Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha valakinek bejön az élet az...

Ha valakinek bejön az élet az azért van mert nagyon jó a karmàja az illetönek?

Figyelt kérdés
És nekem akinek meg semmi se sikerül és minden szar nekem meg rossz a karmàm. És akinek annyira jó onnan még vissza lehet esni ha rosszakat cselekszik?? Vagy ök màr fejlett lelkek én meg pl fejletlen?? Vagy hogy van ez?? Van akinek olyan könnyen megy minden gazdag meg minden meg vannak az ilyenek mint én. Miert van ez???

2019. máj. 23. 16:59
 1/6 anonim válasza:
33%
Ezen a kèrdèsen már èn is rengeteget gondolkodtam , de szerintem ezt nem lehet csak a karmára fogni. Egyszerűen valakinek bejön az èlet ,valakinek nem. Valakinek minden elsőre össze jön , van akinek nem.Sokszor mondják ,hogy mindenki a saját èletènek a kovácsa ,ez igaz, mi is nagyon sokat tudunk tenni,hogy az èletünk jobb legyen, de nèha külső tènyezők is befolyásolják a dolgokat. Ezt lehet a karmának hívni vagy szerencsènek.De èn azt gondolom ,hogy a hibáinkból s a nehèzsègeinkből tanuljuk a legtöbbet. Èppen ezèrt te abszolút nem vagy fejletlen lèlek, s akinek minden bejön az abszolút nem jelenti azt ,hogy ő fejlettebb lèlek lenne nálad. Sőt talán te fejletebb lèlek leszel, mert megtanulod leküzdeni a nehèzsègeket , s nem csak az öledbe hullik minden. Bár èn azt is gondolom ,hogy aki gazdag s minden össze jön neki , nem csak a karmának köszönheti , ha nem a kitartásának is :) Vègezetül pedig arra a kèrdèsre válaszolva ,hogy visszaeshet e a jó karmája ha rosszakat cselekszik , szerintem igen. Legalább is èn ebben hiszek. :)
2019. máj. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes elhárítani a felelősséget az egyénről és azt mondani, hogy neki bejött, vagy hogy karama.

Aki áldozatokat hoz és tesz a jobb életért, annak jobb élete lesz. Az 5% örökölt (őket el lehet felejteni, nem versenytársak, másik ligában játszanak). De a 95% a sikernek - tudom, fura egy magyar embernek - de ügyes munka eredménye. A magyar szeret keményen dolgozni, de nem ügyesen. Szerete sokat dolgozni, de nem okosan. Nem szeret tanulni, fejlődni és adaptálódni a trendekhez, a világhoz.

2019. máj. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Olvasd el Szabó Péter Állj félre a saját utadból c. zseniális könyvét.
2019. máj. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
26%
Nincs jó vagy rossz sors konkrétan , innen 3d ből korlátolt csekély információkra irigységből stb reagálások helyzetekre jelenségekre . Àldozatokat hozott felvállat mindenki valamiket plusz és mīnusz is , aztán itt mit hoz ki kap e lehetőségeket prõbákat tesz e bármilyen szinten erőfeszítéseket elszáll e leromlik folyton ez rajtunk åll .. .
2019. máj. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a karmához még hozzáraknám azt is, hogy fontosak a jó rezgések, a hit (nem feltétlen Istenben, sokféle hit létezik)és az elengedés képessége.


Számos esetben láttam már - magamon is - hogy sokszor görcsösen ragaszkodunk olyan dolgokhoz, amik nem biztos, hogy a fejlődésünket szolgálják. Ezeket kell tudni elengedni. Ez egy szemléletváltás, sok türelem, megértés és az elengedés képessége kell hozzá. Ez utóbbi néha nagyon nehéz.

2019. máj. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A lélek azért születik az anyagba hogy önmaga egységes létére ébredjen, azaz emberként megvilágosodjon, felébredjen a test által a testből, a valós szellemi létére, végső egységes valóságára. Míg a lélek nem ébred fel, addig a testtel és elmével azonosulva egy elkülönült énnek érzékeli magát, és mivel az egység állapotától elkülönülve él a testben, ezért anyagi javaktól, világi vágyaktól reméli a boldogságot, de amint az ember elér valamit és eltölti az elégedettség, máris jön egy új vágy hogy mitől is lehetne boldogabb, és ez így megy életeken át, aztán a lélek kezd magára ébredni, azaz az emberben jön egy belső érzés hogy valami hiányzik de ezt a világi vágyak tartósan nem pótolhatják, ekkor kezdődik a spirituális keresés, aminek sok csapdája van mert rengeteg a szélhámos aki ebből él, de akár rá is találhatsz az utadra és fel is ébredhetsz ebből az anyagi javak utáni őrült hajszából. Azt hisszük hogy minden a vagyon és a hatalom, de a lélek üres kézzel jön és üres kézzel távozik, semmi anyagitól nem tud több lenni, de ha idővel ráébred erre az anyagi világ illúziója által keltett vágyak csapdájára, akkor már az önmaga egységre ébredésért fog dolgozni, nem pedig világi vágyak elérésért. De azzal sincs semmi gond ha még elvarázsolnak a világi vágyak, minden lélek volt újonc, és átment ezeken, de lehet hogy az ébredés küszöbén állsz és reagál benned valami.
2019. máj. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!