Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A bal kéz ösvényét követő...

A bal kéz ösvényét követő vallásokban van szerzetesség?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, mint a buddhista szerzetesek, a keresztény szerzetesek, a muszlim dervisek és hasonlók.

2022. júl. 10. 13:02
1 2
 1/14 Kellegypofon válasza:
0%
Én is balos vagyok, úgy emlékszem Stalin volt az atya.
2022. júl. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nincs
2022. júl. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De miért nincs?
2022. júl. 10. 15:06
 4/14 Grimfox ***** válasza:
100%

A balkezes ösvény számára fölösleges a szerzetesség, mivel a szerzetesi lét lényege a személyes áldozat, lemondás, elhatárolódás, befelé, és felfelé, az isten felé fordulás. A szerzetesek létének a lényege, hogy lemondanak a világi javakról a szellemi javak elnyerésért. A balkezes ösvény ezzel a filozófiával ellentétes.

Konkrét vallás nincs, ami balkezes lenne. Illetve néhány modern próbélkozás, mint a sátánista egyház, meg hasonlók. Egyes vallásoknak van balkezes ösvénye. A hindunak, és a buddhistának például. De ha belegondolsz, a diabolizmus, és a régi sátánimádat a kereszténység balkezes ösvénye.

2022. júl. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Csak vigyázni kell, van olyan jógi, aki olyan szinten van, hogy bemindenezve is a tanokat és a gyakorlatokat tudja ésszel csinálni, viszont van sok ilyen balos aki szimplán a halálba issza magát, bár lehet még mindig jobb mint az élve mumifikáció. Meg sokaknál megvan ez a bal kéz útját követek tehát bármit megtehetek.

Meg ugye a keleti balkéz út valamivel másabb jelentéstartamú mint a nyugati.

2022. júl. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#5.

Ha jól tudom (én most a buddhista tantráról beszélek) a legtöbb esetben az alkohol, a tudatmódosítók, a szex, valamint hasonlók metaforikusak, és nem szabad szó szerint értelmezni. Valamint eleve Tibetben a főbb iskolák letisztították ezeket az irányzatokat, mivel különben ellentétes lenne a buddhizmus tanításaival, amelyekről már a Sákjamuni Buddha is tanított. Csak a nagyon elfajzott szektáknál vannak ilyen gyakorlatok.


A hindu tantráknál szintén vannak elég húzós szekták, valamint iskolák, például van olyan közösség, ami a teljes testét bekeni emberi ürülékkel, illetve az M-et felhasználja a rituáléiban, viszont létezik ott is a dáksincséra, ami rendkívül tiszta szertartásokat végez csak.


Ugyanakkor ezekben a közösségekben a szerzetesség annyira nincs jelen, mivel ők a bráhmacsárát követik.

2022. júl. 11. 14:09
 7/14 A kérdező kommentje:

#4.

A diabloizmus micsoda? Erről még nem hallottam.


A sátánizmusról már igen.

2022. júl. 11. 14:10
 8/14 Grimfox ***** válasza:
A diabolizmus a tényleges ördögimádat. Akik démonokat idéznek, velük igyekeznek paktumot kötni, és hasonlók. Manapság már nem annyira aktuális a dolog, de a középkorban egyesek a kereszténység rítusait kifacsarva igyekeztek ilyen dolgokat művelni. Akkoriban még csak a keresztény kultúrkör démonait ismerték, más kultúrák démoni lényei nem keveredtek a levesbe.
2022. júl. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#8.

De akkor ez mitől a kereszténység balkezes útja? Milyen paktumokat?

2022. júl. 11. 14:26
 10/14 anonim ***** válasza:

6. Én úgy tudom, hogy egy szint felett a jobb kéz útján lévő is ihat, pláne ha eléri azt a tudatszintet (bár aki azon a tudatszinten van nem iszik, meg nem is nagyon van), de ezt le lehet ellenőrizni, mivel akkor tiszta maradna a tudata. Egyébként főképp Zeneknél nagy teafogyasztók (rendes tea), míg egy vaisnava csak gyógyteákat iszik, mivel a koffein/ tein is tudatmódosító.

Bár ha kegyetlenek akarunk lenni, a gondolataid is tudatmódosítók, az éhség is tudat módosító, ha csillapítod az éhséget is tudat módosító.

Ha meg úgy vesszük megihatsz 5 sört is, nem leszel ténylegesen önkívületi állapotba tőle.

2022. júl. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!