Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Reinkarnációs álmok - vannak...

Reinkarnációs álmok - vannak itt olyanok, akik bizonyosak benne (és talán bizonyítékuk is van rá), hogy egy-két álmukban az előző életükből álmodtak meg egy-egy jelenetet? Ha igen honnan lehet tudni, hogy valóban azok voltak?

Figyelt kérdés

Én alapvetően MINDENHEZ kétkedve, szkeptikusan állok hozzá, ateista vagyok, csak abban hiszek amit tapasztalok, látok, van rá racionális, tudományos magyarázat.

De van néhány álmom (szám szerint 2), amik rendkívül furcsa érzést keltettek bennem, álom közben és utána is, még a mai napig is (az egyiket nagyjából 16 éve álmodtam, a másikat kb. 3 éve). Foglalkozom pszichológiával, pontosan tudom, hogy az álmoknak nem kell nagy jelentőséget tulajdonítanunk (persze vannak kivételek, de azokat is pszichológiailag kell tanulmányozni, és semmiképp sem spirituálisan).

Ezek mégis teljesen mások. 2. álmomban megálmodtam egy bizonyos helyet, épületet, neten nagyon könnyen megtaláltam, és amint megpillantottam a képet, amit azelőtt soha sem láttam, nem jártam ott, nem is hallottam róla soha, egészen megmagyarázhatatlan érzés kerített hatalmában. Nagyjából olyan, mint álom közben, de legalább százszoros intenzitással.

Azért nem szeretnék ebben itt részletesebben belemenni, hogy ha valaki olyan választ ír, amiben pontosan azt az érzést írja le a reinkarnációs álommal kapcsolatban amit én éreztem, biztos legyek benne, hogy nem trollkodik és próbál hülyíteni:) Remélem megértitek a bizalmatlanságomat.

A válaszokat előre is köszönöm.



2014. jan. 7. 01:15
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Valószínűleg valahol láttad az épület képét és így került bele az álmodba.

Esetleg, ha foglalkoztat a téma biztos vannak olyan személyek akik reinkarnációs hipnózissal foglalkoznak. Egyszer érdemes lehet kipróbálni.

2014. jan. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is voltak álmaim egy hellyel kapcsolatban.Tudtam,hogy az a mai Szerbia/Jugoszlávia területén van, tudtam, hogy ott éltem.A második gyerekem születése utáni szoptatási pszichózis alatt kaptam az információkat.Akkor Franciaországban éltem, és egyszer kinéztem az ajtón, és csakúgy "megláttam" az egykori jugoszláviai utcakápet, ahol éltem, tudtam hogy, ott éltem egykor.Tudom hogy pszichózis alatt nemreális dolgokat gondolunk, de én ma is hiszem, hogy ez igaz információ.Nem lehet, hogy a pszichózis a reinkarnációs emlékek felszinre törése?
2014. jan. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Passiflora ***** válasza:
78%

Nekem összesen négy alkalommal volt olyan álmom, amiről azt gondoltam, vagy inkább úgy éreztem, hogy nem egy szokványos álom, hanem előző életben, valaha, valamikor ténylegesen átélt tapasztalat. Persze nem valószínű, hogy valaha is tudni fogom, amíg itt vagyok ebben a fizikai testben, hogy valóban így van-e, vagy tévedek.


Nem tudom, Te például mit tudnál erre elképzelni "bizonyítéknak", ahogy a kérdésedben fogalmaztál, de ha van róla valami konkrét elképzelésed, szívesen elolvasnám.


Nagyon egyértelműnek éreztem a különbséget ezek között és a hétköznapi álmok között, de szavakkal mégis nehéz visszadni.


Egyrészt leginkább volt valami racionálisan megmagyarázhatatlan bizonyosság érzetem, hogy ezeket a történéseket tényleg átéltem valahol, valamikor.


A szokásos álmaim jellemzően vagy a jelenben, általam valóban ismert helyszíneken, többnyire általam ismert szereplőkkel, vagy valamifajta szürreális, "elvarázsolt" világban játszódnak, ezek pedig kivétel nélkül többszáz évvel ezelőtti korokban, mint valami történelmi filmben.


Ami még közös bennük, az az, hogy érzelmileg sokkal jobban a hatásuk alá kerültem, vagy mondhatnám úgy, hogy megviseltek érzelmileg, (annak ellenére, hogy ha szerencsére ritkán is, de időnként voltak olyan rémálmaim, amiben a konkrét történés sokkal drámaibb, traumatikusabb volt, mint ezekben, de miután felébredtem belőlük, hamar megnyugodtam, és rövid idő múlva el is felejtettem, amit álmodtam).


