Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Van, akit már vissza vittek...

Van, akit már vissza vittek az előző életében hipnózissal?

Figyelt kérdés
Nos, nekem nagyon gyanús, ahogy olvasom különféle cikkeket meg blogokat, fórumokat hogy mindenki regressziós hipnózist ajánlgat, ha az előző élet kerül szóba, vagy más néven a reinkarnáció. Nekem nincs ilyen tapasztalatom azt se tudom hogyan csinálják ezt a regressziós hipnózist vagy egyáltalán foglalkozik valamelyik pszichológus ilyesmivel. Mert ahogy tudom , ők nem tolják ezt a műfajt. Egyszer voltam valamilyen felmérésem során pszichológusnál és úgy érzem, hogy teljesen hülyének nézne, ha ilyesmiről kezdenék beszélni. Aztán meg olvasom ezeket a hozzászólásokat meg bejegyzéseket, de soha senki nem említi, hogy melyik szakembernél végezte ezt a regressziós hipnózist. Na meg nem hiszem, hogy ilyen egyszerű lenne. Meglengeti az ingát és elkezdem látni az előző életemet, vagy hogy is van ez? Nem vagyok otthon az ilyesmiben.

2017. aug. 19. 11:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Pszichológus nem foglalkozik ilyesmivel. Inkább parapszichológust keress, de vigyázz a kóklerekkel.
2017. aug. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1

Nem akarok semmi ilyesmit csinálni, inkább a procedúra érdekel. Nem tudom mi az a parapszichológus. Érdekelne mennyi pénzért csinálják általában és van visszatérítés, ha nem jön össze?

2017. aug. 19. 13:22
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak parapszichológus (az nem tudomány, hanem önjelölt ezoterikus lélekmagyarázó), hanem rendes pszichológus is foglalkozhat hipnoterápiával, ha erre van képzettsége. Ez gyógyító céllal van, játékból nem biztos, hogy csinálják. Valami monoton ingerre szokott ez a külvilágot kizáró fókuszált figyelem beindulni, például biciklitekerés, egy pont bámulása. [link]
2017. aug. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Duenna ***** válasza:
100%

Hipnózissal a hipnoterapeuta foglalkozik, aki mélymeditációba, vagyis mélyhipnózisba viszi le a pácienst egy test- és elmelazító technikával. Megtanulhatod te is a meditációt, valójában ez önhipnózis. A YouTube-n sok meditációs gyakorlat van, válassz vezetett meditációt, vagyis olyat, ahol a tanító elmondja, hogy mikor mit csinálj.


Például tudom ezt ajánlani alapmeditációnak:

https://www.youtube.com/watch?v=VFg9md4DEsI


Ezt pedig már ha gyakorlottabb vagy:

https://www.youtube.com/watch?v=-y9yKGTquy4

2017. aug. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Dehát nem akarom kipróbálni. Hányszor mondjam? Még privátban is kaptam olyan választ, ami egyáltalán nem érdekel. Arra vagyok kíváncsi, hogy nektek milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban és kit ajánlotok (valós adatokkal) aki tényleg nyomatsa ezt a műfajt. Azt se tudom mi az a hipnoterapeuta. Mit szoktak csinálni ilyen regressziós hipnózis során? Szerintem a kérdésem egyértelmű.
2017. aug. 19. 16:59
 6/11 Duenna ***** válasza:
58%
Kérdező! Nos, a kezed ügyében van neked is az internet, keressél rá azokra a szavakra, amik érdekelnek, töménytelen mennyiségű információból válogathatsz kedvedre, ami konkrétan érdekel belőle.
2017. aug. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6

Épphogy utána néztem a neten, de csak olyan beszámolókat találtam, ahol ajánlgatják a regressziós hipnózist meghogy őket vissza vitték előző életükben, de nincs sehol részletes információ mennyiért és hányadik próbálkozásra, hogyan sikerült. Volt 2-3 éves bejegyzés egy-két fórumon, de oda nem vagyok regisztrálva és az illető is biztos azóta lelépett. Nem akarok csatlakozni semelyik szektához vagy valláshoz csak a kíváncsiság hajt, mint bárki mást. Találtam egy-két forrást, aki állítólag ezzel foglalkozik, de engemet mások beszámolója érdekel. Nem tudom mit látnak az olyan emberek, akiknek hirtelenjében előtörnek az úgynevezett "emlékeik" az előző életükből. Konkrétan látják a hipnózis alatt vagy csak beképzelik maguknak, mert ezt akarják hinni? Nem vagyok szakértő azért kérdezek. A meditációnak meg mi köze hozzá? Még életemben nem meditáltam.

