Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Nirvana utáni földi élet?

Nirvana utáni földi élet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Képzeljetek el egy most 25 éves férfit, aki én vagyok. A helyzet az, hogy filmeken, nintendón és xboxon fejlődtem 14 éves koromig, majd buliztam szinte minden hétvégén aztán jött a füvezős időszak, amit teljesen normálisnak gondoltam. Addig fajult ez az egész, amíg el nem kezdtem ragyogni látni az embereket és egy tökéletes állapotba nem kerültem, ahol minden értelmét nyerte. Ez volt a nirvana nekem. Láttam a lelki világot és mindenben a tökéletességet. Ezt az állapotot keresem azóta is és igazából semmi sem érdekel sajnos. Munkám fizikai, elvégzem. Fűről leálltam már évek óta, tudom, hogy az nem jó. Kockulni sem kockulok már. Csak dolgozom és itthon vagyok. Próbálom kifelé mutatni, hogy vidám vagyok, vagy ilyesmi, de viccen kívűl ha mosolygok, az arcizmaimnak az totál idegen érzés és 2 perc mosolygás után remeg az arcom. Kifejezéstelen az egész arcom. Társaságba voltam most céges vacsora miatt és akkor röhögök, amikor más is röhög. Okosnak gondolom magam, miközben tudom, hogy ez egyáltalán nem így van, mert megszólalni sem tudok, csak kérdezni. Egyszer gondoltam, írok egy könyvet, de egy oldalig jutottam el mert valójában 0 fantáziám van. Hobbim csak a foci volt és volt amikor futottam is néha de akkor is féltem, nehogy heroinos tűbe lépjek vagy összeessek közben. Egyszer egy étteremben azt hittem, hogy a pincér megmérgez engem, mert akkor ilyen remegős időszakom volt, pedig józan életű vagyok már és csak alkalmanként iszom. Szóval igen, én egy ilyen kifelé néző ember vagyok, aki csak van. Van félretett pénzem is, de foggalmam sincsen mire költsem el. Nem hallgatok zenét, mert valamiért unalmasnak érzem, nem olvasok híreket, mert unalmasnak érzem és szabályosan ellenáll a szervezetem ha információt akarok tölteni magamba. Mosatnában nagyon be is vagyok lassulva fizikálisan, darabosnak érzem a mozgásomat. Többször láttam már magam kívülről, és volt, hogy sötét köd vett körül.

Egy nap leforgása alatt körülbelül 100x képzelem el a halálomat és még ennyiszer jön be a gondolat maga.

Azt vettem észre, hogy az emberek nagyon sok összetett mondatot tudnak mondani és tök sokat tudnak beszélni. Többször úgy érzem magam, mintha az Így jártam anyátokkalt nézném élőben, vagy mintha ez az egész csak egy színház lenne.

Pszichológusnál jártam már, azt mondta, hogy ha ezzel a tudattal öngyilkos leszek akkor ezt viszem tovább következő életemre.

Valakinek van valamilyen elképzelése, hogy mégis mit kezdjek magammal ami értelmes és élvezetes munka után? Nyilván egyedül vagyok. Az sem érdekelne ha a világ legjobb nője mellettem lenne vagy kirúgnának vagy elsorvadnék. Az igazság az, hogy jó képűnek születtem ide, de mellette üres a fejem nagyon. Csajok szóba se jöhetnek, nemigazán tudnám lenyűgözni őket. Tudom, hogy a karmám miatt van ez, a sok rossz dolog miatt, ami a múltam része.

Hol kezdjem el az egészet? Hogy lehetek ember? És ami a legfontosabb ezt a lelki szúrást ellehet tüntetni? Egész életemben bennem van, végig szorongtam kiskoromtól kezdve a füvezésig. Mostmár szorongani sem szorongok, csak vagyok.

Amit tudni szeretnék, ti miben lelitek meg a boldogságot? Mit csináljak, hogy jó legyen? Pszichológu azt mondta, hogy a tudatom az szétvan szóródva és figyelemzavaros is vagyok és ha veszélyesnek érezném magam menjek pszichoterápiára. Anyámék azt hiszik skizofrén vagyok. Utánanéztem, minden igaz rám szinte de inkább csak buta vagyok és műveletlen.

A kérdésem az akkor, hogy mit tegyek, hogy jobb legyen nekem? Vagy mi ami érdekes a világban? Vagy mi az ami egy kis önbizalmat adhat? Ha a helyemben lennétek, mihez fognátok hozzá? Nagyon szépen köszönöm annak, aki válaszol.


