Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Félelmetes, kísértethistóriák,...

Félelmetes, kísértethistóriák, amiket az öregek meséltek?

Figyelt kérdés

Számomra ezek a legfélelmetesebb történetek. A nagyszülők, dédnagymamám több ilyen különös történetet, eseményt tudtak, amikre szerintük nem volt magyarázat. Sajnos még nagyon kicsi voltam, így nem is emlékszem rájuk annyira.

Mintha régebben több ilyen furcsa, természetfeletti jelenség is történt volna, vagy nem tudom...

Ti tudtok ilyenekről, hallottatok különös sztorikat, ha igen, akkor leírnátok?



2022. júl. 24. 16:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahol élek az álomdémonról vannak történetek. De hosszúak, novellának beillik, ezért nem tudom leírni ide.
2022. júl. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nos, igen... Némelyik tényleg meglehetősen hosszú.

Nagyvonalakban esetleg, hogy mit képzeljek el és mik történtek?

2022. júl. 24. 17:26
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia, igazából hasonlítanak egymáshoz ezek a sztorik (kaukázusi, perzsa hiedelmekkel van tele). De mindegyikben benne van a tükör, amiben benne van a szellem, vagyis a képzeletbeli barát, ez az első rész címe. Meg a legtöbb részben elmennek egy másik világba, amely álomszerű. Amúgy elég durva, lehet jó is, ha nem írom be.
2022. júl. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Érdekes, köszönöm a választ!
2022. júl. 24. 18:06
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Szívesen, én is köszönöm. Creepy pastak közt is szétnézhetsz.

[link]

2022. júl. 25. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ezekben nem hiszek, ugyanis csak a szórakoztatás a céljuk.
2022. júl. 25. 09:05
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Miért, szerinted a nagyszülők korabeli történeteknek mi volt a céljuk?
2022. júl. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

Nem szórakoztató, de ide illik a "Kommunista Kiáltvány", hiszen első mondata:

"Kísértet járja be Európát, a kommunizmus kísértete",.

Az öregek közül sokan hittek is benne.

2022. júl. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45%
Mondjuk a kommunista kiáltványban pont nem ez van, de mindegy,
2022. júl. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is írták ezek valóban nem igaz történetek. Több ok miatt is születhettek ezek a mesék. Először is az akkori ember másként látta a dolgokat. Nem tudták még ennyire a mentális betegségeket így ha valakinek ilyen baja volt azt nem tudták kivizsgálni ezért nem azt mondták rá, hogy pl skizofrén hanem, hogy megszállták. Másrészt gyerekek nevelésére is használták. Ha valahova nem akarták, hogy bemenjenek a gyerekek akkor ilyen történetet találtak ki és nem mertek utána a gyerekek odamenni. Én falusi vagyok és nekünk is meséltek ilyet gyerekkoromba. Gyerekként sokat játszotunk egy erdős, pusztás részen. De arra a pusztába nem mehettünk mert tele volt válykos gödörrel amibe 2-3 m mély víz volt. Ha azt mondták volna, hogy ott ilyen van akkor biztos csak azért is mentünk volna de helyette inkább ilyeneket mondtak, hogy arra lakik a zsákos ember és így nem mertünk arra menni.

Ha sötétedés után kinnt maradtunk sokáig akkor azt mondták, hogy éjszaka már pomogácsok vannak kinnt amik elviszik a gyerekeket. Így aztán sötétedésre hazaértem.

És szerintem ilyen történetek azért is keletkeztek mert az ember szeret félni. Nem hiába van sok horror film. Régen nem volt ilyen film ezért meséltek hasonlókat. Meg persze nem volt ennyi szórakozási lehetőség és ezzel elszórakoztatták egymást.

Tudok pár érdekes történetet mesélni amit nekem mondtak a régi öregek, hogy ők miket csináltak. Vagy volt olyan amit mi is csináltunk. Mi is találtunk ki ilyen rémtörténetet valamelyik elhagyatott tanyáról és elmeséltük a haveri körben aztán néztük ki mer bemenni. Ha be mert menni akkor kemény gyereknek számított.

Ha érdekel még akkor tudok írni sztorikat akár privátba is.

2022. aug. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!