Ezek az álmok kivétel nélkül valamilyen nagy jelentőségű, érzelmileg traumatikus eseményhez kötődtek, 10-15 év távlatából is tisztán emlékszem nem csak a jelenetekre, de még inkább az akkor átélt érzésekre. Felébredve egyiknél sem volt az a szokásos "hú, de jó, hogy csak álmodtam ezt az egészet" érzésem, mint máskor, ha valami rosszat álmodom.


Lehet, hogy ez nagyon furán hangzik, de utána napokig, és ha időnként eszembe jutnak, azóta is valami, leginkább az együttérzéshez hasonlót érzek saját magam felé, hogy ezeket a tapasztalatokat valaha át kellett élnem - pedig tudni nyilván nem tudthatom, hogy tényleg így van-e.


Ami még érdekes volt, hogy bár ezeknél mindig csak egy-egy nagyon rövid, szinta csak pár másodperces jelentetet "láttam" álmomban, mindegyiknél volt egyfajta képem, vagy inkább "tudásom" arról, hogy ezt milyen események előzték meg.


Az egyik egyik legérdekesebb, hogy az utolsó ilyen álmomból magamhoz térve egyszerűen tudtam, éreztem, hogy abban a jelenetben az egyik fontos szereplő a jelenlegi életemben a Párom, annak ellenére, hogy az a személy külsőre nyilván nem hasonlított az Ő mostani énjére, akkor nagyon nagy korkülönbség volt köztünk, és teljesen más jellegű, nem is ilyen szoros kapcsolat fűzött minket egymáshoz.


Ezt tényleg nem lehet visszadni szavakkal, egyszerűen csak egy nagyon erős bizonyosságérzet; nem az, hogy talán Ő, lehet, hogy Ő, emlékeztet valami benne rá, - hanem az, hogy tudom, hogy Ő.


Ettől függetlenül a mai napig úgy fogom fel, hogy vagy igaz, vagy a fantáziám szüleménye az egész, és nem tulajdonítok ennek különösebb jelentőséget.

2014. jan. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Laylah ***** válasza:
100%
Amit én éreztem a hellyel kapcsolatban: rohadt erős honvágy. Olyan, ami ide, Magyarországra soha nem kötött. Nem volt honvágyam se az országba, se a megyémbe, de még az otthonomba se. Az eseményekkel kapcsolatban pedig (mivel nem voltak épp pozitív jelenetek mind) intenzív fájdalmat érzek, még most, visszagondolva is.
2014. jan. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Nekem még ilyen álmom nem volt, pedig nem idegenkedem a spirituális dolgoktól. Viszont azt gondolom, hogy nem tudott még élő ember ennek a létezésére elfogadható bizonyítékot felmutatni. Innentől kezdve szerintem egyéni hit kérdése az egész, főleg amíg nem tudunk mindent, de tényleg mindent az emberi agy képességeiről. Nekem is volt már olyan álmom, amit próbáltam megmagyarázni, de csak elég lagymatag dolgokat tudtam felhozni:D Például egyik nap volt két vizsgám, másnap ébredés előtt azt álmodtam hogy az egyik ötös, a másik hármas lett. Megnéztem és tényleg. Azt sem tudtam ráfogni, hogy sejtettem hogy hármas lesz, mert gőzöm nem volt az egészről, szinte mindent másoltam. Ráfogtam, hogy eltaláltam, végül is tárgyanként 20% eséllyel álmodtam meg a jó érdemjegyet:D Olyan is volt, hogy megálmodtam, hogy a 40-ből melyik három tételt fogom húzni, és bingó. Basszuskulcs, hogy ezt a lottószámokkal miért nem tudom megcsinálni?:)

Valahol biztos láttad már azt az épületet, ha más nem előző életedben:) Amúgy ha olyan épületről van szó, ami az interneten azért fellelhető, akkor nem vennék rá mérget, hogy soha nem láttál róla képet az előtt. Bármikor. A megmagyarázhatatlan érzés pedig mikor megláttad az álmodban szereplő sosem látottnak vélt épületet lehetett szimplán azért mert megtaláltad az épületet amivel álmodtál. Juhhú. Most ezért biztosan sokan utálni fognak, pedig én nem állítom, hogy nem létezik reinkarnáció. Nagyon diplomatikusan az ellenkezőjét sem:D Csak nyitva hagyom a kérdést, amíg meggyőző bizonyítékok birtokába nem jutok:) Viszont a jövőbe látó álmokat megmagyarázhatná valaki, aki ért hozzá:D

2014. jan. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálom nagyjából jellemezni azokat az érzéseket, amiket ilyen "reinkarnációs" álom hozott elő nálam.

