Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Vajon sok ember azert hisz...

Vajon sok ember azert hisz istenbe mert nme tudja el fogandi hogy a halal utan nincs semmi és igy jobb nekik mert azt hiszik talalkoznak az elhunyt szeretteikkel?

Figyelt kérdés
2019. aug. 12. 23:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

lehet van aki. de ez nem ilyen egyszerű.

Én például már régen nem hiszek Istenben, hanem tudok.

2019. aug. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
en soha nem hittem es kivancsi vagyok masok miert hisznek benne
2019. aug. 12. 23:17
 3/14 anonim válasza:
68%

Nem fog tetszeni egyeseknek a válasz de így van.


Az emberek szeretnek hinni abban, hogy az élet nem annyi, amennyi a földön van (pedig valószínű de) és h aki elment az egyszer visszajön.

Sokaknak könnyebb egy olyan dologban hinni amire semmi bizonyíték (míg arra h nincs több is) mint realizálni h egy élő lélegző gondolkozó érző ember egyszer csak nincs. Megnyugtatja őket a tudat h itt nincs vége, mindig lesz vmi. H valaki figyel és vigyáz.


És ugye sokaknak könyebb azzal élni, ami rossz (élethelyzet például) mert isten igy akarta, am is a szegénységgel mutatjuk meg mennyire elhivatottak vagyunk meg h lemondunk mindenről. Közben arról van szó h lusták tenni azért h jobb legyen. De melyik egyszerűbb ugye? Ráfogni h ez igy van megtervezve vagy megemelni a feneket.

Nem kell így szembenézni a valósággal, bűntudattal, lustasággal stb-vel.


Sajnos ez az igazság. Nem azt mondom h minden hívő semmire való, és azt sem h aki nem hívő egyből jó és keményen dolgozó ember, mert nem. De tény h ez az "istenesdi" erre jó. Mégha ezt nem is látják be sokan.

2019. aug. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Azért hisznek benne mert a hit erőt ad az embernek ez szinte mindennel így van. Az hogy mi van a halál után biztosra senki sem tudja de az ember hite hegyeket mozgathat meg!!! Én nem vagyok hívő de abban hiszek hogy az élet nem áll meg és van folytatás másként más minőségben!Nem hiszek abban hogy van menyország hogy láthatom az elhunyt szeretteim! De magában az életben hiszek!
2019. aug. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Én nagyon akartam hinni benne, persze nem olyan fanatikus módon, de a magam módján hittem. De most már úgy gondolom, hogy nem létezik, de legalábbis nem olyan, mint amilyennek mondják, ez biztos. Elvégre bizonyítékom nincs sem arra hogy van, sem arra hogy nincs.


Abban viszont, határozottan hiszek, hogy az élet nem ennyi, ami itt van. Korábban nagyon szkeptikus voltam ezzel kapcsolatban, alapvetően mindent tudományos oldalról igyekszem megközelíteni, de ért több olyan dolog is, amit mással nem tudok megmagyarázni.

2019. aug. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%

23:28-as vagyok, bocsi a kérdésre elfelejtettem válaszolni.


Úgy van, ahogy írod. Azért hisznek benne, mert egyfajta megnyugvást ad.

2019. aug. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%

Jó, de akkor azt a filozófiát vallod, hogy csak ez az egy életünk van, és élvezzük, amíg lehet. Mások kárán is természetesen. Másokat kihasználva, becsapva!

Ez a filozófiád akkor!

Mitől van az embernek lelkiismerete? Na de persze ez se mindenkinek van.

Ha valami rosszat teszel valakivel, az bánt?

Ha igen, akkor erről beszélek, ha nem, akkor az meg nagyon nagy baj!

2019. aug. 13. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

“hogy csak ez az egy életünk van, és élvezzük, amíg lehet. Mások kárán is természetesen. Másokat kihasználva, becsapva!”


Ez egy nagyon nagyon rossz következtetés. Ha te nem tudnád élvezni az életet, anélkül, hogy másoknak árts, akkor veled nagy baj van....egyáltalán nincs köze egymáshoz az élet élvezetének és a rosszindulatnak..

2019. aug. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
34%

Fogalmad sincsen, mit vittek véghez a "természet feletti lények!"

Olyasmiket vittek végre, hogy keresztre feszítették a nézeteiért!

Micsoda személy volt Ő!

2019. aug. 13. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Boond ***** válasza:
50%
Én azért hiszek Istenben, mert nagyon sok imám beteljesült, habár emberileg teljesen lehetetlen volt számomra amit kértem. A másik dolog, hogy olvasva a bibliát és tudva annak keletkezési körülményeit, egyértelmű számomra, hogy egy magasabb intelligencia terméke. A harmadik, ha megfigyeled a természetet, egyértelmű hogy valaki létrehozta és nem magátol jött létre.
2019. aug. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!