Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Hogy győzzem le a gonosz...

Hogy győzzem le a gonosz démont, a kísértésbe ejtőt, a bűnre csábítót, a Pokol uralkodóját? Miért ilyen okos lényt?

Figyelt kérdés

Hívják őt sok néven: a buddhizmusban Mára, az ábrahámi vallásokban Sátán, a zoroasztrianizmusban Angra Manju stb.


A manicheus és bahá'í tanítások szerint ő egyetlen szellem. A Buddhát többször megkísértette. Először maga kísértette meg a Magasztost, ösztönökkel, tévelygő érzésekkel. Ezenkívül felajánlott neki többek között pénzt, illetve gyönyörű nőket is. Azonban a Buddha arca se rezdült meg. Dühös volt, forrongott, ezért elküldte három lányát: a sóvárgást, az unalmat és az érzékiséget. Azonban a Buddhát ezzel sem tudta eltántorítani.


A zoroasztrianizmusban is megjelenik ez a bizonyos negatív, rossz alak, Angra Manju képében, aki gyakorlatilag egy anti-Isten, mivel mindenben a jóságos Ahura Mazda, vagyis Isten ellentéte, ugyanakkor a hatalmuk megegyezik. Valószínűleg Mára és Angra Manju között lehet közvetlen összefüggés is, ahogyan Angra Manju és a Sátán között is, mivel mind a zoroasztrianizmus, mind az ábrahámi vallások a mezopotámiai vallás örököseinek tekinthetők.


Egy nagyon hasonló lény jelenik meg az ábrahámi vallásokban is: Sátán. A judaizmus szerint ő egy igazi bajkeverő, neki az a feladata, hogy bajt csináljon, Isten azért hagyja, hogy létezzen, mivel ez alapján próbára tudja tenni az emberek hitét, illetve elkötelezettségét. Ugyanakkor Énok könyveiben (a hagyomány szerint a bennük szereplő szájhagyományokat egykoron Énok próféta mondta, majd végül későbbi zsidó tanítók, rabbik, valamint esszénusok lejegyezték) pedig már azonosítják Luciferrel is. A kereszténység és az iszlám is már azonosítja a lázadó Luciferrel, így létrehozva a zoroasztriánus és a zsidó gonoszról alkotott elképzelés között egy középutat. A keresztény misztikában, a muszlim szúfizmusban és a zsidó kabbalisztikában is szerepel a Sátán (jelentése: Vádló, ez arra a zsidó nézetre utal, miszerint a Sátán az az angyal, aki beleviszi az embert a bűnbe, azonban közvetlen a bűn elkövetése után elillan, és Istenhez igyekszik, hogy a vádolja a bűnöst, valamint büntetést követeljen neki, a Sámáel név is idekötődik, miszerint "Isten meghallgatta" a vádjait).


A gond csak annyi, hogy ez a lény gátol engem a spirituális céljaim elérésében. Bár tudom, hogy valós, tényleg megugorhatatlan akadályt nem tud elém gördíteni, mivel nincs neki akkora hatalma, sok spirituálisan fejlett ember a történelemben ellenállt neki, azonban mégis annyira vonzó, annyira magával ragadó, szinte magába olvasztó tud lenni az, amit kínál. Meditáció közben elviszi a tudatom, belevisz kellemes, ugyanakkor nem előrevezető, rossz tettekbe. Szinte észre sem veszem, és már ő uralkodik felettem. Tudja, hogy éppen hol vagyok a leggyengébb, és ott támad nagyon okosan. Mindig észreveszi a gyengeségeim, és ki is használja őket. Spirituálisan teljes mértékben megakadályoz folyton, soha nem tudom miatta elérni azt, amit akarok.


Miért ilyen okos ő? Miért nem butább? Mit tegyek? Hogy győzzem le őt? Van olyan ember a mai, jelenlegi világban, akinek sikerült legyőznie, és nem enged a csábításának?



2022. aug. 27. 22:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Van
2022. aug. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1.

Ki az?

2022. aug. 27. 22:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Közelísd meg onnan, ahonnan egy kis afrikai vallás teszi:

Akadályokat gördít eléd, nehéz helyzetbe hoz, provokál, hogy emlékeztessen az emberi értékekre és erkölcsökre, ezáltal segít megerősíteni a hitedet.