Először is, azzal a különös felismeréssel ébredtem, hogy "ez az! most már összeállt a kép!Értem már a jelenlegi életem összefüggéseit!"

Álmomban gyakran jártam egy olyan helyen, ami rendkívül ismerős volt és nagyon fontos volt valamiért nekem.Amikor ott jártam, éreztem, hogy valami odafűz ahhoz a helyhez, hogy volna bennem egy csomó emlék, de valamiért nem tudom őket tudatossá tenni.Olyan érzés, mint mikor az embernek már a nyelve hegyén van egy szó, de csak nem tudja kimondani.Nagyon zavarba ejtő érzés.

Érzem, hogy az a másik hely, az a másik, "régi" személyiség , régi élet is hozzám tartozik és nagyon nehéz lemondani arról, illetve nélkülözni azt, ami valamikor az enyém volt.

Minden esetre, miután átéltem ezeket az álmokat, mégis kerekebbnek érzem az életem és segít jobban elfogadni, megérteni jelenlegi életem, nálam tehát hasznosak voltak ezek az álmok, mert a megfelelő tanulságot vontam le belőlük.

Én is próbáltam megkeresni azt a helyet a neten, amit álmomban láttam, azt hiszem sikerült is, bár lehet, hogy csak nagyon hasonló, szokatlan nosztalgiával nézegettem azt a szép épületet.És megint kavarogni kezdtek a fejemben azok az "elérhetetlen" emlékek.

Én nem trollkodok, ezért nagyon remélem, hogy írsz valami választ, te is hasonló érzéseket tapasztaltál?

2014. jan. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem valóságszerű volt, igazából a helyet ismerem ahol játszódott....de az egyik ilyen helyre nem nagyon megyek vasárnaponként, ugyanis tudom, hogy ott történt valami, egyik álmomban egy vörös hajú lányt láttam más korból volt való ez biztos, de már nem élt, tehát szellem volt, az álom végén viszont a falunk temetője melletti ház helyén is temető volt....azt hiszem biztos vagyok benne, ha felásnák azt a helyet valamiféle temetőt találnának ott...
2014. jan. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

sziasztok!:)

5 éves koromban azt álmodtam

hogy elvesztem. Mentem az utcán

és anyukámat kerestem.

Kiskoromban mindig attól

rettegtem hogy elveszek. Mikor egy

nagyobb helyen elcsatangoltam a

szüleim mellől ( bevásárlóközpont)

ha pár méterre is voltak tőlem már

sírtam.

Mostanában ... visszatérő álmaim

vannak. Tisztába vagyok azzal

álmomban hogy álmodok. Fekszek

és le vagyok bénulva nem mozog

semilyen végtagom. Ez sokszor

visszatért de mindig felébredtem

talán az ijedtségtől. Ma tovább

álmodtam.. anyu és apu

veszekedését hallottam de mozdulni

nem tudtam. Tudni kell hogy a

szüleim sokat veszekedtek régen..

sőt mostanában is.

2014. júl. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

először is volt egy bizonyos helyen történt, valszeg a régi időkben játszódott, több év után is emlékszem rá, persze részletekre nem, csak a helyre és a hangulatra. De mikor álmodtam akkor nem tudtam h abban a bizonyos városban van, pedig előtte jártam abban a városban, csak nem emlékeztem arra a helyre, de azt már nem tudom h azon a helyen jártam-e. Meg abban a városban amúgy is van ilyen fura érzésem, nem tudom megfogalmazni, na...Aztán idén mentünk megint, 10 éve nem voltam ott és mikor arra a helyre értünk egyből tudtam h az a hely volt az álmomban és elfogott egy furcsa érzés, de betudtam annak h már jártam ott is és nem foglalkoztam vele, de ha igy lenne akkor arra az álomra se emlékeztem vna több év után


A másik meg h harmadik világháború volt és hétba lőttek és meghaltam, utána felébredtem és még akkor is fájt a lövés mikor fent voltam, de aztán elmúlt. Nagyon érdekes volt

2014. dec. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!