Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Hisztek a dzsinnek létezésében ?

Hisztek a dzsinnek létezésében ?

Figyelt kérdés
Muszlim vagyok, én tényként tekintek a létezésükre, de kíváncsi vagyok mit gondolnak erről azok akik nem muszlimok.

2022. jún. 23. 18:30
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
#9: Anélkül hogy elolvastam volna a wikipédiát amit linkeltél, igen annak hívjuk őket.
2022. jún. 23. 19:55
 12/18 anonim ***** válasza:

#11 Azt akartam kihozni mindebből, hogy szerintem a keresztények és a muszlimok ugyan azok a lényekben hisznek, nyilván a muszlimok szerint mi tévesen szellemeknek és démonoknak gondoljuk a gonosz dzsinneket, a keresztények szerint pedig a muszlim tévesen dzsinneknek gondolják őket.

Abban megegyezhetünk, hogy akkor az eltérés nem is igazán abban áll, hogy elfogadjuk-e ezen lények létezését, hanem az eredetükkel kapcsolatban?

Az iszlám vallás szerint Allah a tűzből teremtette a dzsinneket, és bizonyos dzsinnek gonoszak lettek, nem így van? Ez az iszlám vallás magyarázata az eredetükre.

Ellenben a kereszténység legelfogadottabb (de nem az egyetlen) magyarázata a démonok eredetére, hogy bukott angyalok.

De arról meg vagyok győződve, hogy ugyan azokat a lényeket nevezik a keresztények démonoknak, akiket gonosz dzsinneknek vagy shaitanoknak nevezek a muszlimok. Ha ebben nincs köztünk egyet nem értés, akkor a válaszom igen, hiszek a létezésükben.

2022. jún. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

"ugyan azokat a lényeket nevezik a keresztények démonoknak, akiket gonosz dzsinneknek vagy shaitanoknak nevezek a muszlimok."


Jelenleg én is ezt gondolom.

2022. jún. 23. 20:14
 14/18 anonim ***** válasza:
54%
Csak a tündérekben
2022. jún. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én abszolúte nem hiszek a létezésükben. Helyesebben nem hiszek benne hogy kapcsolatba tudnak lépni élő emberi lényekkel és hatást tudjanak gyakorolni a világunkra fizika vagy nem fizikai síkon.
2022. jún. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nekem is az Aladdin ugrott be először,utána meg a Halálnak halála és a Halálosztó.Az elsővel szívesen találkoznék,az utóbbi kettővel nem.De komolyra fordítva,nekem ez már túlontúl fantasztikus elképzelés,hogy léteznek a mostani világban.Talán évszázadokkal vagy évezredekkel ezelőtt lehettek,kitudja.
2022. jún. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem,pedig megdörzsölném a lámpákat.
2022. jún. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
77%
Csak kis koromban, de aztán felnőttem.
2022. jún. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!