Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért hisznek olyan sokan a...

Miért hisznek olyan sokan a reinkarnációban a fejlett országokban, amikor az ember már igazán rájöhetnének a természetes, józan paraszti eszükkel, hogy hülyeség?

Figyelt kérdés

Pár érv, hogy a reinkarnáció hülyeség:

1. A halálközeli élményt átélt személyek beszámolója alapján a lélek nem földi testbe tér vissza, hanem eljut a létezés egy magasabb síkjára. A halálközeli élmények alapján ennek a létezésnek a bejárata, vagy állapota egy Fény, ami szeretetet, tudást és boldogságot sugároz. Tulajdonképpen ezt az állapotot nevezhetnénk mennyországnak. De vannak negatív halálközeli élmények is, amikor egy öngyilkosságot kísérlő vagy bűnöző ember szintén halálközeli élményt él át, de ő egy rossz, rosszindulatot, haragot, depressziót "sugárzó" helyen találja magát, ahol a lét minden "perce" maga a szenvedés. Tehát a HKÉ-k alapján a menny és a pokol valósak, nem pedig az újjászületés.

2. A lelkek kérdése. Régen a Föld népessége egyenletes ütemben változott. Annyian haltak meg, mint ahányan megszülettek kb.. Ilyenkor lehet azt hinni, hogy akik meghaltak megszületnek azokban akik születnek. Ugyanis a kélt adat, a halálozás és a születés kb. ugyanannyi volt. De napjainkban a születések száma jóval meghaladja a halálozásokét és jóval több test jut az embereknek, mint ahányan meghalnak. Most akkor mi van? Csomó ember lélek nélküli vagy mi? Szerintem sokkal logikusabb azt feltételezni, hogy a lélek vagy a fogantatáskor vagy a fogantatás előtt kicsivel jön létre és aztán a halálakor pedig átlép egy magasabb létezési síkra.

3. A DNS. Minden embernek más a DNS-e. Előttem még nem létezett ilyen ember, mint én és utánam sem fog soha ebben a Földi létben. Ez tudományos tény.

4. Képzeljük el a következő szituációt. Jön egy aszteroida. Becsapódik a Földbe . Mindenki meghal. Na akkor mi történik a körforgásban lévő lelkekkel? Megszűnik a körforgás. Logikusabb feltételezni, hogy a halál után után mindenki a lét egy másik síkjára lép és akkor nem kell azon rágódni, hogyha kihal az élet a bolygón, mi történik a reinkarnációval.....

5. Sok olyan ember, aki azt állítja magáról, hogy valakinek a reinkarnációja az szimplán csak hagyta elszabadulni a képzeletét. A hipnózis során, amikor az egyénnek "feltárják előző életében szerzett élményeit" csupán a képzeletét hagyják elszabadulni és a képzelet által gyártott képet helyeznek az egyén emlékezetébe. Vagy sokan csak hagyják elszabadulni a fantáziájukat, ami lehet a skizofrénia egy nem olyan súlyos fajtájának változata. Tehát sokan, akik azt állítják, hogy előző életükben ők voltak mondjuk Napóleon vagy Mrs. McDonalds, azok szimplán csak skizofrének. Én is bele tudom képzelni magam, mondjuk az ókori Hellász világába, de attól még mégsem életem akkor, mert most élek. Gyártok egy fantáziaképet és azt mondom, hogy ez egy emlék. És akiknek gyenge az akaratuk és a tudatuk,azok elhiszik saját hülyeségeiket. ÉS azokról ne is beszéljünk, akik hazudnak és már ők maguk is elhiszik hazugságaikat.

Tehát a lényeg: csak egy esélyünk van itt a Földön és célszerű ezt kihasználni és az életünket jóra fordítani.


2013. okt. 20. 10:49
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
* emberek
2013. okt. 20. 11:24
 2/24 anonim válasza:
Teljes mertekben igazad van.
2013. okt. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
70%

A kérdést olvastam csak el a hosszú fejtegetést nem, de szerintem a kérdésre így is tudok választ adni.

