Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Létezik olyan, hogy csak úgy...

Létezik olyan, hogy csak úgy hirtelen, a semmiből veszik kezdetét paranormális jelenségek a házban?

Figyelt kérdés

Eddig sosem történt sem velem semmi hasonló, szóval nem igazán hittem, hogy tényleg léteznek szellemek meg hasonlók. Igazából még most se vagyok teljesen biztos benne, hogy nincs valami logikus, racionális magyarázat rá, csak attól még fura.

Szóval kezdjük ott, hogy a házunkat a szüleim építtették, úgyhogy előttünk senki nem halt meg a ház falai között.

Az én szobám az emeleten van, 2 másik hálószobával együtt. Az én szobám van "középen" és az egyik mellettem lévő szobával már régebben is gondjaim voltak, kis koromban ott laktam és gyakran voltak rémálmaim is, valamint hajnalban mindig felriadtam és úgy éreztem, valaki/valami ott van velem a szobában és figyel. Mondjuk ezt idősebb fejjel mindig betudtam annak, hogy pl. a szomszéd gyerek, akivel játszottam, néha ilyen szellemes horrortörténeteket mesélt és azt gondoltam, kicsiként biztos amiatt féltem egyedül éjszakánként a sötétben.

Viszont amikor tesómék elköltöztek, én beköltöztem a legnagyobb szobába (a középsőbe) és a mai napig, amikor éjszaka elmegyek a régi szobám nyitott ajtaja előtt, úgy érzem, mintha valaki figyelne és muszáj bezárnom. De amúgy hiába zárom be, mindig kinyitódik és azt hittem, anyám nyitogatja az ajtót, mert valamit pl. keres ott nap közben vagy ilyesmi, de valamelyik nap meg is kérdeztem, mit keres állandóan ott és állította, hogy már napok óta nem is volt abban a szobában. Én szintúgy tuti nem mentem be, de valahogy mégis mindig kinyílik. De ezt leszámítva semmi ilyen "ijesztő" nem történt....idáig.

Szóval a furább rész csak most jön, pár napja lefeküdtem aludni olyan hajnali 3 körül és kb. egy órát még forgolódtam, mire végül elálmosodtam. Már épp félálomban voltam, amikor úgy hallottam, mintha valaki belerúgott/ütött volna egyet a régi szobám ajtajába. Biztos, hogy azt hallottam, mert elég jellegzetes hangja van, ha pl. nekiütődünk vagy ilyesmi. Viszont mivel félálomban voltam, azt hittem, csak álmodtam, szóval megpróbáltam visszaaludni, de amikor épp megint elaludtam volna, felriadtam még egyszer ugyanarra a hangra. Ekkor már biztos voltam benne, hogy nem csak képzelődtem az első alkalommal sem, de őszintén szólva eléggé be voltam szarva és nem mertem kimenni megnézni. Ez még harmadjára megismétlődött, mire végül el tudtam aludni.

Aztán ma történt még egy fura dolog, mégpedig az, hogy nap közben lefeküdtem pár órára aludni és pont elaludtam (a falnak fordulva), amikor felriadtam valami monoton hangra. Először ahogy kezdtem magamhoz térni, félálomban úgy hallottam, mintha odakint az utcán egy kutya ugatna, de ahogy egyre inkább "feléledtem", rájöttem, nem kutyaugatást hallok, hanem mintha valaki pár méterre az ágyamtól, a szobám másik végében ilyen fura, elhaló hangon valamit motyogna, vagy jajjogna vagy nem is tudom. Még életemben nem féltem ennyire fényes nappal, mint most. Egyébként kb. fél percig tartott ez a hang, végül hirtelen abbamaradt és utána egy pár percig meg se mertem mozdulni, mert szó szerint halálra voltam rémülve, de végül erőt vettem magamon és megfordultam, de szerencsére nem láttam senkit.

Tudom, hogy elég hülyén hangzik, de most szó szerint félek a szobámban lenni. Illetve amiatt is rosszul érzem magam, mert attól félek, kezdek megőrülni és csak beképzeltem ezeket. Épp abban a korban vagyok, amikor általában a skizofrénia első tünetei megjelennek a betegeken. Már csak azért is gondolom ezt, mert mint írtam, előttünk soha senki nem lakott, illetve halt meg itt a házban, illetve tudtommal a családban senki nem szokott szellemeket idézgetni meg ilyenek, szóval egyáltalán hogy kerülne ide valami természetfeletti lény?