2017. aug. 19. 20:40
 8/11 Duenna ***** válasza:
58%

7-es Kérdező! Akkor olvasd el:


Dr. Bruce Goldberg: Előző életek, jövendő életek című könyvét, ahol mindent megtudhatsz:


Témája:


A kutatók világszerte egyre több megdöbbentő bizonyítékot szolgáltatnak a lélekvándorlás igazolására. E könyvben egy jeles baltimore-i hipnoterapeuta adja közre tapasztalatait, melyek során sok száz pácienst indítottak el az önmegismerés izgalmas útján, ami nemcsak az évszázadokkal ezelőtti múltba, hanem a jövőbe is elvezet. Dr. Bruce Goldberg felfedezi a lélek életről-életre való vándorlásának extázisát és megvilágosodását. Páciensei megismerkednek a Karma működésével, a frekvenciák közötti átmenetekkel, a \"fény-lényekkel\", az asztrális és éteri síkok közötti utakkal, s gyakran arra ébrednek, hogy egész jelenbeli életük is megváltozott.


Letöltés:


[link]

2017. aug. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Hipnózis ***** válasza:
100%

Jártam regressziós hipnózison, megváltoztatta az életemet gyökereiben és ennek köszönhetően magam is elkezdtem vele komolyan foglalkozni. A hipnózist tartom a leghatékonyabb és leggyorsabb módszernek a változásra és ezáltal az életünk megváltoztatására.


Én voltam ilyen szakembernél és ez megváltoztatta az életemet. Annyira, hogy most már én is ezzel foglalkozom.


De kezdjük az elején.

Maga a regressziós hipnózis nem más, mint egy transz állapotban visszamegyünk egy érzelmi blokkhoz, ami korábban keletkezett az életünk során. Ez lehet ez az élet, vagy (és itt lehet vitatkozni hitnek megfelelően) korábbi élet.


Saját tapasztalatból tudom, hogy kétféle megközelítés van. Az egyik regresszió, és ez az elterjedtebb, azoknak szól, akik "kíváncsiak". Ez úgy történik, hogy transzban visznek vissza akár idővonal mentén, akár számolással, akár szobákkal szimbolizálják a korábbi éveket/életeket.


(Értsd pl: ...menj végig a folyosón. Itt ajtókat látsz, amiken évszámok vannak. Nyiss be a 2016-os ajtón. Mit látsz stb.)


Ez nem jó módszer. Sok pszeudo-emlék, vagyis hamis emlék gyártása történik ilyenkor.


Miért?

A tudat nem lineárisan, hanem asszociatívan működik. Vagyis az emlékek nem egy láncra vannak fűzve, hanem inkább hasonlítanak egy pókhálóhoz). Ezért a tudat nem tud (vagy ritkán tud) belekapaszkodni egy asszociációs láncszembe pusztán az évszám alapján. Ilyenkor gyárt kompenzáló emlékeket (én voltam Julius cézár és vagy Napóleon). Legyárt egy olyan emléket, ahol mindazt megéli ami most hiányzik neki. Pl végre "valakinek" érzi magát.


A másik módszer, ez a transzformációs hipnózis módszere is, egy érzelmi hidat alkalmaz. Ez egy erős érzelem (pl félelem a fulladástól) ami asszociációs lánccal kötődik - gyakorlatilag visz minket vissza - a kiváltó eseményig.


Könnyen kipróbálható a különbség: Gondoljon arra mit csinált 1995 január 14-én. Vagy emlékezzen vissza mik történtek akkor, amikor pillangókkal a hasában, izgulva várta élete első randiját.


Az előző életbeli, reinkarnációs hipnózissal akkor érdemes foglalkozni, ha a tudatalatti ezt akarja, vagyis a megoldandó érzés (pl félelem a fulladástól) visszavisz minket egy korábbi életbeli tapasztalathoz.


Miért visz vissza? Mert ott valami nincs megoldva.


Ott maradt egy érzés, lezáratlan ügy. Egy meg nem tanult lecke. Ez a feladatunk. Az ezéletbeli és előző életbeli leckéket megtanulni és tovább lépni.


Én nem bántam meg, ezt mondhatom. Rengeteget tanultam és teljesen másképp látom a világot.


Az első "kezelésem" (mi ezt üléseknek hívjuk) két órás volt és azonnal mély vízbe csöppentem. Az én problémám az előző életbe dobott engem, a második világháborúba.

Ott nem dolgoztam fel akkor az akkori szeretteim elvesztését és ezt a gyászt áthoztam ebbe az életembe is. Ez általános sötét-látásban nyilvánult meg. Fekete ruhákban, szomorúságban, a veszteség érzésében gyerekkor óta.

A lecke az volt, hogy ezt a gyászt feldolgozzam, megéljem, majd elengedjem. Mintha csak ebben az életben történt volna.