Az életünk igencsak véges, ez elviselhetetlen teher az ember számára. Hogy nem voltunk, ha meg sem születünk, az nem fáj. De ha már vagyunk, elképzelhetetlen, hogy ne legyünk. A tudat is csak beletörődni tud, az érző lélek elfogadni nem.

Kellenek menekülési útvonalak, még ha csak önámítás is. A logika a gépeknek való. A gépek működnek szigorú rendben. Az élő test az öntörvényű, örökké változó, értelmének és érzelmeinek szolgálója.

2013. okt. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem jó hogy hisznek benne emberek, legalább van kin röhögni.
2013. okt. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
A reinkarnáció szerintem a spirituális világról alkotott kép legeltorzultabb fajtája. Sokan mondják, hogy hát de 3 milliárdan hisznek benne. Basszus.Attól még lehet hülyeség. És milyen embereknek hisznek benne? Buták.
2013. okt. 20. 13:01
 6/24 A kérdező kommentje:
Gondoljunk csak bele: Hányan képzelik magukat Napóleonnak I. Erzsébet királynőnek, meg a történelem egyéb híres személyiségeinek. Szerintem vagy 100 ember biztos azt képzeli magáról, hogy ő volt Napóleon. :D Reinkarnáció. Ezt a hülyeséget.
2013. okt. 20. 13:06
 7/24 anonim ***** válasza:
4%

Remélem elolvassa a sok ,,tudós" mert ez az igazság.

Én is csak hülyéskedni jövök az ezotériában, mert még 2013 végén is vannak ilyen emberek. Ciki nem? Az. Na és az almodós kérdések? Úristen. Hagyjuk.

2013. okt. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
31%
Én sem hiszek a reinkarnációban, de a kérdésben szereplő 2., a 3. és a 4. ellenérvek a legbénábbak, legostobábbak, amikkel mindenki előjön. Már bocs. Ezeknél egy kicsit intelligensebben kellene cáfolni. Lehet is, de itt és most nem fárasztom vele magamat :)
2013. okt. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 h0tb0y ***** válasza:

1. A halálKÖZELI élmény nem bizonyit semmit. Azzal meg lehet magyarázni a reinkarnációt menny-poklot és még tudományosan is alá lehet támasztani h mért látják azt! Semmit nem bizonyit a reinkarnációról mert a halálközeli élmény akk történik amikor a lélek össze van kapcsolodva a testtel. Majd ha lesz halálon TÚLI élmény, majd az bizonyitani fog.

2. Ez hülyeség spirituálisan nincs értelme annak h tér meg idő. De ha tudományosan nézzük a kvantum fizikusok is tugyják h az idő meg a tér egy sokkal képlékenyeb dolog annáll amit mi érzékelünk!! Szal ha vki meghal 2013 január 23-án az nem azt jelenti h ő 2013 január 23-án fog újra meg foganni hanem vmikor az idő egy pontján. Lehet h több száz évvel késöbb, lehet h hamarabb. Mert annak h idö nincs értelme ahogy hétköznap fel fogjuk.

3. a dns h jön ide?!

4. Ja, mi lenne.. ha? Én is mondhatnám mi lenne ha szárnyaim lennének és repülnék? Akk ez most azt jelenti h a fizika nem igaz mert ha ez megtörténne akk nem lenne igaz?! Hm? Hülyeség... az asztreoida nem csapodik be mert a lelkeknek még dolga van itt a földön!! Majd ha már senkinek nem elsz semmi dolga itt majd akk be is fog csapodni!

5. Ez csak egy elmélet, te ezt mondod más pedig azt. Biztos igazad van részben és van aki csak saját életbeli élményeket képez le igy de nem mindenki! Elő lehet hozni az elözö életbeli dolgokat is.

2013. okt. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Mi van akkor, ha nem minden lélek kerül a létezés magasabb síkjára, csak akik elérnek egy bizonyos fejlettségi szintet. Egyes lelkek "tovább próbálkoznak" elérni ezt a szintet, egyesek megszünnek létezni, néhány lélek születik, épp úgy, mint mi.

Vagy nincs magasabb létezési sík, nincs lélek, halálunk után semmi sincs, épp úgy, mint előtte; ami ugyebár elképzelhetetlen számunkra

2013. okt. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!