Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért van ennyi szenvedés a...

Miért van ennyi szenvedés a világon? Miért hiszik az emberek hogy alanyi jogon mindenféle ideális emberi viszony jár nekik?

Figyelt kérdés

Sokat járok ide de hullámokban és dühítenek bizonyos kérdések. Általában azok, amelyek arról szólnak hogy hjajj én (az aktuális kérdező) de boldogtalan vagyok egy (család) vagy több (munkahely vagy család) ember miatt (családba értsük most bele a szerelmi partnert is).

Oszt aruljátok már el, miért hiszik azt az emberek, TÉVESEN, hogy nekik jár egy ideális viselkedesű anyuka/apuka/anyós/após/ nagymama/nagypapa/ férj/feleség/gyerek/munkahelyi közeg/stb? Ez szerintem rendkívül furcsa. miért hiszik azt az emberek, hogy alanyi jogon jár nekik a boldogság nem értem!? Azért tenni kell. Nem lenne könnyebb venni egy levegőt és azt mondani magának hogY ok pl 19 éves vagyok a szüleim nem engednek továbbtanulni hogy azt mondja magának hogy nem jár alanyi jogon h tökéletes szüleim legyenek sajnos nem jött össze de mivel ez van, nem fogok ide a gyakkerdesek.hura kiírni ezzel kapcsolatban ötven kérdést ahol leírom hogy én ötvenszer próbáltam velük megbeszélni és undok módon szoba se álltak velem, és én ettől úgy szenvedek; hanem megsporolva akar több hónapos eroltetest az idealizmus jegyében , elfogadom hogy nekem ez nem jár És tovabblepek. Elkezdek cselekedni, félretenni ha kell akkor titokban, például egy gombóc fagyit veszek és nem kettőt. De akkor a magam ura vagyok, miközben a szüleimet nem tudom megvaltoztatni. Így mindenki boldog, de főleg eredményes. Míg ha sokat pampogok hogy márpedig ti rossz szülők vagytok csak meg rosszabb lesz a helyzetem. Ez csak egy példa volt.

Nem lenne egyszerűbb elfogadni? Igaz, ehhez határtalan önbizalom kell, de miért nincsen!?



2015. máj. 12. 05:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%

alanyi jogon jár a boldogság. arra vagyunk teremtve. bár elbuktunk (édenkerti sztori)de a boldogság utáni vágy megmaradt, lényünkből fakadóan. a személyiség hibák, és a téves gondolkodás a bukás miatt van.


kérdező, ne légy önistenítő.

2015. máj. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló

Igen jár a boldogság de nem mások helyes viselkedése ami jár. Az nem kötelező. Majd ha rájön erre sok ember, kevesebb lesz a baj.

Egyébként hol írtam, hgy istenítem önmagam?

2015. máj. 12. 09:09
 3/18 anonim ***** válasza:
67%
Sok mindenben egyetértek, de a levezetésben nem, én bizony nem! Ez a "boldogság" olyan elcsépelt. Az életet valójában pokol. Életed végéig gürizhetsz, esetleg nevelheted a vakarcsokat ki teheted a lelkedet egy hálátlan bulának. Ha pedig vallásos vagy hálát adhatsz a Jesszusnak, a nagyszakálunak, aki ha valóban létezik jót szórakozik az emberiségen. Gonosz egy ipse én mondom. Ne hallgass az egyesre, ő már a hiúságba lett bele-nevelve. Inkább hallgassunk egy kis zenét: [link]
2015. máj. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

ne mondd, hogy te még sose voltál irigy mert úgyis hazudni fogsz...

ha te látod, hogy veled ellentétben egy barátod családja normális, kedves mindenki meg hasonlók akkor szerintem benned is felmerül a kérdés, hogy neked ez vajon miért nem adatott meg.

Amúgy igenis alanyi alapon jár az embernek a boldogság, csak sokan nem veszik észre, hogy mi okozza a boldogságát, vagy akár azt, hogy egyáltalán boldog.

nem tudom honnan jött ez a spórolós téma, de rengeteg embernél nem az fejfájás hogy na most csak 1 gombócot veszek kettő helyett akkor spórolok, hanem az hogy még azt az 1 gombócot sem engedheti meg magának...

Ha te elfogadod küzdés nélkül hogy szar a helyzeted akkor pont hogy nincs önbizalmad...

2015. máj. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Azért, mert a Föld ritka szar hely, a többi bolygón mindezt megkapod alanyi jogon, és ehhez van szokva a lelkünk.
2015. máj. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
önistenítés = a magam ura vagyok, majd én megoldom (senki ne ugasson bele, h mit miért hogyan csinálok)
2015. máj. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Azért azon is érdemes elgondolkodni, nagyon sokan vannak ma akik jobban teszik ha egy mesterséget tanulnak meg profin, mint hogy szociálpedagógia szakot végezzenek valahol.


Sokkal sikeresebbek és boldogabbak lennének de erőltetik a továbbtanulást...


Tehát egyáltalán nem biztos, hogy ez helytelen dolog a szüleid részéről. De mindez koránt se jelentse azt hogy ne keresd meg a lehetőségeidet! Ne találj rá a hivatásodra. Arra a területre ahol kiteljesedhetsz.

2015. máj. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Az nem gond, ha az ember kiönti a lelke szennyét, mert megkönnyebbül tőle. Az már igen, ha azt hiszi, hogy nulla elhatározással és cselekvéssel majd biztosan jobb lesz valami, ahol egyébként lenne legalábbis egy minimális mozgástere, ehelyett csak panaszkodásra futja.
2015. máj. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
49%
Figyu, ha a jót keresed a világaban, az fog veled szembe jönni, ha a rosszat akkor a rossz. Ilyen egyszerű. Az önbizalmat epíteni kell. Nem a fán terem, nem elég egyet kattintani és kész. Fejlődni kell. Sokan a könnyebbik utat választják de az nem megoldás. Tanulj meg szeretetben, békében, elfogadásban élni es akkor boldog leszek. Mindenki tükröt tart a másiknak, ha neked nem tetszik valami egy másik emberben, azt a hibát magadban kell keresned. a szüleid választása pedig a te döntésed volt, aztért hogy tanulj tőlük. A világon minden a mi érdekünkben történik, de ezt sokan negatívan fogják fel. Képesek vagyunk az orrunk hegyéig làtni, és nem tovább.
2015. máj. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"ha a jót keresed a világaban, az fog veled szembe jönni, ha a rosszat akkor a rossz"



esztelen ezoterikus baromság! vonzás törvénye? a jó és a rossz független az embertől, nem lehet egyiket sem vonzani. ok-okozati törvények vannak, nem vonzás.


a vonzás = önáltatás.


qrvára mindegy mit teszel v nem teszel, jön jó is rossz is.


józanul kellene gondolkodni, nem az áltudományos, hablaty ezotériát nyomatni.

2015. máj. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!