Azonban hipnózisban van egy nagy előny. A transzban gyorsabban történnek a dolgok. Illetve ott van az emberrel egy segítő, aki tudja mi a teendő. Így is eltelt egy idő, míg feldolgoztam.


Az ülés után még pár napig jöttek fel érzések, ezek szépen kitisztultak. Azonnal éreztem a felszabadultságot.


Utána ezt a problémát még két ülésben dolgoztuk fel, ezúttal már tanfolyam keretében és azóta teljesen elmúlt ez a "szőnyeg alatti" szomorúság.


Ezért nem csoda, hogy teljes vállszélességgel belevetettem magam a hipnózis tanulmányozásába és azóta pár éve magam is ezt csinálom.


Meg kell mondjam, a kliensek kb 3%-a igényel reinkarnációs regressziót. (Ezt a tudatalattijuk dönti el, nem ők. :) )


Viszont az ezéletbeli regressziók is hatalmas energiákat szabadítanak fel.


Sokan vitatkoznak, hogy ami rossz, azt nem szabad felhozni. Nos, ez olyan, mint egy tályog. Attól még a genny a sebben van, hogy bőrt húzunk rá. Amit mi teszünk az az, hogy segítünk a tudatalattinak (és pszichés immunrendszernek) kitisztítani a tályogjait.


A mai emberek pszichéje pedig egy tele van ilyen lelki "tályogokkal".


Ha szeretne komoly eredményeket mindenképpen a transzformációs hipnózist javaslom. A többi hipnózis esetében gyakran csak szuggesztiókkal próbálják elnyomni a problémát. Ideiglenesen az is hat, de attól a góc ott marad és visszajön.


Az ülések száma esettől függ, de ez a leggyorsabb és eredményesebb módszer, mivel a gyökerekkel foglalkozik, és nem csak évekig "beszélget" róla éber állapotban az ember. Ott kell kezelni ahol a probléma van, az pedig a tudatalattiban van. A tudatalatti elérését pedig a hipnózis biztosítja.


Egyébként javaslom az önhipnózis megtanulását is. Nagyon kellemes és mély ellazulás, és lehetővé teszi a munkát önmagunkon.


Mivel itt nem szabad reklámozni, privátban szívesen adok neveket és címeket a legjobb szakemberekhez ezen a területen, illetve én is szívesen segítek, ha a választás rám esik.


Üdvözlet :)


UI:


Hipnotizőr választásakor a következőre figyeljünk, ez fontos:


1.) Olyat válasszunk, aki nem a sima szuggesztiós hipnózissal foglalkozik (bombázza az agyunkat szuggesztiókkal anélkül, hogy a probléma gyökerét orvosolná), hanem olyannal aki transzformációs hipnózist tanult. Ez a hipnózisnak az az ága, ahol a tudatalattiban levő programokat, érzéseket felhozzák és a tudatalatti irányításával feldolgozzák, átalakítják őket úgy, hogy akadály helyett erőforrássá váljanak.


2.) Kérdezzük meg, hogy saját magán használja-e a hipnózist/önhipnózist és milyen eredménnyel. Milyen változásokat ért el a saját életében. Hja, hogy segítsen valaki, aki saját magán nem tud segíteni?! És nagyon sokan vannak ilyenek! Ez olyan, mint egy függőségekben szenvedő pszichológus... nem igazán hiteles, hogy tud majd segíteni. Bár persze nem kizárt, de jobb, ha olyannal dolgozunk, aki már járt "ott", a saját tudatalattijában és legalább tudja, hogyan működik belülről, nem csak könyvekből.


3.) Keressünk olyat, aki emberileg is szimpatikus, de ne egy bólogató Jánost, mert az nem segítség. Legyen őszinte, hiteles és merjen szembesíteni.


Sokan mondják, hogy sokba kerül, hiszen ülésenként (kb 2 óra) 20-30 eFt-ba kerül. Ha belegondolunk, hogy ezért a pénzért egy életre letehetjük például a gyerekkori fájdalmunkat az apánkkal kapcsolatban, vagy elengedhetjük a neheztelésünket az édesanyánk felé, felszabadulhatunk és új emberré válhatunk, akkor azt hiszem ez nem nagy ár.


És még valami: mindenki annyit nyer belőle, amennyit belevisz. Tehát ha ezért a 20-30 eFt-ért beleviszi szívét-lelkét, akkor rengeteget elérhet. Ha csak bizonyítani akarja, hogy rajta ez sem segít, akkor pusztán valóban fecsérli a pénzét és folytatja az önszabotáló, önpusztító életmódját. Kár érte.


Remélem kimerítően megválaszoltam a kérdést! :)

2017. aug. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9

Köszönöm a választ. Ilyen válaszokat várnék, ami saját tapasztalatról szólnak.

2017. aug. 24. 09:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!