Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Kisebb asztrál, éteri vagy...

Kisebb asztrál, éteri vagy egyéb entitások vagy démonszerű lények össze tudnak "olvadni" és 1 darab lénnyé/démonná tudnak válni?

Figyelt kérdés
Tehát sok kicsi lény egy nagy lénnyé válhat?

2022. okt. 23. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Entitások be tudják kebelezni egymást erőviszonyoktól függően és olyankor a bekebelezett entitás ELVILEG nyomot hagy a bekebelezőn (logikus lenne csak ezek sajnos még nem mérhető dolgok)

Kérdés hogy mit nevezünk démonnak. A szó a görög daimon szóból ered és mennyei és alvilági entitást IS jelentett csak a kereszténység "démonizálta" a mai értelmévé. Pl egy rosszindulatú entitás nem lesz az én értelmezésem szerint démon mert abban az értelemben a demonomicon és a salamon kulcsaiban leírt entitások azok (azok közül se mind mert vannak olyanok ott felsorolva akiket valaha istenekként tiszteltek csak hát megint oda lyukadunk ki hogy a kereszténység fekete-fehér látásmódot erőltetett más vallásokra és minden ami nem az övék volt pokolinak és gonosznak neveztek, amit meg nem vett be a nép (a pogány fény ünnepre pl ráhúzták hogy Jézus akkor született és BÁM be is kebelezte és kinyírta (jópárszáz év alatt) azokat az ősi vallásokat.

Személy szerint én szándék és erőviszonyok szerint különböztetem meg őket, de nem nevezek egy rosszindulatú entitást démonnak mert a démonok lehetnek segítőkészek is ha jó kapcsolatot ápolsz velük.

2022. okt. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%

A Daimon eredeti jelentése Őrzőszellem egyébként..Azt nem tudom,hogy a kereszténység "démonizálta"-e őket vagy csak a spirituális köznyelvben lett gyűjtőfogalom de szerintük a Démonok "csak" bukott angyalok..és milyen igazuk van...vicces,hogy náluk az igazság csak rendszerint túllihegik...a démon - angyali hierarchia,fölötte csak az egység trónjai vannak,alatta meg minden más..

Meg mitől lesz bukott egy angyal?...mert biztos nem azért,mert elcsúszik a repülővizsgán,vagy irigyli a hatalmat ez baromság..Önkéntes lebukásról beszélünk egy alacsonyabb létsíkra valakiért és valamiért..


Tudjuk,hogy Lucifer Jézus megváltó ellentétpárja,mindkettő az "anyag ura", és mágus,mindkettő vállalt értünk valamit,lehet továbbgondolni miért...


Kérdezőnek meg túl sok volt a horror de van ilyen,csak azt nem démonnak hívjuk..igen bekajálják egymást a tudatrészekért,feljebbjutásért megy a harc..

2022. okt. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem néztem horror filmeket évek óta, ilyen démonosra pedig nem is emlékszem, bár valószínűleg volt olyan is régebben. De már nem bírnám megnézni, sokkolnak azok a dolgok, viszont az ismeret az hasznos lehet. Tehát ha a kérdésre jönnek értelmes válaszok - és most jöttek.
2022. okt. 23. 20:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Értem...csak megszoktuk ebben a témakörben,hogy a 2 soros kérdések magyarázat,indoklás nélkül rendszerint trollkérdések de az a lényeg,hogy "ismerkedsz".. :)


De ha egy film sokkol,akkor mit csinálnál odaát :D

2022. okt. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát biztosan vannak olyan filmek, amik nem zavarnának és olyanok is, amik igen. Inkább kihagyom.

Mit csinálnék odaát? Ezt nem értem. A pokolban?!

2022. okt. 23. 20:42
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez nem trollkérdés egyébként, tényleg tájékozódom.
2022. okt. 23. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!