Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Lehet valakinek a jelenlegi...

Lehet valakinek a jelenlegi életében az előző életéből fakadó honvágya?

Figyelt kérdés

Nem értem magamat.

19 éves vagyok, de már vagy 8-9 éve, ha rágondolok arra a bizonyos országra, nem vicc, azt érzem, hogy "haza értem".

10 évesen is róla gyűjtöttem képeket, ha eleinte el is pártoltam tőle, akkor is MINDIG visszatértem hozzá.


Ez az ország: Bosznia és Hercegovina


1993-ban születtem, akkor volt elméletileg a boszniai háború egyik legvéresebb szakasza.



Miért lehet honvágyam? Miért vágyok oda, amikor soha nem is jártam Boszniában? Miért érzem azt, hogy a rossz körülmények között is boldog lennék ott?



(beszólásokat NEM kérek)



Miből fakadhat ez a honvágyszerűség?


2013. jan. 31. 19:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
lehet. én egész életemben akkor éreztem magam igazán otthonosan, ha enyhe telű, meleg nyarú, minimum mediterrán országban lehettem. akkor éreztem úgy, h "hazaértem". az itthoni teleket mindig valami fatális tévedésnek élem meg, pedig már nem vagyok fiatal. rossz helyen ejtettek le :)
2013. jan. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ha létezik előző élet, akkor lehetséges az, hogy én előző életemben Boszniában éltem, és a háborúban haltam meg?

Majd Mo.-n születtem újjá?

2013. jan. 31. 19:19
 3/13 anonim ***** válasza:
56%
lehetséges, bár pusztán feltételezés. azaz az is lehetséges, h nem létezik, csak az ábrádjainkban. az viszont tény,h a testen kívül minden emberben van egy spirituális, szellemi oldal, maga a lélek, ami nem kézzelfogahtó. ahogy az is tény, hoyg én elemi erővel vágyom a melegre, te meg Boszniába, még másoknak ezek semmit sem jelentenek és vígan síelnek az Alpokban és imádják a hideget meg a havat, miközben letojják, h létezik Bosznia. az emberiség jelenlegi fejlettségi szintjén nagyon nehéz erre magyarázatot adni.
2013. jan. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kicsit sokat látsz a dologba és inkább szimpla vágynak, mint honvágynak kéne hívni -szerintem. Egyébként nekem is van olyan helyem, ahova mindennél jobban vágyódom és tervezem is, hogy ott fogok élni, bár ez az országon belül van és hasonlóan hozzád, én sem kötődöm hozzá az érzelmeken túl bármi mással. Tehát nem élnek ott rokonaim, nem nyaralgattam ott soha, stb.


Szerintem belemagyarázol olyan dolgokat, ami már egy kicsit beteges. Egyébként hit kérdése, de én azt mondom, hogy hülyeség. Ha valamire figyel az ember, hajlamos észrevenni vele kapcsolatban mindent. Honvágynak nagyon durva nevezni. Ha még inkarnációja is volnál egy háborúban elesett embernek, akkor sem volna "honvágyad."


Nem haza értél, hanem jó vóna ott lenni, ennyi az egész. :) Ha pl. egy tengerközeli helyen lennék, biztos, hogy arra gondolnék: "Istenem, ez itt az én hazám", mert jól érezném magam, közelinek érezném magamhoz a természetet, de ettől még nem gondolnék olyasmire, mint te. Sajnos, vagy nem sajnos, de az érzéseiden kívül más kézzelfogható bizonyítéka nincs annak a feltevésnek, amit taglalsz. A kór neve: Rácuppanás :)

2013. jan. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ez oké, de Bosznia nem épp a magas életszínvonalról híres, sőt....
2013. jan. 31. 19:44
 6/13 anonim ***** válasza:

Az nem számít, nekem egy rakat ismerősöm vágyódik olyan helyekre, ahol még a 8. kerületi tősgyökeres "autókereskedő" is ámulna, hogy micsoda putriba érkezett.

Láthatsz benne romantikát így is.


Persze, én nem tudom, hogy működik a világ, akár az is lehet, amit te mondasz, bár én személy szerint nem hiszek az ilyesmiben. Szerintem úgysem lehet téged meggyőzni. :) Bele vagy zúgva most ebbe. Nincs ezzel baj egyébként, csak tudni kell a helyén kezelni a dolgot.

2013. jan. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Tom Benko ***** válasza:
34%
Nem lehet, mert nincs előző élet, sem következő. Valami okból megtetszhetett neked az ország, a táj, és most vonzódsz hozzá.
2013. jan. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem minden lehetseges. Amit ki tudunk gondolni, meg tudunk almodni, az akar igaz is lehet :)


Nekem csak azert furcsa ez, hogy te mar 10eves korodban is ezzel foglalkoztal, amig mas legozik, meg sztarokat imad, meg egyuttesekert rajong, es ezeket altalaban mind ki is novi, de nalad ez megmaradt.


Szerintem lehetseges, hogy olyan korulmenyek kozott tavoztal Boszniabol, hogy a lelked azonnal ujjaszuletett egy magyar csecsemo testebe es nem volt ideje elszakadni az elozo elettol, nem volt ugymond ideje "restart" a processzort es ezert megmaradtak az erzesek ebben az eletben.

2013. febr. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Mikhal ***** válasza:
49%

Szia . Minden lehetséges , lehet hogy ide Mo ra beszülettél , nagyon is elképzelhető .

Ha tudsz , keress spirituális embereket , azok között is , vagy látót , vagy utaztatót .

Én energiagyógyászattal foglalkozom , sok mindent láttam , tapasztaltam, és nem vagyok már épp a fiatal generáció tagja sem .Személy szerint hiszek a reinkarnációban . Nem hülyeség , ne engedd magad befolyásolni olyanoktól akik a fizikai egó világában élnek ,és nem látnak tovább a heti zsebpénzüktől .

2013. febr. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Tom Benko ***** válasza:
0%
@Mikhail: "nem látnak tovább a heti zsebpénzüktől" Ezért ne hallgasson a hozzád hasonlókra, inkább ránk, racionálisan gondolkodó szkeptikusokra.
2013. febr. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!