Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Hogyan tudnám becsukni a...

Hogyan tudnám becsukni a harmadik szemem?

Figyelt kérdés
Szoktam látni árnyalakokat meg észlelni fura dolgokat. Én nagyon fosos vagyok. Azt mondják nem minden szellem bánt csak megfigyel, de én nem akarom látni őket. Már félek elaludni is nem tudom, mikor fog valaki legközelebb az ágyam végében állni és figyelni. Nagyon megrémít. Nem akarom érzékelni a szellemeket. Mit tehetek hogy ne lássam már őket?
2021. okt. 9. 21:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
14%
Neked pszichiàtriai kezelés kell. Ez skrizofréniának tűnik.
2021. okt. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Grimfox ***** válasza:
81%

Ha ez akár kicsit is megnyugtat, nincs nyitva a harmadik szemed. Ha valóságos dolgokat érzékelsz, akkor az alapján, amit leírtál a "mi világunkhoz" legközelebbi dolgokat látod, ami arra utal, hogy érzékenyebb vagy(nem érzelmileg) egy kicsit az átlagnál. Két dolgot tehetsz. Az egyik, hogy megtanulod irányítani, és "kikapcsolni-bekapcsolni" a dolgot, a másik az, hogy megtanulod visszavezetni a figyelmed az anyagi világba. Az utóbbi egyszerűbb.

Kis gyakorlat:

Ülj le, vagy feküdj le úgy, hogy el tudj lazulni testileg, és szellemileg is teljesen. Ezt követően figyeld egy darabig a légzésed, amíg az lassú, és egyenletes nem lesz, és enyhén zsibbadt elmeállapotba nem kerülsz. Amikor eléred ezt, fordítsd a figyelmed a homlokodra, nagyjából a két szemöldököd közé. Amikor figyeled, bizsergést fogsz érezni azon a területen. Ez nem azt jelenti, hogy nyitva van a harmadik szemed, vagy hogy épp nyílik. Ez csak a figyelmed eredménye. Amikor belélegzel, képzeld el, ahogy ez az érzés hátrafelé vándorol a koponyád közepe, és alja felé, és ott elenyészik. Amikor kilélegzel, fordítsd újra a figyelmed a homlokodra, és ezt ismételd addig, amíg a bizsergés, melegség a homlokodról el nem múlik, és a kopnyád mélyére nem vándorol. Ha már úgy is megy, hogy nem kell elképzelned, hogy ez történik, hanem a bizsergés magától követi a lélegzetedet, elkezdheted utasítani magad ezzel a szöveggel: "a figyelmem befelé fordul". Ez önszuggesztió, belégzés közben ismételd háromszor. Nem hangosan, magadban, de határozottan. Amikor végeztél, és a homlokodon nem érzed a bizsergést, vagy meleget, fordítsd a figyelmed arra a területre, ahová a bizsergést elvezetted, azaz a koponyád mélyére. Belégzésnél képzeld azt, hogy "leszívod", vagy lenyeled a bizsergést egészen a köldököd alatti, tenyérnyi területre, és ott hagyod eloszlani. Ezt szintén ismételd addig, amíg a koponyádból a bizsergés teljesen át nem kerül a hasadba, és ott el nem oszlik. Ez nem fogja csökkenteni az érzékenységedet, de a figyelmedet áthelyezi máshová, nem fogsz annyi ijesztő dolgot látni. Érdemes azt is tudni, hogy visszafelé eljátszva ugyanezt nem fogja növelni az érzékenységedet, és a figyelmed központját sem fogja áthelyezni újra abba az állapotba, ahol árnyakat látsz. Azaz így nem tudod "becsukni, és kinyitni" a látásod. Így csak befelé tudod fordítani és stabil állapotba tudod vezetni a figyelmedet(erre való a hasi rész). Azt is tudni kell, hogy egy alkalom után nem fog elmúlni a jelenlegi problémád. Ezt gyakorolni kell, és fokozatosan fog megszűnni, vagy élhető állapotba csökkenni.

Azt is meg kellene figyelned, hogy a mellkasod közepén nem érzel e bizsergést, melegséget, vagy esetleg diszkomfortot, amikor látsz valamit. Ha ott érzel ilyesmit, más gyakorlatra lesz szükséged, vagy más gyakorlatra is szükséged lesz a fenti mellett.

2021. okt. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Nem kellett volna kinyitni. Tudtad hogy ez lesz, nem?
2021. okt. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
37%

"Én nagyon fosos vagyok."

Szerinted.

Nem ártana meghallgatnod mások véleményét is!

2021. okt. 10. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
Fogadjunk tinilány vagy..
2021. okt. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
29%
Mért pontozzátok le az 1-es válaszolót egy nyilvánvalóan skizofrén ember kérdése alatt?
2021. okt. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
60%

6-os, csak a pszichológia minősít minden, számára megmagyarázhatatlan dolgot betegségnek, eközben viszont a lélek létét sem ismeri el. Ez azt mutatja, hogy hibás alapokra építkezik, tudása pedig erősen hiányos. Ennélfogva azzal sincs tisztában, hogy a skizofrénia oka legtöbbször idegen lélek általi megszállás.


A pácienst általában leszedálják ahelyett, hogy megoldanák a problémáját... :)

2021. okt. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
55%
7 - és mégis mi a bizonyíték a lélek létezésére? Csak mert ha amiatt tartod a pszichológiát alapvetően hibásnak, hogy a lélek létét nem ismeri el, akkor gondolom te tudod bizonyítani a lélek létét.
2021. okt. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Grimfox ***** válasza:
80%

A skizofrénia esetén sajnos pont a mentális zavar a gyakoribb, elég ritka, hogy egy külső szellemi befolyás okoz skizofrén tüneteket. Az exorcizmus gyakorlatát is ezért vizsgálta felül a katolikus egyház, és először a skizofrénia vizsgálatát kérvényezik, ha a vizsgálat nem hoz eredményt, akkor rendelnek csak ki exorcistákat. Paranoid tüneteket inkább okoznak az ilyen tapasztalatok. Ki ne válna paranoiássá, ha állandóan fura, és nyomasztó dolgokat látna, amikről nehéz megmondani, valósak e, vagy nem.

Ugyanakkor attól, hogy valaki lát dolgokat, nem jelenti azt, hogy skizofrén, vagy paranoid lenne. A hallucináció nem csak a skizofrénia tünete, és nem csak azok látnak dolgokat, akik hallucinálnak, vannak akik olyasmit látnak, ami tényleg ott van. Őket gyógyszerezni fölösleges, és ártalmas.

A pszichológia nem egységes a lélel kétének, vagy nemlétének kérdése tekintetében. Mindkét táborhoz tartozó szakembert ismerek, és mindkét táborhoz tartozó szakember által írt műveket olvastam már. Még azok közt is van, aki szerint a pszichológia közvetve, vagy közvetlenül hat a lélekre, akik a neurológiai megközelítést preferálják.

2021. okt. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
60%
9 - Tudsz nekem pszichiáter által javasolt könyvet, ami a lélek létére alapoz? Nem kötekedésből írom, hanem mert érdekel.
2021. okt. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!