Szerintetek létezhet ilyen, hogy "csak úgy" beköltözik egy szellem vagy ilyesmi egy házba?


2020. jan. 21. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

1. Anyad alvajaro es ejjel nyitogatja a szobat meg rugdossa az ajtodat.

2. Felalomban a motyogast nem erzekelted jol, vagy meg az alom resze volt, vagy kintrol hallatszodott be valahonnan.

2020. jan. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Állítólag, van ilyen vándor szellem, aki jön-megy, nem marad egy helyen sokáig. Nem értek ezekhez, nekem is itt az oldalon írta valaki régebben.
2020. jan. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Bátor Tintanyúl ***** válasza:
100%

Egyelőre szerintem se a szellemek, se a skizofrénia miatt ne aggódj, inkább próbálj egyszerűbb magyarázatot keresni. Van háziállat, ami kinyithatja az ajtót? (Pl. macska, kutya) Ez az ajtócsapásra is magyarázat lehet, ti. nem sikerült neki elsőre. Volt már alvásparalízised? Kérdés, hogy tudtál-e volna mozogni, ha mertél volna. A motyogás lehet ébredés utáni hallucináció, a feneketlen rémület leírása is passzol az alv.par.-re (sajnos átéltem párszor).


Érdemes lehet kirakni egy kamerát 2-3 éjszakára, vagy akár nappalra is. Én a régi szobádba tenném, az ajtó felé fordítva... és lehetőleg rejtve.


Szóval egyelőre szerintem ne aggódj, remélhetőleg lesz evilági (és az elméden kívüli) magyarázat. :-)

2020. jan. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Bátor Tintanyúl ***** válasza:
Még valami: hány éves korodban volt rossz érzésed a régi szobádban, hány évesen költöztél a középsőbe, és mennyi vagy most?
2020. jan. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
31%

Nagyon rossz hírem van... nem skizofrénia, hanem enyhe neurológiai tünetek az alváshiánytól és a bent lappangó szorongásaidtól. A hangok hallucinációk voltak, a morgás a saját hangod amivel a rossz, szorongásos álmodból ébredtél, ez tolódott el féléber hallucináció irányába.

"kis koromban ott laktam és gyakran voltak rémálmaim is,"

Ha ezek a tünetek erősödnek és heti 2x-nél sűrűbben előfordulnak akkor javasolnám szakember megkeresését... egyedül nem fogsz tudni megküzdeni velük!

2020. jan. 22. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gyerekkorból nagyon sok dolog megmarad, amire nem is gondolnál. Tudat alatt. Én kb. 5 éves koromig éltem kertes házban, ahol a gázkazán olyan hülye hangokat adott ki, hogy a frász kerülgetett. Pedig a ház másik végén volt. Most 23 vagyok, és akármilyen vicces, nem biztos, hogy kibírnék egy éjszakát abban a házban. Pedig csak egy sz@ros kazánról van szó!


Az állandóan kinyíló ajtóra csak annyit tudok mondani, hogy rossz a zár? És esetleg éjszaka nekiment valaki?


Ami a nappali esetet illeti, én is alvásparalízisnek mondanám. Nappal is előfordul időnként. És hidd el, valójában jóval többször éled át, mint gondolnád, csak a tudatod nem mindig elég éber ahhoz, hogy felfogd. (Valójában minden éjjel átéled, de én most azokra gondolok, amikor a frászt hozza rád.) Én például egyszer éltem át úgy, hogy tudtam, hogy nem álmodok, de azt is tudtam, hogy nem a valóság. Így könnyen meg tudtam nyugodni. Szerintem olvasgass kicsit utána te is, és akkor könnyebb lesz kezelni legközelebb!


Az utolsóra ne hallgass! Az alváshiányban lehet valaki, de nem kell egyből a legrosszabbra gondolni! Esetleg hagyd nyitva a szobaajtót. Engem például megnyugtat, ha hallom apát a másik szobában horkolni. Oké, néha majd meghülyülök tőle, de ha hullacsend lenne, rosszabb lenne. :D Esetlegg tv-zz elalvás előtt. De ne nézz semmi durvát! Nézz sportot, főzőműsorokat vagy rajzfilmeket. Nekem az bejött kiskoromban. Kitartás!

2020. márc. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!