd el, kérdező, segíteni próbálok.

Miért érzed úgy, hogy ha nincs élet a halál után, akkor nem volt értelme az életednek? Ez egy kicsit önző dolog ám. Az élet célja nem a mi jutalmunk, hogy majd öröklétet kapunk, hanem az utánunk jövők fogják élvezni, értékelni, amit nekik hagyunk. Ez nem hangzik annyira jól, de nem is kell félni tőle.


Amúgy én valóban azt érzem, mintha nem lennél teljesen elkötelezett hívő, tekintve az alkategóriát, ahova írtál. De ez nem baj, ne érts félre, csak azt akarom mondani, hogy a szeretteid, ha esetleg nem kerültek egy másik helyre, ahol tovább élhetnek, attól még nem szenvednek, és valójában tovább élnek benned, mert megváltoztattak téged, hatással voltak rád. Szerintem ezért nem céltalan az élet. :)

2012. jún. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Érdekes dolog, amit kedves utolsó válaszoló írtál, ezért nem pontozlak le. És tényleg, nem vagyok az a fanatikusan vallásos, mégis hiszek valamiben, amiről még én sem tudom, micsoda. És ebben igazad van: van értelme az életnek, akár van a halál után élet, akár nincs :)
2012. jún. 30. 13:05
 7/25 anonim ***** válasza:
Nekem is tetszett a 13.01es válaszoló kommentje. És az tényleg előny tud lenni, ha nem vagy elvakultan hívő, mert akik elvakultak, azok inkább magukat győzködik, és azért ennyire fanatikusak, nem pedig azért, mert valóban olyan erős és mély a hitük. Ha a hit szilárd, nem kell bizonygatni sem kifelé, sem önmagad irányába. Nem tudom milyen felekezet tagja vagy(lehet csak nem figyeltem azért nem), de tudom javasolni Pál Ferenc előadásait, és a Tükör által világosan című kötetét. Ő egy római katolikus pap, de amit mond, az szerintem általános érvényű.
2012. jún. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Római katolikus hitben nevelődtem, de már nem járok templomba. Inkább olyasvalamiben hiszek, hogy Isten mindenütt ott van és nem a templomban.
2012. jún. 30. 13:15
 9/25 anonim ***** válasza:
De a katolikus vallás is azt tanítja hogy isten mindenütt jelen van, nem? Avagy ha nincs is jelen, hanem kívülről figyeli a teremtést, akkor is mindenhová elér az akarata. Nekem valami ilyesmi rémlik ezügyben.
2012. jún. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Ne azért élj, mert reményed van a Mennyre, hanem azért, mert itt a földön megtalálhatod a boldogságot. Egyébként is: szerinted egy szerető Isten a Pokolra dobná az embereket, mert nem hittek benne? Az nem szerető Isten lenne, aki örök szenvedésre kárhoztat egy emberöltőnyi életben ennyit hibázó lelket.

Nem baj az, ha elveszted a hited, az életben nem az a lényeg, hanem az, hogy élj, érezz, átélj, és ne a Pokol fenyegetése szorítsa a szíved össze.

2012. jún. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!