Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Szerintetek kapok választ az...

Szerintetek kapok választ az utammal kapcsolatban, vagy jelet, vagy terelegetést?

Figyelt kérdés

Furcsa egy dolog ez az élet és azok összefüggései. Az élet utam során eddig nem találtam egyetlen célt sem,ami örömöt vagy boldogságot okozott volna nekem. Voltak megható pillanatok de valahogy úgy érzem nem vagyok boldog,soha nem is voltam és elégedetlen is vagyok. Mindig amikor valamibe belefogtam valamilyen úton módon feladtam és más dologba kezdtem. Sose voltam kimondottan jó valamibe, a bizonyítványomba hiába állnak csak jelesek középsuliból,az egyetemen rájöttem,hogy semmi sem érdekel igazán.


Megfigyeltem,hogy a 9-es szám az életemben rengeteg szerephez jut,és a sorsmissziós számom is az. Elvileg nem túl kedvező. Úgy érzem mintha egy öreg lélek lennék aki mindenbe belefáradt,beletörődött csak leakarja élni az életét remeteként,és valahol máshol más helyen újjászületni. Kb. féléve kezdett érdekelni a téma a transzlégzés/ lélekutazás / Buddhizmussal kapcsolatban . Sajnos még nem volt lehetőségem egyiket se gyakorolni, a Buddhizmust illeti pedig a több út közül választani (Lehet a Zen buddhizmus? Lehet a Gyémánt útja irányzat ami nekem megfelel? )


Annyit szeretnék elérni bármelyik eszközzel ,hogy megértsem a saját helyzetem,ki voltam és miért folyik így az életem (Vagyis a saját magam karmikus létemet),és miért ezt az utat kell járnom amit kilátástalannak és semmitmondónak érzek.


Melyik módszer lehet célravezető? Melyik tud nekem egy inciri pinciri útmutatást adni?


Emellett nemrég hallottam a Kahi healingről mint olyan, de még nem tapasztaltam. Vélemények róla? ..


Köszönöm a válaszokat



2019. febr. 19. 21:45
 1/10 anonim ***** válasza:
regressziós hipnózis, az utat mutathat.
2019. febr. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 kreténpali ***** válasza:

Útmutatás kell? Azt hittem kapsz eleget az egyetemen, a médiában az ismerősöktől, szülőktől, barátoktól, pártól.

Vagy amit mások mutatnak nem tetszik?

2019. febr. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sajnos inkabb belso kell mint kulso utmutatasok, ès sajnos nem, nagyon nem olyan utak melyektol kiegyensulyozott lehetek. Az egyetemen csak egy nev vagy, egy senki. Media nem tud meghatni, a szuloi tipik utmutatasokat nem erzem a sajatomnak, nem vagyok feltetlenul azon, hogy csaladot alapitsak, gyermeket neveljek, meg stb. Ismerosok tol is ugyanaz folyik mint a mediabol, politizalnak agyba fobe sokszor amikor nem tudjak mit kepvisel egy bal vagy jobb oldal es dobaloznak sulytalan kijelentesekkel.. Ezekbol annyira nem kerek. Az elsonek pedig koszonom a tippet.
2019. febr. 20. 17:39
 4/10 kreténpali ***** válasza:

"Sajnos inkabb belso kell mint kulso utmutatasok"


Nincs ötleted mihez kellene kezdened? nem izgat semmi? nem érzed semmiről, hogy foglalkoznod kellene valamivel?

