Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Akik hisznek a karmában,...

Akik hisznek a karmában, esetleg valamilyen keleti vallást/filozófiát követnek, válaszolnának (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
Alapvetően hiszek a karmában, úgy gondolom, hogy kó és rossz cselekedeteink visszahatnak rànk. De arra lennék kíváncsi, hogy aki mélyen hisz ebben, szerintük pl. egy afrikai éhező, hiv fertőzött kisgyerek mondjuk előző életében olyat tett, aminek ez a következménye? A kérdés nem cinizmus, őszintén érdekel!
2018. dec. 12. 10:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Elvétve lehetséges.Az afrikai éhező gyerekek között biztos van olyan aki a karmája miatt született olyan körülmények közé.De a fehér ember egykori terjeszkedése,pusztítása miatt kell éhezniük.
2018. dec. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Mansour ***** válasza:

Én alapvetően a karmának abban felfogásában hiszek, hogy a cselekedeteink befolyásolják a saját életünket, mások életét, illetve az anyagi környezetünket. Mivel a világ, és azon belül különösen az emberi társadalom nagyon bonyolult, átláthatatlan rendszert alkot, így nem tudjuk pontosan meghatározni az összes okot és okozatot. De nagy vonalakban azért láthatunk bizonyos dolgokat: egyértelmű például, hogy az afrikai éhezők nem elsősorban a saját hibájukból, a saját (vagy elődeik) cselekedetei következtében vannak ilyen helyzetben.

Ez még eddig egy fizikalista, a tudománnyal is összeegyeztethető karma-felfogás. A keleti vallások karma-felfogása viszont transzcendens, az ok-okozati összefüggésekbe bevonja a reinkarnációs következményeket is. Én ebben nem hiszek teljes mértékben, de nem zárom ki ezt a lehetőséget. És eszerint a felfogás szerint bizony a mostani helyzetüket nagy mértékben az előző életek "hordaléka" határozza meg. De azt látni kell, hogy ebben a transzcendens felfogásban nem az anyagi helyzet van fókuszban, hanem a tudati. Ilyen szempontból pedig nem biztos, hogy egy afrikai éhező rosszabb helyzetben van, mint egy jólétben dőzsölő nyugati ember.

2018. dec. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Reinkarnáció nincs. A hiv nem büntetés/következmény hanem egy fertőzés. A saját életem jelen karmájában viszont hiszek. Jól tenné mindenki ha hinne benne:)
2018. dec. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 airlady ***** válasza:
Ha hiszel a jelenben, akkor a múlt mitől másabb, illetve a hozadéka a jelenleginek, ami majd ezután következik?
2018. dec. 13. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Mi az hogy hiszel a jelenben?
2018. dec. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 airlady ***** válasza:
A 3. válaszolótól érdekelne a válasz.
2018. dec. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 kreténpali ***** válasza:

Az afrikai éhező lerágott csont. Csak rá kell keresni.

Az anyag tulajdonságait, a testet, az életben maradáshoz szükséges feltételeket, az önfenntartást és hasonlókat is meg kell tanulni.


Még valami, a születéssel nem csak egyéni sorsunkat alakítjuk, családi, párkapcsolati és csoport szinten más és más megoldandó dolgok vannak. Tehát előfordulhat olyan, hogy valaki nem egyéni, hanem csoportkarmán dolgozik.

2018. dec. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
3as vagyok: nem a jelenben hiszek, hanem abban, hogy amit most teszek, annak lesznek következményei, amiért én vagyok a felelős vagy legalábbis elfogadom, hogy én hoztam a döntést, akkor is ha nem tudtam felmérni az esetleges rám nézve hátrányos következményeit. Így értem.
2018. dec. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
4-es: még egy dolog, hogy a te felvetésedre is válaszoljak. A karma egyértelműen feltételezi a fejlődést, ami létezik. Azaz egy mai döntésem hasonló témában jobb, mint a tegnapi és holnapi valszeg jobb lesz, mint a mai. A fejlődés miatt minden pillanat másmilyen mint az előző. Nincs teljes lefedés.
2018. dec. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Ők általában még állatok voltak előző életükben, és ilyen irányba tart a fejlődésük. Még meg kell tapasztalniuk 1-2 dolgot.

A lényeg a visszahatás. A szellemed egységének állapota istenre nézve visszahat és olyan környezetbe helyezed magad, ahol fejlődni tudsz.

2018. dec. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!