Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szerintetek léteznek természet...

Szerintetek léteznek természetfeletti lények?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én nagyon hiszek az olyan lények létezésében, mint a vérfarkasok, szellemek, boszorkányok, stb.

Próbáltam "kinőni" belőle, sikerült is valamennyire, de érzem, hogy még mindig hiszek bennük.

Nagyon sok mindent olvastam, láttam, hallottam már, de ezek inkább interneten történtek, és ott rengeteg hülyeséget terjesztenek ki az emberek, ezért inkább hagytam ezt az egészet.

Viszont egy ideje megint érdeklődni kezdtem ez iránt, és most tényleg nagyon érdekelne, ti mit tudtok ezekről a dolgokról.



2021. jún. 13. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én hiszek a létezésükben. A mondáknak mindig van valami valóság alapja. Biztosan éltek régen olyan lények, amik a mesékben/filmekben vannak. Valószínűleg a másságuk miatt kiírtották a nagyrészüket és azért nem találkozunk velük napi szinten. Ráadásul régen a magyarok is szellemekben hittek és volt sámánjuk is. Én nagyon szívesen éltem volna abban a korban.
2021. jún. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Én is hiszek teljes mértékben, nem csak te vagy egyedül aki sok dologban hisz, például én meg abban is hiszek hogy nem csak egy isten létezik. Tapasztaltam már egyébként szellemeket és angyalokat a közelemben.
2021. jún. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Grimfox ***** válasza:
100%

A boszorkány nem természetfeletti lény, csak egy ember, aki a természettel, annak látható, és titkos oldalával foglalkozik.

A farkasember eredete Európában nagy valószínűséggel a berzerkerek legendájából fakad. Nem annyira köztudott, de nem csak berzerkerek léteztek. A berserker , vagy berserk olyan ember, aki medvebőrt ölt magára, és drogok hatására, vagy önszuggesztióval, transszal felveszi egy medve tulajdonságait, és úgy indul harcba. Mintha félig medvévé változna. Medveember, vagy werebear, ha úgy tetszik. Ami kevésbé ismert, hogy volt ugyanilyen farkassal is. Ulfsark volt a neve, ugyanezt csinálták ők is, csak farkasbőrrel, farkassá lényegülve. Nem változtak át, természetesen, csak szellemileg vették fel a tulajdonságokat.

A farkasember másik forrása a lycantropia nevű pszichés betegség. Az alany általában farkasnak képzeli magát, néha más állatnak. Ez is előfordulhat drog hatására. Úgy hitték régen, hogy a boszorkány átkozta meg, és attól vált farkassá, meg azt, hogy a boszorkány maga vett fel farkas alakot. A sámánokról, táltosokról is hitték, hogy képesek állati alakot ölteni. Ez is inkább az állatbőr felöltése, és a tulajdonságok felvétele volt. A sámánok esetén az állat szellemével való kapcsolatfelvétel volt a cél.

A szellemekre nincs ilyen magyarázat, viszont már az őskor óta folyamatosak az észlelések. Magyarázat, vagy teória nincs, csak empirikus adatok. A mai ember még nem is létezett, de a szellemekbe vetett hit már megvolt. Már az ősember is látott valamit, ami egy halott társa alakját vette fel. És tett ellene óvintézkedéseket a maga módján.

Valamilyen valós forrása az ilyen történeteknek, legendáknak mindig van. És sok esetben nincs racionális magyarázat rájuk. De ettől még természetesek ezek a jelenségek is, csak még nem ismerjük a működésüket. Például csak sejtjük, hogy valami van a halál után is. De a halál is természetes, így ami utána van, annak is természetesnek kell lennie. Ha érdekelnek a mondabeli lények, akkor mitológiát, kultúr-antropológiát, és ezoterikus irodalmat is kell olvasnod, hogy átfogó képed legyen a monda, mítosz eredetéről, és a valószínű magyarázatokról.

2021. jún. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
22%
Szia, kis szürkék rendszeresen megfigyelnek engem. Igen én hiszek bennük.
2021. jún. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%
Nem hiszek bennük. Sosem láttam, pedig régebben hittem a létezésükben. A földönkívüliek létezésében sem hiszek már, mert mindenre találtam logikus magyarázatot. Totál átverés az egész.
2021. jún. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szeretnék hinni az ilyen dolgokban de igyekszem szkeptikusan hozzá állni, mert nem akarom azt látni amit szeretnék, mert akkor elhamarkodottan vonnék le következtetéseket.

Vámpírokban és vérfarkasokban nem hiszek. A szellemek, démonok létezését nem tartom kizártnak, szinte minden kultúra mitológiájában jelen vannak valamilyen formában. Az angyalokkal is hasonló a helyzet. De ha az angyalok létezését nem zárom ki úgy nem zárhatom ki az Úr létezését sem akit szolgálnak. Talán az agnosztikus-teista kategória illene rám ha mindenképpen be kell valahová sorolnom magamat.

Boszorkányokban nem hiszek úgy, de tudom, hogy vannak emberek akik olyan erőkkel játszadoznak amit nem értenek, és itt most nem az ilyen divat okkultistákra gondolok akik itt szoktak kommentelni.

2021. jún. 14. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Nekem a szobámban van egy könyv ami minden nap máshol van. Próbáltam este megfigyelni, hogy mi történik de mindig elalszom. Arra tudok gondolni hogy valami megszállta. Esetleg ha vannak itt katolikus vallású emberek akkor segíthetnének megérteni mit szeretne a könyv.
2021. jún. 14. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A szürkék tényleg léteznek. Sajnos.
2021. jún. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sok létezik.

Már beszéltem őrangyallal, és találkoztam démonnal és lidércel is.

2021. jún. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9- es, milyen szer hatása alatt törtentek ezek?
2021. jún. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!