Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hogyan emlékezhetek olyan...

Hogyan emlékezhetek olyan eseményre, amikor még nem is éltem?

Figyelt kérdés

Beszélget anya és mama a régi trabantunkról, hogy nekünk is volt kocsing. Apa volt a söfőr és nekihajtott egy élesebb kanyarban a villanyoszlopnak, ami szinte az unokatesónk háza előtt van.

Én mondtam, hogy jaja emlékszem rá.

Erre azt mondták, hogy az nem lehet, mivel anya akkor volt velem terhes, azaz meg sem születtem még.

Márpedig én emlékszem, de valamiért úgy, mintha kívülről látnám inkább az egész eseményt és aztán közelítek "képileg".


Nem tudtam melyik kategóriába soroljam a kérdést.



2018. szept. 24. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Egyszerűen csak mesélték, és a gyerekek zömében csakis vizuálisan élik meg a történeteket. Ez a képzelet emlékké alakult át.:)
2018. szept. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Valószínüleg már régen is beszeltek erről az eseményről csak nem emlékeznek rá. Te pedig akkor nyilván vizualizáltad az eseményt és most emlékképként jeleníti meg az agyadban.
2018. szept. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
A kisgyermek 3 éves koráig meg még az anyaméhbe is, telepátiával rendelkezik. Képes átélni a szülei érzéseit, azokat a dolgokat amik történnek vele. Én is több emlékre tettem így szert.
2018. szept. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Mi a családból többen is úgy emlékszünk regényekre, mintha filmek lettek volna. Még azon is képesek vagyunk vitatkozni, hogy a filmben - ami nem is létezik - milyen színű ruhában volt egy-egy szereplő. Aztán rájövünk, hogy nincs is ilyen film, csak a regényt olvastuk... elég megdöbbentő tapasztalat.


Nekem több olyan kiskori emlékem van, amire valószínűleg csak a szüleim meséléséből emlékszem, mégis olyan, mintha a sajátom lenne.

2018. szept. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem kiskorodban hallottad ezt a történetet, lehet többször is. S megrakadt a fejedben. Azert is kívülről latod. Nekem is van olyan, amire nem emlekszem vagy nem is emlékezhetek, megis kepekben latom magam előtt. Mert ismerem a szerelőket, helyszíneket. S az agyam ugy raktározta, mintha tenylegesen egy emlékem lenne. Míg valodi emlekeim sokszor nem kepekben jelennek meg. Vagy ha kép, akkor nem társul hozza "szöveg".
2018. szept. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 r.sentinel ***** válasza:
52%
Nem helyes az allitas "amikor meg nem is eltem" ugyanis a lelek mar a megszuletes elott becsatlakozik a testbe igy mindent lat es hall. Az mas dolog hogy nem mindenki kepes ilyen kezdo korban tortent dolgokat elohozni az emlekezetbol, de te erre kepes vagy. Ez egy ritka de normalis jelenseg.
2018. szept. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
19%
Én meg láttam a szombaton kihúzásra kerülő 5 nyerő lottó számot.
2018. szept. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!