Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » N. Mandela Jézus Urunk reinkar...

N. Mandela Jézus Urunk reinkarnációja lenne?

Figyelt kérdés

Van egy igen bizarr jelenség, amit még a tudósok sem tudna megmagyarázni. Nelzon Mandela elhunyt 2013-ban. Halálakor mindenki meg volt róla szentűl győződve, magam is, hogy már réges régen a '80-as években eltemették. Még a temetésére is emlékezünk. Szomorú gyászmenet volt a TV közvetítette, volt sok gyászbeszéd. Erre ugyanúgy emlékszik mindenki. Ezt nem is lehet megmagyarázni, csak az Én elméletemmel.


Szerintem az történt, hogy Mandelát ahogy sokan tudjuk megőlték a börtönben és el is temették, amit a TV világszerte leadott, megírták a könyvek, lehozták az elnöki interjúk. Minden országban emlékeztek a temetésére. Namost Mandela szentéletű ember volt, az igazságért harcolt, mindenkivel jót tett, pont mint Jézus. Mi van, ha Ő is Jézus Krisztus reinkarnációja volt. Hisz Jézus mondta a halála után feltámadva, hogy sok képében eljövök hozzátok. Szerintem Mandela ugyanúgy feltámadt, mint Jézus és élt tovább egészen 2013-ig amikor is befejezte amit akart véghezvinni.


Feltámadása nem okozott afrikába meglepetést, hisz ott is hisznek mindenféle vallásban, így ott nem volt hírérték. A fehérek meg csak akkor kapnak észbe, amikor már ismét meghalt és nem írták meg. Az is lehet, hogy Jézus azaz Mandela hipnotizálta az embereket, hogy ne emlékezzenek a környezetében afrikában a haláláról. A többi földrészre nem hipnotizált, így megmaradt a halálának emléke.



Ne feledd Mandela szentéletű volt, mint Krisztus.

Az elméletemmel magyarázható a Mandela effektus. Jól hangzik ugye? Minden passzol?


2017. nov. 20. 17:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Nelson Mandela egy véreskezű gerillavezér volt. Kínoztak és rettegésben tartottak mindenkit, aki nem velük volt. Ő hozta azt a mai Dél-Afirkai Köztársaságot, ahol a fehéreket gyilkolni jó tett és ahhoz, hogy férfivé válhass legalább egy nőt kell megerőszakolni.


Ha Mandela tényleg Krisztusra hasonlít, akkor elégetem a Bibliámat és kikeresztelkedek az egyházból.


Természetesen a búr hatalom sem volt szent életű.

2017. nov. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
"Urunk"? Szerintem teljesen rossz a megfogalmazás. Nekem nem uram a törtènelem ès nem fogom senki kedvèèrt alapul venni a jövőmhöz. ;)
2017. nov. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Steve Biko volt az, akinek a temetése az általad említett időszak magasságában volt. Ő szintén az apartheid elleni harc egyik szimbolikus képviselője, mint Mandela. Az ő sztoriját téveszted össze Mandela "nyolcvanas években történt halálával".


Az elméletednek egyetlen pontja sincs, ami párhuzamba állítható lenne/megfelelne/vagy akárcsak emlékeztetne a 2017 évvel ezelőtt történtekkel, aminek Jézus volt a főszereplője.

2017. nov. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Ha keresztyén vagy,

- nincs reinkarnáció,

- bárkit Jézus reinkarnációjának tekinteni Biblia-ellenes, ráadásul blaszfémia.

2017. nov. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A legrégebbi Bibliában benne volt a reinkarnáció tana a nem kanonizált evangéluimok is tartalmazzák. Jézus Urunk beszélt róla, mint a tisztítótűzről.


Aki nem bűntelen, de nem is követett el halálos bűnt, mint sátán pl az nem a pokolba megy, de a mennybe sem, hanem tisztulásként vissza kell térnie további életre, hogy a bűnét kijavítsa és levezekelje. Viszont, ha ezt egyetlen életen át nem tudja megtenni, akkor többször is visszatérhet. Így megkapjuk a hindu reinkarnáció hibátlan tanát és ellentmondásmentes lesz a Biblia is.

Csak gondolkozni kéne ;)

2017. dec. 24. 12:41
 6/13 anonim ***** válasza:
30%

Nem.

Jézusnak az az élete volt az utolsó itteni inkarnációja.

A mai legbölcsebb ember sincs olyan szinten, mint jézus volt.


Ha kérdésed lenne, privátban válaszolok.

2019. aug. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"A legrégebbi Bibliában benne volt a reinkarnáció tana a nem kanonizált evangéluimok is tartalmazzák. Jézus Urunk beszélt róla, mint a tisztítótűzről."


A legrégebbi teljes Biblia a Codex Sinaiticus (Kr.u. 4. sz.) Abban nincs benne a reinkarnáció tana, ugyanaz van benne, ami a mai Bibliában.

Te melyik legrégebbi Bibliáról beszélsz?


Hogy a Biblián kívüli iratok mit tartalmaznak, annak semmi köze a Bibliához. Ha én írok egy evangéliumot, azt is bele kéne tenni a Bibliába, mert az "evangélium" címet adtam neki?


A Biblia egyértelműen tanítja, hogy a halál után feltámadás lesz, majd pedig utolsó ítélet. A bűn miatti ítélet alól pedig csak a megváltás útján lehet megszabadulni, nem pedig a karmával. A Biblia tanítása és a reinkarnáció szögesen ellentétes egymással.

2019. aug. 5. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Helyesbítek, a Codex Vaticanus még régebbi, azt kb. egy fél évszázaddal korábbra, Kr.u. 320 körülre datálják, de abban sincs benne a reinkarnáció, mint említettem volt fentebb, nem is lehetett benne, már csak a logikai összefüggések miatt sem.
2019. aug. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

es az melyik apokrifban van #Kerdezo hogy Jezus meg tobbszor fog inkarnalodni?

es hogy eroteljesen megvaltoznak ismerteto jegyei? Vagy ezek is ki vannak bovitva apokrifban?


"valakitol halottam" ertelmetlen hivatkozas

pontos forras helyet adj meg

Es akar idezheted is szerintem mindbol van szabadon idezheto valtozat is (es ha nem magyar hat angol, az is jobb mint a semmi

2020. jan. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Jézusnak az volt az utolsó inkarnációja, tekintve hogy olyan bölcsességgel halt meg, mint egy őrangyal. Életében is bölcsebb volt, mint a ma élő legbölcsebb ember.
2020. jún. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!