Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Milyen városi legendák vannak...

Milyen városi legendák vannak Budapesten?

Figyelt kérdés
2020. febr. 8. 15:32
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Jó a közlekedés.
2020. febr. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
A vonzás törvénye, hogy amit elképzelsz, az attól a puszta képzelgéstől megvalósul, ez már országossá nőtte ki magát, pedig nem működik.
2020. febr. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Bátor Tintanyúl ***** válasza:
100%

Én olyat hallottam, hogy a Gellérthegy oldalában van egy rejtett bunkerajtó, ami akkora, hogy teherautók is simán beférnek. Állítólag a vészhelyzeti étel- és gyógyszerraktár van ott. Találkoztam olyan fickóval, aki állította, hogy a saját szemével látta, ahogy hajnal háromkor felnyílt a Gellérthegy és begurult öt bazinagy katonai teherautó.


Hogy előtte mennyit ivott, arról nem mesélt. 😁

2020. febr. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A gellért alatt amúgy van egy alagút a gellért fürdőtől a rudasig... voltam is ott jópárszor gyógy és strandfürdők óra alkalmával.
2020. febr. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Zoro86 ***** válasza:
70%
Például én!
2020. febr. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi szamit legendanak ? A Gellerthegyben vannak bunkerek, regen korhaz is uzemelt ottan. Nem kizart hogy nem bovitettek es alakitottak ki raktarat vagy akarmit.

Egy nagy legenda meg a Gyurcsany ! Aki allitotta hogy hazudtak reggel - delbe es este, aztan az emberek ezt mind elfelejtik mert tud dumalni, hat az mar egy legenda !

2020. febr. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
58%
Állítólag ha a nyolcadik kerületben elordibálod 3-szor hogy: "Hitler itt nem jő munkát végzett", találkozhatsz vele.
2020. febr. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
21%
Budapestiek terjesztik az a városi legendát, hogy az ő városukat különb emberek lakják, mint bármelyik másikat.
2020. febr. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
#8, ez a lokálpatriotizmus és legtöbb városban megvan: Veszprém, Pécs, Debrecen. Ráadásul sokkal erősebben, mint BP-n.
2020. febr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Régebben a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen volt egy furcsa szokás, hogy a vizsgázók villanykörtét vittek magukkal szóbeli vizsgákra.

Ennek az volt az oka, hogy akkoriban a vizsgákon mielőtt megvágták a hallgatókat mentő kérdésként feltették, hogy hány db villanykörte van a teremben?

Páros vagy páratlan darab? Ha rávágták a választ az oktató elővett a zsebéből egy villanykörtét és megbuktatta az illetőket , akik megszámolták a teremben levő villanykörtéket és válaszoltak. Az élelmesebb hallgatók azért vittek villanykörtét magukkal. ( A BME ""hallgatóbarát szellemisége"" azóta sem változott , igaz ez egy régi városi legenda, de ugyanúgy megy a hallgatók szivatása azóta is.)

2023. szept. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!