Szerintem ez egy sokkal jobb megközelítés, pozitívabb.

2022. aug. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tudi333 ***** válasza:
36%
Külső tényezőt keresel? Nincs külső tényező, csak belső.
2022. aug. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Darius- ***** válasza:
85%

Iráni hitvilágot én is ismerem részletesen és persze a keresztényt is. A buddhista megközelítés új, de jó tudni, még nem hallottam Mara-ról.

A démon vagy gonosz szellem is úgy tud valakit megszállni, ha ő engedélyezi, gondolom ezt tudod te is kérdező, mert tapasztaltnak tűnsz ezen a téren a leírtak szerint. Ezt próbálja elérni különböző fortélyokkal akár.

Az iráni szemlélet éppen arról ír, hogy a jó nem létezhet a rossz nélkül, mert úgy megkülönböztetni sem tudnánk egyiket a másiktól. Ha rossz mondjuk nem lenne, akkor úgy neveznénk a dolgot, hogy valami.


Szerintem ne a tökéletességre törekedj, hanem arra, hogy megőrizd a békét magadban és elégedett légy, helyezd a jót előtérbe. Nem tudom van-e olyan ember , aki ellen tudott állni mindig . Az írások alapján Jézus, Buddha, Manu.

2022. aug. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5.

Köszönöm a válaszod, ment a pipa! :-)


Igen, a legnagyobb vallási személyek ellentudtak, viszont ők próféták, szentek, buddhák, vagy éppen részben isteni természetűek voltak.


Én arra gondoltam, hogy kisebb, ma élő, a nyilvánosságban nem igazán központi személyek között van-e ilyen. Nyilván a fentebb felsoroltak részben azért jöttek eme világra, hogy tanítsanak, tanításaikat emberek milliói tanulhassák, még ha nem is személyesen. Ugyanakkor gondoltam hátha vannak a kérdésben eléggé előrehaladott emberek, akik még ma is köztünk vannak, ugyanakkor "kisebb emberek".

2022. aug. 28. 02:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Én Viking energiákkal szoktam kiütni..Volt egy belső filmes élményem egy hete ahol választás elé állítottak..Körbe álltak 8-an a fekete öltönyösök és a 2 oldalt mutatták ahol most tartok,az egyiken egy beavató energiákkal rendelkező magasabb tudatosságba emelő de ugyanolyan kísértő férfi entitás női kígyó energiákkal,mint a másikon ahol egy kékes-fekete bőrű,kopasz de gyönyörű inkább 2 nemű emberi lény volt...utóbbi veszített,mert üres volt de gyakorlatilag a kisebbik rosszat választottam,hogy fejlődhessek..Most a szakrális csakrámat teszem rendbe de ez átmegy a különböző szinteken a kommunikáción át a mentálig..


Az egyiptomi szimbolika is segít átlendülni,Hórusz szeme és nagy piramis,ami a tiszta szellemi látás és tudatosságot ad,de egyenlőre szimbolikával dolgozom,mert rakom össze magam,de ha már tudatosan meg tudom nevezni a rejtett gócaim és józan belátással felismerni,elengedni akkor eltűnik..


A leírásod alapján ez tipikusan a Lucifer entitáscsoport munkássága..Ők azok akik a színpadon tartanak mindenkit amíg igényünk van rá...A Sátánt is ők játsszák,de az más energetika...Okos,mert angyali hierarchia de csak akkora hatalma van feletted amekkorát adsz neki...sztem próbáld felismerni mi motiválja mint hiteles tükör...

2022. aug. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Más a démon, mint anyagtalan szellemi entitás önmagában, más a démon, mint kísértő.


Egy ilyen szellemi entitás nem sajátít el ismereteket, mert már eleve "veleteremtetten" rendelkezik az összes ismerettel. Az anyagi világ intuitív tudattartalomként már benne azelőtt megvolt, mielőtt az anyagi világban megvalósult volna.


Ezért félrevezető bármilyen következtetést levonni a démon emberre kifejtett hatásairól. Nagyon nincs egy ilyen entitás és ember egy szinten.

2022. aug. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!