2018. dec. 11. 01:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Először tégy rendet magadban.Ahhoz nem kell senki és semmi.Hagyd hogy a gondolataid jöjjenek, ne taszítsd el őket, figyeld őket.
2018. dec. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%

Ha butának érzed magad, tanulj.

Menj el nyelvtanfolyamra.

Olvass.

Kezdj el sportolni.

Végezz el egy agykontroll tanfolyamot.

Keress társaságot.Túlságosan csak magadra figyelsz.

Hozz ki menhelyről egy kiskutyát.

Önkénteskedj.


Ezer dolgot lehet csinálni.

2018. dec. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Ha több személyiség alakul ki benned az skizofrénia, de te arról is írsz hogy átéltél valami nagyon harmonikus létezést, ami után most üresnek és összezavarodottnak érzed magad, ez viszont arra utal, hogy a tudatod egy időre levált az egodról, ekkor megtapasztaltál egy kis mennyországot, békét, egységet mindennel és még sorolhatnám a jelzőket, aztán visszatértél az egon keresztüli tapasztaláshoz, és most keresed azt a békés mennyei állapotot, a különbség a két létezés között annyi, hogy az egyik esetben az elme szűrőjén keresztül érzékeled a világot és egy énként élsz, az egos énnek mindig szüksége van valamire hogy több legyen, legyen az tudás, pénz, csajok, hatalom, vagy együtt mind az még jobb :) szóval a lényeg hogy az énünk az mindig több akar lenni, mindig egy nagyobb valakivé akar válni, de mindez a tudatban jelenik meg, azaz minden történés a tudatban zajlik, és úgy tűnik hogy te egy ideig nagyobb tudatossági szinten léteztél, a lét tudatként létezni egységet jelent mindennel, ekkor azt tapasztalod hogy nem a test és nem az elme vagy, hanem AZ vagy aki minden történésnek tudatában van, ez járhat testen kívüli tapasztalással is, megvilágosodásnak, ébredésnek nevezik ezt, amikor külső szemlélőként vagy jelen az anyagi világban. Na most benned lehet hogy lezajlott egyfajta ébredés, majd visszatért az ego rutinja amiben mindig is éltél, és most keresed azt a nyugis létezést. Ami most tenned kell, az az, hogy figyeld meg önmagad, csinálj önelemzést, ki az aki keresi azt a nyugis érzést, találd meg azt az ént magadban akinek bármire szüksége van hogy jobban érezze magát, hogy ne legyen üres, csak ez vezet ki ebből az egészből, ha tényleg egy ébredési folyamat zavart így meg. Ez egyre több emberrel történik meg manapság, csak hát aki ilyenről beszél azt egyből hülyének nézik, és ez valamennyire érthető is, hiszen aki nem tapasztalt még ilyesmit, az miért hinné el, de eljön az idő amikor már annyian beszélnek a felébredésről, megvilágosodásról, hogy a többség is próbál majd megtapasztalni ebből valamennyit, mert ezt mindenkinek magának kell megoldania, tudás által nem lehet tapasztalattá tenni, és igazából a tapasztalat sem a megfelelő szó erre a felébredésre.
2018. dec. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 kreténpali ***** válasza:
100%

Mekkora egy clickbait cím...


Ha már elolvastam ezt a sz4rt, adok egy választ:


Olyan kérdéseket tégy fel, amire adott válasz elmozdít valamerre!

Ami először eszedbe jut, azzal kezdj valamit! A szóf0sás nem visz előre, minél több információt öntesz valakire, annál kevésbé fogja átlátni, hogy neked mi segíthet.

2018. dec. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem csak naplót vezetsz a GYIK-en vagy az önéletrajzodon dolgozol. Erről van szó, igaz? Ha ennyire unalmas az életed egy bungee jumping-al ugorj le valahonnét vagy várj a következő életedig (mivel Ezotéria » Reinkarnáció és karma kategóriában van feltéve) és remélhetőleg egy olyan párhuzamos világban szültsz újjá, melyben te leszel a főszereplő és le kell győznöd a Démon királyt. :D Más alternatívák is vannak (ebben az életedben) keress új célokat, hobbikat . Én például hobbiból UFO hívő vagyok. Most akarom letenni az ufologús diplomát, utána az ufókereszt. Csészealjat fogok vezetni és feltehetőleg nem fog lezuhanni a 51-es körzetben. 😁
2018. dec. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 cro-minyon válasza:
Merül el a jóga filozófiában.
2018. dec. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!