Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ti hisztek a sorsba? Hogy...

Ti hisztek a sorsba? Hogy megvan az életünk írva csak azt hisszük mi irányítjuk?

Figyelt kérdés

Szeritem 2 ember talkozasa se veletlen, se hogy elvalnak utjaik se semmi.

Aki szerti ezt a témát.

Megköszönném ha irna.


2018. dec. 7. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A sors adott a végzet viszont a kezedben van.

Pl.beleszületsz egy szegény és negatív mentalitású családba ez a sorsod.

Ha benne maradsz és ugyan úgy élsz és öregedsz meg mint ők akkor alárendelted magad a sorsnak.

Ha kitőrsz onnan és normális vagy gazdag életet élsz akkor éltél a szabadakaratoddal és a végzetedet jobbra vagy jóra írtad.

Azok akik siránkoznak és a sirsra meg istenre kennek minden problémát ami a tehetetlenségük miatt van, azok nem sokra mennek mert nem vállalnak felelősséget az életükért.

2018. dec. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
szerintem az igaz hogy mindenki a saját szerencséjének a kovácsa, és az is igaz hogy segíts magadon isten is megsegít
2018. dec. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen ezek igazak szerintem is.

De mivan akkor, ha az ember kilátástalannak érzi a jelenlegi helyzetét?

Nem tudod pozitívan hozzá állni pedig tudja az sokat segítene, de nem megy.

2018. dec. 7. 12:00
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem tud, az nem is akar.

Ennyire egyszerű.

2018. dec. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%
Nem hiszek benne. Abban hiszek, hogy a mi döntéseinknek és mások döntéseinek a következményei formálják az életünket. A sorsot, istent és hasonlókat egyszerű felelősséghárító kapaszkodónak gondolom, olyan gyenge emberek számára, akik kb. beleroppannának, ha rájönnének, hogy mekkora mértékben felelősek a saját életükért, sorsukárt.
2018. dec. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell azt érteni hogy az életet élni kell..ne pedig az élet élhen téged.Emberek jönnek-mennek.

A helyzeted egyszer fent egyszer lent, az érzelmeid mindig változnak és neked is mindig változni kellene.Nem szabad az életet nehéznek gondolni.Fejben változtass.Olvassgas lélektani könyveket pl.

2018. dec. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Igen, hiszek a sorsban. Fura egy kérdéskör részemről, mert szerintem hiába van megírva a sorsban, hogy pl.: "én" találkozni fogok valakivel, aki számomra nagyon fontos lesz, mert pl.: tanulok tőle, stb., azonban én fogom (sajnos) úgy alakítani, hogy (rendszeresen) elmarom magam mellől az illetőt, és így az életsorsom nekem az, hogy mindig is egyedül maradjak.

Tehát részelegesen működik ez a "megvan írva a sorsunk" téma.

2018. dec. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%

Eleve elrendelés vs valódi szabad akarat. Egyiket sem lehet teljesen tagadni.

Nem tudjuk, és nem is tudhatjuk, csak választhatunk, hogy miben higgyünk. Hogy épp adott helyzetben miben higgyünk, meg persze hogy általában miben higgyünk....

Azt mondanám, hogy sé személyesen mind a kettőben hiszek egy kicsit.

2018. dec. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%

Előre megírt pontok vannak, de te magad döntöd el a választást.

Mint egy étteremben, nincs étlap, te döntöd el mit szeretnél, de csak úgy hasra ütésre, fogalmad sincs, mit lehetne enni.

Egyszer rendelsz olyat, ami jól hangzik, de megbánod az íze miatt.

Nos, az élet is ilyen!


Az életedben, a fő gócpontok vannak előre "megírva" amit te magad írtál meg, hogy mi az amit meg szeretnél tapasztalni, az adott életed során, HA AZ UTADON JÁRSZ HELYESEN, akkor meg is fogod.

De, milyen módon jutsz el egyik pontról a másikra, az a te saját döntéseid útján van.

Ergo, mondjuk a szerelmet szeretnéd megtapasztalni.

De azt megtapasztalhatod a szülő városodban, vagy messze valamelyik távol-keleti országban vagy épp ellenkezőleg, valamelyik nyugati országban és így tovább. Nem a személy van eldöntve, hanem az, hogy tapasztald meg.

Az élet lehetőségeket ad, ha élsz vele, de ha nem, akkor ne lepődj meg azon, hogy semerre sem haladsz.

2018. dec. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!