2019. febr. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4 Nem. Ahogy ìrtam, sodródom az árral, a flow-t nem talalom sehol. Nincs ötletem se merre induljak, amibe talan valamennyire tehetseges lennek egy kicsit is. Emiatt szeretnèm megerteni a karmam, az eletbeli helyzetem, es hogy mit tudok kihozni belole, az adna egy Celt ehhez a semmi elethez.Egy kis megertes is celra tudna vezetni, es akkor mar ertenem, hogy miert kell ezt vagy mas utat jarnom es beteljesitem a karmam.Lehet most ezt szabtak ram, hogy kezdjek bele mindenbe, tapasztaljak es bukjak el. Lehet, de akkor azt tudni akarom hogy miert kell ilyen formaba vezekelnem. Gyilkos voltam? Hutlen? Szadista? Nem tudom. Tudni szeretnem. Biztos ez is hit kerdese, mit hiszel ès kinek, de csak van benne valami ha a szakirodalma, csak a kulonbozo vallasoknak tobb ezer. Szkeptikus embernek biztos hogy nem mond semmit, de az is egy hit ami minket eltet,de akkor ezek szerint minden buddhista egy csendes bolond aki mindennek tud orulni ugy hogy harmoniaba van magaval es mindennek, mig az emberek rohannak es csak a fizikaba hisznek, ok setalnak es boldogok. :)
2019. febr. 21. 22:34
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, az utolso mondat egy altalanositas, sorry, azt nem ugy ertem :) hanem, hogy nagy tobbsege igy gondolja a maradek pedig az a 10% SZERINTEM. :)
2019. febr. 21. 22:38
 7/10 kreténpali ***** válasza:
A karmát nem beteljesíteni kell, hanem letenni.
2019. febr. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az elkövetett tetteidért fizetned kell akárhogy is és akármilyen formába is,hogy a számlát kiegyenlítsd. hogy érted azt, hogy le kell tenni?....
2019. febr. 22. 20:52
 9/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#Kerdezo:Mcluigy

nem tudom milyen utat jartal eddig, de szerintem nem eleget, vagy még nem is olvastad a "Bhagavad Gita"-t?

nem tudom milyen nyelveken tudsz de magyarul a Vekerdi Jozsef forditasat olvasd ami MEK OSZK -n elerheto


* ugy latom mindenbe belekostolgatnal mint sokan masok is teszik, pedig nem jo ez valojaban (nem az ismeretszerzes hanem ha gyakorlati tapasztalatokat is akarsz szerezni, felszines ismeret utan felszines tapasztalat - ez inkabb a legrosszab dolog mint jo)


Buddha elete es beszedei szinten Vekerditol MEK OSZK -n elerhetoek, nem tudhatom olvastad -e oket, de gondolom, ha ezt nem is Buddha alap tanait mar ismerheted (de ezekbol jobban megerted a teljes "kepet")


ha ugy erzed a buddhizmus ennyire vonz akkor egy nagyobb felekezetet felkeresve biztos minden kezdolepesben segitenek neked (es megtagadnák hogy kesobb egy masik felekezetukhoz attérj?)


gyakorlati segitseg az ha megnyugatnad magad tested es gondolataid, gondolom a meditaciorol halottal mar, az alap es legjobb kezdesnek ha pusztan vegre "kikapcsolod" magad egy idore, hiszen ugy latom tul terhelted magad (egyaltalan nem konnyu sokaknak, szerintem neked se, igy kenyszeru fajdalom lehet "MegAllnod" "egy pillanatra" a "mokuskerekben")

* ehhez akar kivonulhatsz is egy Csendes (Zen) termeszetbe (peldaul nyugalmas tó kozelebe, akar hajon, csonakon a kozepebe) is ha az neked kedvezo


ugyan igy erdemesnek tartom megismerned a "Tao tö King"-et is ezt Tökei Ferenc forditasaban


ha megtudod erteni oket, akkor onmagad is, es hogy mit kellene tenned es hogyan kellene gondolkodnod

barmiben, barmihez is fordulsz ezek segiteni fognak, lesz mire alapoznod, epitened mindeg


Xy4


(valaszokat még nem olvastam, majd elfogom)

2019. febr. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kreténpali ***** válasza:

"Az elkövetett tetteidért fizetned kell akárhogy is és akármilyen formába is,hogy a számlát kiegyenlítsd. hogy érted azt, hogy le kell tenni?...."


A tetteknek következményei lesznek. Van aki egyik életében tettes, másikban áldozat, aztán megint elölről.

A lényeg, hogy mikre jössz rá életed során, és hogyan éled azt. Nincs jutalom, vagy büntetés. A tettes szerepéből épp úgy lehet tanulni, mint az áldozat szerepéből.

2019. febr. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!