Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Tudnatok nekem olyan konyveket...

Tudnatok nekem olyan konyveket mondani, amiket erdemes elolvasni spritualis, ezoterikus temaban?

Figyelt kérdés
Foleg a reinkarnacio, lelekrol szolo konyvek, illetve hogy az eletben mik a feladatok, hogyan tudom megkonnyiteni a jelenlegi es a kovetkezo eleteimet.

2013. okt. 9. 10:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
CKM
2013. okt. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Szepes Máriát csak ajánlani tudom. ;)
2013. okt. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Rabindranath Maharaj: Egy guru halála

[link]

2013. okt. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
keress rá a teozófiára a neten, rengeteg letölthető könyv van a témában.
2013. okt. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
7%

Semmit sem!

Most komolyan - hagyod magadat, hogy megvezessenek? Milyen kár! Mert erről szól az egész ezotéria. Nem rossz dolog a hit, ezt elismerem, de itt, kihasználják a hitedet, vagy fölöslegesen hitegednek téged. Nincs lélek, így nincs Mennyország, vagy Pokol, vagy lélekvándorlás. Ha meghalsz, akkor véged és kész. Egy élettelen test marad magad után. Belegondolni is rossz, de ez van. A vallások, reményt adnak, de legyünk őszinték - valaki be tudta ezt bizonyítani?

Egy a lényeg: legyél jó ember, nincs itt, semmi természetfeletti dolog az egészben.

Ugye tudod, hogy a vallásosságban, vannak önellentmondásos dolgok is - pl. hogyan ölhetnek, ha ez, tiltva van? Vagy vannak kivételek?

Távol keleten, meg, mi a helyzet, az állatokkal kapcsolatban? Ott, ahol a lélekvándorlásban hisznek?

2013. okt. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Utolso kommentelo: en nem hiszem hogy meghalunk es kesz. Nem hiszem hogy ebben a hatalmas vilagban, univerzumban csak itt van elet, es csak ilyen formaban. Miert ne szulethetnenk mashova is? Nem mondom hogy nincs ellentmondas a hitekben mert igazad van, vannak! De en nem feltetlen hiteket keresek, erdekelnek ezek a dolgok tobbfele gondolatok, ki hogy latja oket. Nem jo ilyen szkeptikusan allni mindenhez. Nyiss kicsit az uj dolgok fele. Nem mondom hogy higyj benne, csak nezz egy ket dolog utan!
2013. okt. 9. 21:22
 7/21 anonim ***** válasza:
10%

Várjunk csak:

Máshol élet? Hol, hogyan? A Mars bolygón volt, de annak semmi köze nincs a spiriutalitáshoz.

Nincs lélek, mert ha létezne, arról tudnánk.

A másik: én ezen már túl vagyok? Vagy szerinted úgy vagyok szkeptikus, hogy az életemben mindent tagadtam? Pedig nem így volt. Nem hinnéd, de nem rég nyitott voltam az ezotéria felé. Csak mi van benne? SEMMI. Ez a gond. Hidd el azt, hogy... - ez semmi, jobban.teszed, hogy ha az eszedre hallgatsz. Nem erre a hitre, mert ebben, semmi bizonyíték sincs (és még, túl szépen is fogalmaztam).

Egyet kérdezek: a lélekvándorlást hogyan tudjàk bebizonyítani? Ugyanúgy mint a Mennyországot, vagy a Poklot - sehogy!

2013. okt. 10. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 openyoureye ***** válasza:
64%

5-nek:


Nem tudom felűnt e de ez nem a valláskritika rész, hanem a reinkarnáció és karma. Senki nem kíváncsi arra, hogy szerinted mi van a halál után, van e menyország vagy lélek, a kérdés sem erre irányult. A vergődéseddel nemcsak nevetségessé teszed magad, hanem az emberek ellenszenvét is sikeresen kivívod :)

Ha nem hiszel benne, minek jössz egyáltalán ide, nincs jobb dolgod? Elég szánalmas.


Végül, hogy a kérdésre is válaszoljak:


Igen kérdező, remek könyveket olvastam az utóbbi másfél hónapban, csak ajánlani tudom őket!


[link]



[link]



[link]


Az első kicsit nehéz olvasmány, mert rengeteg infóval szolgál. Többször meg kell állni és átgondolni értelmezni azt a temérdek információt amit megoszt egy hipnotizált alanyon keresztül a lélek. A második hasonló az elsőhöz, újfent fenomenális alkotás. Az utosó kicsit monoton, de akit érdekel az ilyesmi az úgyis elolvassa.


Jó szórakozást kívánok a könyvekhez! ;)

2013. okt. 10. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Balogh Béla, Rudolf Steiner, és még sorolhatnám. A titkos tudáshoz lépj be a Rózsakeresztes Rendbe. (Az Interneten megtalálod Őket.) Az Elixír magazin is ajánl könyveket, de mióta az Elixír azt írta, hogy a piramisokat mérnökök és rabszolgák építették azóta fenntartásaim vannak...
2013. okt. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
69%
Igen Balogh Bélát én is csak ajánlani tudom, nagyon intelligens ember! Sok videója megtalálható a youtube on.
2013. okt. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!